Halloween II (1981)

Halloweenské běsnění neskončilo. Směle pokračuje tam, kde skončila jednička. Nikdo nemá tušení, co se rozpoutá za vražednický kolotoč. Michael se chystá znovu zabíjet nevinné oběti a tvrdošíjně si jde za svým cílem. Poctí svou sestru návštěvou v nemocnici, na kterou nikdo jen tak nezapomene.

Halloween (1978)

Šestiletý kluk s kudlou v ruce. To rozhodně nemůže věstit nic dobrého, to platí zvlášť v případě, že klučina se jmenuje Michael Myers, který se chystá započít svou vražednickou kariéru. Rodiče ho šoupli do ústavu. On se vrátil po dlouhých patnácti letech, aby zabil o čtyři roky mladší setřičku. Vybral si k tomu velmi příhodné datum. Díky tomu to filmu získala herečka Jamie lee Curtis svou nezapomenutelnou přezdívku. Posuďtě sami, jestli je pravdivá.

BloodRayne (2005)

Upíří jsou v kurzu, proto jsem se nechala nalákat a taky to způsobila známá jména herců. To je bohužel vše co nám může tento snímek nabídnout. Herci snad ani nehrají. Chovají se jako leklé ryby, ale neplavou břichem vzhůru. Původní populární hru neznám. Tak nemohu porovnat.

Pokoj 1408 (2007)

Obyčejné číslo, tak obyčejné, že ani nepříjde nikomu zvláštní. Když čísla sečteme dají nám výslednou hodnotu 13. No, ale to asi nebyl záměr. Jedna zvláštnost se ale přece jen najde. Je to číslo pokoje, kde za podivných okolností zemřelo nezvyklé množství hostů. V tomto pokoji na nás čekají různá překvapení, podivné zvuky, rádiobudík odpočítávající hodinu, ten asi není normální,duchové, praskající zdi a mrtvolné bytosti. Prostě chutná lahůdka. Nocovat bych tady rozhodně nechtěla, to není nic pro mě. Já musím mít při usínání klid. Ten pokojík je totiž prolezlý zlem až do základu. Od okolního světa návštěvníky oddělují jen dveře a okno, přesto není úniku. Hm, jde to i bez vřískajících studentů a prsatých blondýn.

Maturitní ples (2008)

Příběh je neoriginální. Donna měla strašlivý osud. Její učitel se do ní před lety zamiloval, na tom by zase nebylo nic zajímavého, jenže se z něho stal magor, který vyvraždil její rodinu. Teď se přesuneme do současnosti. Donna se chystá na maturitní ples se svými přáteli. Občas má sice nějakou tu noční můru, ale přiznejme si to, kdo by ji neměl po tom všem. Jinak je úplně v pohodě. Má přátele, je zamilovaná, konec studia před sebou, co víc si může přát. Já vím, ta zavražděná rodina. Všechno se zdá být normální, jenže není. Stín minulosti se opět vynoří a začne řádit. Žádné brutální odchody na onen svět neočekávejte a krve bylo prolito taky poměrně málo. Na maturitní ples by se mělo vzpomínat v hezkém, ale tenhle radši hned zapomenete.

Temné vody (2005)

Trošku více dramatičnosti by neuškodilo. Pomalé a udýchané tempo příběhu taky zrovna moc nepřidá, i když se ke konci trošku zvedne a snaží se dohnat co se dá. Strašidelná atmosféra zapadlého a omšelého paneláku kdesi uprostřed industriální čtvrti se docela povedla. Musím souhlasit s Kleopatrou, že Jennifer Connelly byla opravdu dobrá. Role jí byla ušitá přímo na míru.

Přes palubu (1987)

Převýchova zhýčkané a děsně rozmazlené manželky se povedla díky náhodě nebo nešikovnosti hlavní protagónistky na výbornou.Taky jsem jí přála, aby se pořádně vymáchala. Její původní manžel radši dělal, že ji nepoznává. Goldie Hawn hrála výborně. Krásně od sebe odlišila dvě různé postavy, rozmazlenou zbohatlici a ženu se ztrátou paměti.

Než si pro nás přijde (2007)

Dvě velmi šarmantní hollywoodské hvězdy se sešly v jednom filmu s vážnou tématikou. Z dokonalých protikladů se nakonec stali přítelé, kterým se smrt přilepila na paty. Nikdy není pozdě něco dokázat a oni to udělali. Rozhodli se užít si zbytek života a splnit si všechny sny. Český dabing se povedl.

Výdělečné ženy (1937)

Hana Vítová září ve starých filmech jako velká hollywoodská hvězda, i když tady píše na psacím stroji, aby uživila sebe i svou malou dcerku. Její manžel je totiž všivák a zloděj. Antonie Nedošínská opět ztvárnila dobrotivou a usměvavou ženu, která se o své milované s láskou postará a udělá pro ně všechno na světě, třeba ukradne plesové šaty. Marie Rosůlková hrála takovou nabubřelou dámičku. Skoro jsem ji nepoznala. Občas neuškodí se podívat na nějaký starý film a poznávat herce, když ještě byli mladí. Tenkrát herci museli něco skutečně umět. Upoutala mě a rozesmála jedna filmová hláška : " Hollywood, to máte takový americký Barrandov."

Ďáblův advokát (1997)

Co všechno je člověk schopný udělat pro svou kariéru, když mu za zády stojí samotný ďábel? Pro svůj úspěch je ochotný udělat a obětovat cokoliv i svou rodinu, čest a dobré jméno, úplně se zaprodat. Jen, když se mu daří víc a víc. To pak jdou všechny tři jmenované veličiny stranou. Z úspěchu se pak lehko stává vysoce navyková droga, kterou je potřeba přiživovat.