Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Po veleúspěšném prvním dílu byla dvojka nevyhnutelná a tak se nám vrací náš oblíbený Jack Sparrow s dalším dobrodružstvím. Tentokráte je největší hrozbou kapitán Davy Jones. Vtipnější, akčnější, natahovanější, ale celkově o chloupek lepší než jednička.

Vybíjená (2004)

Parádní komedie, kterou znám snad celou zpaměti. Jen mě trochu mrzí, že nemám taky tak supr načesané háro jako White Goodman

Memento (2000)

Výborný nápad, skvěle převedený do filmu a výborně nakroucený. Nolan z části přenáší roli detektiva na diváka a hraje si s jeho fantazií. Geniální.

Lví král (1994)

Teda kdo tomuhle nedá minimálně 4* (i když to se mi zdá taky málo), tak už vážně nevím co by mohl od tohohle žánru očekávat. Nejkrásnější soundtrack a nádherně vykreslené scenérie společně se silným příběhem tvoří dokonalé, Disneyovské mistrovské dílo.

Spalovač mrtvol (1968)

Bohužel, nemám rád české filmy a ještě víc nemám rád staré české filmy. Prostě mi bez vší té techniky a bez další 40ti leté zkušenosti přijde, jako by to točil student střední školy k projektu "mladá kinematografie". Akorát by asi těžko sehnal tak výborného herce jako je Hrušínský. Za jeho kamenné výrazy a suché, chladné věty dávám 3*. I když mám film mnohem, mnohem raději než literaturu, tohle si raději přečtu, než abych tím znovu trpěl u televize.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Epické vyústění nové trilogie hvězdných válek bylo po dvojce příjemným překvapením a akční scény přímo famózní. Finální souboj Obi-Wana a Anakina byl pak přímo pastvou pro oči.

Láska nebeská (2003)

Recept: Během vánočních svátků vložte disk s filmem do přehrávače a pořádně vychutnejte.Bude se vám zdát, že nemůžete být šťastnější. Rozhodně nejlepší vánoční film společně s Ukradenými vánoci a už nikdy je nechci zažít bez tohoto filmu.

Zack a Miri točí porno (2008)

Syrová realita bez jakýchkoli klišé a velkých romantických příběhů, a přesto romantičtější než většina slaďáků. Po pár minutách vám bude připadat, že jste celou tu dobu od střední bydleli se Zackem a Miri ve třetím pokoji a dokonale je znáte. Výborná komedie o obyčejných lidech z obyčejného města, které spojuje ne zas tak obyčejná věc.

Hra (1997)

Je to tak, nebo je to úplně jinak? Po chvíli se snímek rozběhne a běží jako Usain Bolt až do konce. Udržuje v divákovi monstrózní napětí, protože až do samého konce neví co je skutečné.

Titanic (1997)

Po zhruba 8 letech jsem se na to zase podíval a nestačil jsem se divit. Probrečel jsem celý film.