Sokolovo (1974)

Bolševická agitka jak hrom, pochopitelně, ale s pěknou výpravou a dobře trefenými herci. Gottwald, Frank a Heydrich si byli fakt podobní.

Věznice Fortress (1999)

Standardní akční sci-fi film, kterému bych možná dal i tři hvězdičky, kdyby ovšem Lambert nelítal vesmírným vzduchoprázdnem bez skafandru jen se zadrženým dechem. To prostě NE.

Countdown (2004)

Stojí za vidění už jen kvůli spoustě pěkných záběrů na IL-76 a Su-27. Bylo mezi nimi určitě i pár počítačových, ale nebylo to vůbec poznat a všechno působilo fakt realisticky.

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Jedna za skvělé masky a jedna za sexy Fairuzu Balk. No a jedna navrch za film samotný, nebyla to až zas taková tragédie a hodnocení odpady si to fakt nezaslouží.

Žhavé výstřely (1991)

"Ježišikriste, vrátili se!" - nejlepší hláška filmu.

Štaflík a Špagetka (1971) (seriál)

Vraní ekvivalent SuperMufa je supr. Mimochodem skvělá charakteristická Celbova hudba.

Alexander Veliký (2004)

Viděl jsem z toho asi půl hodiny někde uprostřed. V těch třiceti minutách Alexandr buď ocucával nějaký chlapy, nebo brečel. Jestli ho teda film líčí jako ufňukanou buznu, tak ten zbytek ani vidět nepotřebuju, tudíž ale nehodnotím.

Černý blesk (2009)

Před několika lety Vladimir Putin vystoupil s tím, že už má po krk importovaných amerických superhrdinů, kteří ovlivňují ruskou mládež a že je potřeba s tím bojovat a chránit domácí kulturu.Tohle je evidentní výsledek. Okopírovaný americký hrdina, ovšem v ruských reáliích. Vykrádá to všecko možné, jen místo Petera Parkera je tu Dimitrij, místo Gotham City Moskva a místo batmobilu GA3-21. Do toho okatý product placement, chvílemi slušné a chvílemi slabší triky a velmi často pitomé dialogy a chování postav. O Putinovi se tu dokonce i mluví. Celkem dobré herecké výkony a hlavní hrdina je sympaticky. Zhruba v půlce už jsem u toho ale už nevydržel sedět a začal odbíhat. Není to úplně mizerné, ale žádný zázrak taky ne. Poslední třetina se zatnutými zuby. Průměrná trojka.