Do útoku (1987)

Tak pro tohle se Sylvester Stallone narodil. Jedna z těch jeho uvěřitelnějších rolí. Škoda některých příběhových klišé prvků. Jako malej jsem si rád dával páku díky tomuhle filmu. Jen jsem tak často nevyhrával jako Sylvestr.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Strašně předvídatelný film! Nic originálního! Tomu příběhu a chování postav snad nikdo nemůže věřit! Jediný co mě po filmu zůstalo je motivace chodit do posilovny a to je asi opravdu jediný, na co se tenhle film u mě zmůže. Přesto všechno ta ohrná klasika nejak funguje...

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

To není komedie, ale spíš hořká zpověď jedné generace, kterou poznamenala ať negativně či pozitivně sametová revoluce. Tak to zapůsobilo na mě. Jinak film asi nejlépe vystihuje jedna jeho hláška a ta je: „Zmůžeme se taky na něco nový ho?“ Po Cabadajově vydrž Prťka vydrž. Jsem zvědav na náš třídní sraz po 25 letech.

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Scénky jako: Těžký týden referenta Kubrta, Zkouška z dějepisu v roce 2012, Klíště, parodie na Boney M a hlavně Těžký život tělocvikáře Jaška patří k tomu nejvtipnějšímu co jsem kdy viděl, ale ani ostatní protagonisté pořadu se nenechali jen tak lehce zastínit dvojicí Kaiser, Lábus. Je jasné že vytvářet takový to humor, do nekonečna nejde a tak některé díly postrádají tu pravou dávku toho českého humoru. A hlavně pořad poznamenala účast socialistických hudebních interpretů.

Supernova (2000)

:-D To je jako jeden díl Červeného trpaslíka, až na to že je to v modrém provedení a hlavně bez humoru. I když jisté pokusy se tam taky vyskytly, ale myslím, že se takhle vtipy o devíti rozměrné hmotě nedělají :-) Proč si ten nesmysl zaslouží aspoň jednu hvězdičku, páč jsme se z nepochopitelných důvodů vydržel dívat až do konce. Zvláštní

Srdce a zbroj (1983)

Ani nevím, proč jsem dal tak neskutečný slátanině, která nemá hlavu ani patu dvě hvězdičky. Snad diky názvu, který je mi velice blízký, snad díky nádhernému fantasy kostýmu Tanya Roberts, snad díky jejímu krásnému účesu a nebo snad díky ní :-)

Svěrací kazajka (2005)

Ok, takže na začátek. Kdybych mohl cestovat časem za krásně neurotickou Keira Knightley, která si pořád do pusy strkající své černě nalakované nehty, která žije tak, úplně sama a její pohled a smích je opravdu odzbrojující. Tak bych v tom boxu se svěrací kazajkou a pod vlivem drog ležel neustále a velmi rád! Dělal bych všechno proto, abych se tam dostal znova a znova, abych se stal nejmíň oblíbeným schovancem pana doktora. Prostě by se ten box stal mim domovem :-)) Film je postaven na perfekt námětu. Adrien Brody opět prokázal, že opravdu umí. Těším se na jeho další herecké výkony. Snímku bych vytknul jen jedinou věc a to je jakýsi podivný zmatený rozjezd do celého příběhu. Jinak jsem při jeho sledování seděl ani nedutal. Dík za typ Verásku :-)

Ztracený princ (2008) (TV film)

To je pouze jen náznak toho, jak by česká kinematografie mohla natočit perfektní pohádku či fantazy. Dokonalé jsou kostýmy, exteriéry, kamera a píseň od Radůzy. Začátek naprosto bez chyby. Bohužel časem vše upadá hodně hluboko. Hodně špatný byl casting. Výběr herců byl řekněme nešťastný. Však věc děsivá a do očí bijící je scénář! To i kdyby byl o půlku lepší, tak bude pořád špatnej. Škoda

Wanted (2008)

Akce, Angelina Jolie, křivě letící kulky. Akce, křivě letící kulky, létající auta, Angelina Jolie. Podraz a zklamání. Akce, Angelina Jolie, křivě letící kulky. Hromadné sebevražda = křivě letící kulky =Angelina Jolie. Konec na další pokračování. Nad tím vším dobré filmové efekty. To u mě stačí na 3 hvězdičky a víc ani vorel :)

U2 3D (2007) (koncert)

Můj úplně první film v 3D kině. Opravdový zážitek z koncertu U2, ale ani záznam v 3D provedení nemá na živý koncert, ten je omnoho lepší. U2 jsou pro mě slaboučký jako čajíček:) ale skladby : Pride, Beautiful Day, One a nebo legendární With Or Without You nenechají nikoho apatického a v myšlenkách, že U2 je průměrná, nevýrazná popová kapela, ba naopak. Škoda jen, že 3D kino je tak neskutečně komerční záležitost a nedovolí třeba jiným mě více sympatickým, ale méně známým kapelám vytvářet něco podobného. Byl by to pro mě pak jistě zážitek na 5 hvězdiček. Možná tak za 20 let to bude naprosto běžná technika pro záznam filmu a dočkám se i těch mých oblíbenců. Pro fanoušky U2 rozhodně povinnost