Kulový blesk (1978)

Inteligence a lidskosti dvojice Smoljak, Svěrák je opravdu asi nezměrná. To potvrzují v každém svém snímku a ani Kulový blesk není výjimkou. Každá postava je předem precizně rozpracována a hlavně zahrána. Těžko se hledají slabší místa v čem koly. Námět a scénář je vtipný, ale hlavně opravdový…. Kdo se bude někdy stěhovat a že jednou určitě každy, nedej bůh dojde k nějáké té směně bytů, tak pro něho je tento film povinnost.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Proč 5 hvězd filmu, který si zaslouží tak 3 nebo 4. No protože to je můj úplně první co jsem viděl v kině. Bomba, asi tak další dva roky jsem běhal po lese s mečem a lukem a hrál si na Robina Hooda. Kamarádka ze školy hrála laidy Marianu a já byl maximálně šťastnej a bezstarostnej. Nádhera! S tímto filmem mam spojený dětství. Do dneska mam v hlavě plakát filmu na, kterým je Costner jak střílí z luku hořícím šípem a za nim vybuchuje sud s prachem. Myslím, že tohle všechno stačí na 5 hvězdiček nebo ne? Jak mě film celoživotně poznamenal uvidíš na www.medieval.wz.cz :))

Zachraňte Willyho! (1993)

Když jsem byl ve druhé třídě tak jsme na tomto filmu byli v kině se školou. Na konci kdy Willy odplouvá svobodně se svou rodinou a kamarády a podkresluje hudba od Michaela Jacksona, tak jsem brečel. Schoval jsem si hlavu do bundy, aby to ostatní neviděli. Měl jsem strach, že by se mi potom mohli smát. Nedávno dávali ten snímek v televizi a já se díval. Na konci ta samá scéna a já byl na měko ve 22 letech. Dneska už si hlavu neschovávám, páč vy se mi smát nebudete a když jo, tak mi to je volný. Dobrý rodinný snímek kdy dobro a zlo je jasně čitelné a konec jak má být. Jednou tenhle film s radostí pustím svým dětem. Zaslouží si to!

Den kobylek (1975)

Film je asi mimo moje chápání. No konci dějový zvrat jsem nějak nepobral. Film mě ničím neoslovil. zazmínku všek stojí perfektní herecký výkon Donald Sutherland, proto dávám dvě hvězdy. /// Střih po 8 letech jsem film viděl znova a zvedám o jednu hvězdu. Třeba za dalších 8 let a pak za 16 let se to dostane i na pět hvězd.

Záhada Blair Witch (1999)

Bál jsem se, opravdu jo. Člověk nejvíc dokáže vystrašit sám sebe, tento film to ptvrdil na 100%. Velice dobře natočeno. Kamera dodává filmu ten správný duch reality. Důkaz toho že dobrý film jde natočit i bez hollywoodských 100 miliónů.

Chobotnice z II. patra (1986)

Nedokážu si vytvořit vztah ke kusu plastelíny. V tom bude asi zakopán problém toho proč jsem dal jen jednu hvězdu.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Pěkný každodenní výlet z téhle reality. Dobré a originální nápadů někdy střídají totální blbosti. Škoda jen že některý díly jsou jako přes kopírák. Důvod proč jsme se na ten seriál díval je ten sarkasmus především dvojice O'Neill , Teal'c. To mě baví:)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Krásné zpracování komiksu, leč komiks samotný je dle mého názoru lepší. Originální zpracování akce je to proč dávám 3 hvězdičky. Zpomalené sekvence jsou opravdu parádní. To je asi tak vše zbytek je jakási omáčka, které je nevýrazná a nudná. (něco jako UHO pro kuchaře:)) Takové ty mužské tlachy o šípech a nebi nebo mrtvolách, burcování armády proslovy o smrti a tak, to nemám rád. Tenhle film je jich plný. Na druhou stranu klobouk dolu před herci jak se dostali do formy. Možná bych moch jít dneska do posilovny místo psaní komentářů:)

Legenda o Červeném draku (1994)

Velice podprůměrný film. Děj na draka, scénář…. fujky fuj. Nápady použité v tomto filmu mi připadají velice směšné a ubohé. Malí bojovníci se snad nikomu líbit nemůžou. Tak proč jedna hvězdička? Jet Li to zachrání a tento rádoby fung-fu snímek vytáhne z bláta a hodí ho do kaluže. Víc asi udělat ani nemohl. Na Legenda o Červeném draku se nedívejte škoda času.

Excalibur (1981)

Velkolepé a monumentální zpracování Artušovské legendy. Na tomto snímku je vidět, že režisér John Boorman nedělal film pro peníze, ale pro svůj dobrý pocit a spánek. Což si myslím, že je uplně nejdůležitější kritérium. Určitě dle mého názoru nejlépe z filmována Artušovská legenda. Perfektní herecké výkony méně známých herců, kteří však svoje role zvládli naprosto důvěryhodně. Výprava a kostýmy jsou bezpochyby ozdobou tohoto snímku. Je to fantasy legenda a né historický film takže bych nehledal chyby, zda to či ono zapadá do příslušného historického období. Hudba…: O Fortuna z Orffovej Carminy Burany, Richard Wagner a Trevora Jonesa (Poslední Mohykán) je jednoduše dokonalá. Scénář občas zaskřípe jak Persivalovo zrezlé brnění, když hledá Svatý grál to mě, ale v celkovém dojmu vůbec nevadí. Rád si hraji na Rytíře kulatého stolu díky tomuto filmu:) Snímek mě určitě celoživotně poznamenal. www.medieval.wz.cz