Zrození šampióna (2009)

Pekný príbeh, pre slabšie povahy iste mnohokrát aj dojemný, ale bez vyššieho odkazu. A Sandra Bullock bola fakt výborná.

Saltová (2010)

Akčné, svižné, napínavé, sexi Angelina...ale je tam aj kopec blbín a nereálností, a preto odporúčam 'zamýšlanie sa' radšej nechať doma a užiť si to tempo a tie scény s vypnutým mozgom ;).

Mulholland Drive (2001)

Výbroná atmosféra, fakt som pomaly ani nedýchal, spočiatku sa to javilo aj ako asi najzrozumitelneší Lynch, ale posledná polhodinka to opäť zabila. Takže nie, nepochopil som ani dalsiu "lynchovku", ale ani mi to veľmi nevadí. Ale jedno je isté: Lynch to nemá v hlave všetko v poriadku. P.S.: Pri každom jeho filme rozmýšľam, kde chodí na také ksichty do tých jeho filmov?!?

Životy těch druhých (2006)

Kiež by bolo takýchto filmov o časoch socializmu viac, aby sa vedelo, aké špinavosti sa robili.

Poslední vládce větru (2010)

Syamalan tentokrát v rozprávkovej tematike. Príbeh však moc nezaujme, postavy taktiež. Avšak vdaka zujímavým a efektným súbojom živlov a už tradične krásnej Howardovej hudbe teda aspoň čiastočná spokojnosť.

Upír Nosferatu (1922)

Nemé filmy majú vždy svoje čaro. Nakoľko sa v nich nerozpráva, herci musia pocity, emócie a často aj krátke vety dávať najavo prostredníctvom, občas až priveľmi, expresívnyh gest a výrazov tváre. Upír Nosferatu má však ešte väčšie čaro, a to nielen preto, že viaceré scény boli natočené na Slovensku, na Oravskom zámku, v slovenskej prírode a chalupách s architektúrou a kultúrou, ktorá nám je taká blízka, ale aj preto, že od uvedenia filmu už ubehlo pomaly stroročie. Vďaka jeho úctyhodnému veku v ňom možno pozorovať vtedajšie metódy nakrúcania, strihu, aké efekty či rôzne filmárske nápady tvorcovia použili, nehovoriac o všímaní si vtedajšej doby, oblečenia, účesov, predmetov, atď, ktoré by sme teraz už tažko hladali aj v mnohých múzeách. Krátka stopáž, jednoduchý príbeh, groteskové správanie sa postáv, nezabudnuteľná postava upíra (Max Schreck). Síce teraz nám môže film pripadať smiešne, ba až komicky, ale ak sa pokúsime prenieť sa tak o storočie naspäť, myslím, že by sme toto dielo považovali za úžasné a nevídané. Mnohí filmoví tvorcovia a kritici ho za také považujú dodnes a pre mnohých je žánrovou modlou. A myslím, že zaslúžene.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Klaustrofbický film s výbroným budovaím deja, kvalitnými hereckými výkonmi všetkých porotcov a dokonale zostavenými dialógmi, ktoré postupne v malých dávkach odhalujú oklnosti prípadu a vyvracajú na prvý pohľad nevyvrátiteľné dôkazy. Tento film dokazuje, že na natočenie výborného filmu pri doborom námete a do detailu prepracovanom scenári stačí naozaj iba jedna miestnoť a rekordných 21 dní nakrúcania!

Austrálie (2008)

Nuda, nuda, nuda. Príbeh ani postavy nezaujmú, rieši sa množstvo zaležitosti, avšak žiadna poriadne. Herci toho moc neukázali (Nicole mi miestami priam vadila), zopár pekných scén, zopár dojímavých momentov, ale to je všetko! Jediné, čo, pre mňa, naozaj stálo za to, bol pohlad na austrálsku krajinu. Očakávania som mal obrovské, avšak sklamanie bolo rovnako veľké.

Andělé a démoni (2009)

Nemôžem si pomôcť, ale ja som thriller s tak strhujúcim tempom už poriadne dlho nevidel. Necelé 2 a pol hodiny ubehli ako voda a ja som len smútil, prečo tá parádna jazda po rímskych chrámoch už končí. Som si vedomý toho, že nemalou mierou k tomu prispel Hans Zimmer, ja však hodnotím výsledný dojem, a ten bol úžasný!

Shrek Třetí (2007)

Ani opäť krásna animácia nenapraví tápnosť a úbohosť celého filmu. Dej filmu je veľmi nezaujímavý, nudný, filmu chýba šmrnc a náboj, ktorým disponovali prvé dva diely. Ani hlavný hrdina už vobec nie je takou osobnosťou, ako býval. Neviem si spomenúť na jedinú vtipnú scénku, na jediný dobrodružný moment (samozrejme, na úrovni rozprávky), na žiadnu postavu, ktorá by ma výraznejšie zaujala....A to malo byť dôstojné ukončenie úspešnej série. Skoda.