Dinosaurus (2000)

Príjemná rozprávka s dvomi hlavnými črtmi: skvelá animácia a krásne zábery (pri ktorých som rozmýšlal, či nie sú náhodou skutočné) a nádherná hudba (James Newton Howard).

Narušení (1999)

Zaujímavý psycho thriller z prostredia psychiatrickej liečebne o mladej spisovateľke (Winona Ryder), ktorá sa dostane do "blázninca", nachádza si tam kamarátky-blázonky až sa ním nakoniec sama na chvíľu stane. Istý incident jej však otvorí oči a prinúti ju sa zamyslieť nad zmyslom života. Môže byť. Ťažký, miestami až nepríjemný film, čo však neznamená, že nebol dobrý. Negaív mal menej ako pozitív, takže u mňa 3,5*.(A tá Angelina...fuuuj!!(nebojte, to nehodnotím jej výkon,pretože ten bol fakt super!!)

Kašlu na lásku (2003)

Viem, že tento film mal byť v štýle 60.tych rokov, ale práve to mi ten film dosť kazilo! A na romantickú komédiu dosť slabé! I am really sorry...

Láska nebeská (2003)

Nemám slov! Jediné, čo mám, je skvelý pocit vo vnútri po zhliadnutí tejto lahôdky a telo pokryté zimomriavkami aj vďaka fantasticky vybranej hudbe(resp. pesničiek) a priznávam, aj pár slzičiek!:)) SUPER!!!

Po čem ženy touží (2000)

Aj keď ja romantické filmy moc nemusím, Po čom ženy túžia sa mi páčilo. Prvky romantiky tu boli použité fakt vhodne a viackrát som sa aj slušne pobavil. Scenár a réžia: bravooo!A keď k tomu pridáme aj krásnu Helen Hunt a charizmatického Mela Gibsona tak jasnýe 4*.

Trosečník (2000)

Stroskotanec. Film pôsobil dosť deprimujúco(pobyt na ostrove, problémy na mori, pán Willson, scéna s korčuľou...), ale neberiem to ako negatívum, práve naopak, to len potvrdzuje jeho famózne spracovanie. Tom Hanks je opäť skvelý.A hudba? Alan Silvestri sa tu zase raz ukázal ako skladateľ s veľkým S. Myslím, že spolupráca Zemeckis-Hanks-Silvestri týmto trom naozaj ide a po Forrestovi Gumpovi, Stroskotancovi a Polárnom exprese by sa mohlo zrodiť nejaké ich daľšie spoločné dielko.

Sindibád: Legenda sedmi moří (2003)

Velmi pekná rozprávka so so zaujímavým dejom a dávkou napätia, ktorá určite nie je určená len deťom. A plné hodnotenie ešte dopĺňa SUPER hudba by Harry Gregson - Williams.

Poslední samuraj (2003)

Výborná réžia, herecké výkony, krásna novozélandská alebo japonská príroda, dobrá kamera, prekrásna hudba Hansa Zimmera, výborné bojové scény a pekný a zároveň však veľmi smutný záver jednodnoducho vytvárajú komplex, ktorý si jednoznačne zaslúži 5*!!!

Kostka 0 (2004)

Jednoznačne najlepšia z Kociek. Určite sa to ako záver tejto trilógie (v čo dúfam že Kocka 0 bola) a zároveň vysvetlenie ako to vlastne aj v prdchádzajúcich dvoch častiach prebiehalo, podarilo. Hlavné pozitívum Kocky 0 oproti dvom predchádzajúcim je, že konečne tam bol aspoň nejaký dej, ktrorý sa odohrával aspoň trochu mimo Kocky. Lebo v dvoch predchádzajúcich sa v toho v jednej velkej kocke moc vymyslieť nedá a ku koncu to už začína diváka troch nudiť. Ale tým, ktorí dve predchádzajúce časti nevideli, moc neodporúčam!

Cela (2000) odpad!

Nuda! Bolesť bruchu a hlavy (hlavne z tej strašnej hudby)! Túžba po konci! Neustále pozeranie na hodinky! Znechutenie! Odpor! Tak toto sú iba niektoré pocity, ktoré som prežíval pri pozeraní tohoto filmu!!! Najskôr ma námet zaujal, bolo to niečo nové. Ale ako sa film postupne vyvýjal bolo mi z neho stále viac a viac zle! A stále sa čudujem, ako sa mohla krásna Jennifer Lopez dať na také niečo nahovoriť (možno preto, že svojím hereckým umením na viac nemá)Jediné, prečo som túto sračku dopozeral do konca bolo, že som chcel vedieť, ako to skončí. Aj tak ma to niak nepotešilo alebo neprekvapilo, Skončilo to tak, ako sa pri podobných filmoch dá očakávať už od začiatku. Aj keď sa hovorí, že koľko ľudí, toľko názorov (z čoho vyplíva, že môžete mať iný ako ja), ale radím vám, keď začujete názov filmu: The Cell, držte sa od neho ďaleko a radšej si prečítaje dobrú knižku!