Wrestler (2008)

Wrestler u mňa napĺňa ideál rozloženia deja a obsahu jednotlivých scén. Všetko má svoje miesto, ničoho neni ani viac, ani menej, všetkého tak akurát na dokonalé oboznámenie sa s postavou a jej osobným, ale aj profesinálnym životom. Výcuc zo života wrestlera na hranici dôchodku, scény zobrazujúce to, akým uznávaným zápasníkom býval, kým je teraz, jeho vzťah s dcérou, s Pam, zdravie....skrátka všetko dôležité na to, aby sme boli s so všetkými stránkami jeho života dokonale oboznámení a mohli ich s nim dokonale prežívať. To by však nestačilo, keby niet výborného výkonu Mickeyho "Rama" Rourka. Prijemný, nízkorozpočtový film, s pokojným tempom, kamerou často naháňajúcou Mickyeho a všetko snímajúcou spoza jeho pliec a plný štichov a polámaných stoličiek. U mňa nadpriemerná spokojnosť.

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood je Pán umelec. Opäť sa na svojom novom filme podielal ako režisér, producent, zahral si hlavnú úlohu, a ešte aj naspieval časť zo záverečnej piesne. Gran Torino je príbeh z každodenného života, ktorí sa častokrát priamo týka mnohých z nás. Clint doňho evidentne vnáša množstvo svojích cenných skúseností, ktorých pri svojom už pomerne pokročilom veku, stihol nadobudnúť určite obrovské množstvo. Opäť celý príbeh oprednášal v pokojnom, príjemnom tempe, ktoré je jeho jeho rukopisu výzančné. Film s obrovským odkazom a so záverom zarážajúcim do sedadiel. Výborný zážitok!

Sejmi je všechny (2007)

Je toľko výborných akčných filmov, ktoré sú dôkazom toho, že akčný film môže zaujať nielen peckovou hi-tech akciou, ale aj nápaditosťou, humorom, či zaujímavým a, aspoň čiastočne, zmysluplným dejom. Tak prečo sa potom točia stupídne filmy, ktoré filmovým fanúšikom bez sadistických či úchylných sklonov neponúknu vôbec nič?!? V podstate bez deja, humoru a !coolovosti!. Akčné scény taktiež bez okulahodiacich momentov, pretože ich efekt predčila ich naivita. 1* za charizmu Clive Owena a krásnu Monicu Bellucci.

Atlantis (1991)

Pre vyznávačov potápania a obdivovateľov podmorského sveta je Atlantis úchvatný zážitok, pre väčšinu bežných ľudí je to však neopísateľná nuda. Pre mňa niečo medzi tým. Síce to pre mňa nebol nezabudnuteľný filmový zážitok, ale rád som sa nechal preniesť do toho krásneho sveta ticha, pokoja, harmónie a sledoval miesta, na ktoré sa asi sám asi naživo vlastnými očami nikdy nepozrem.

Wanted (2008)

COOL!!! Cool herci, cool akcia, cool hudba, Angelinin cool pohľad...všetko je cool. Len škoda, že AŽ PRIVEĽMI cool :(

Ošklivé káčátko a já (2006)

Škaredé boli všetky postavičky okrem káčatka. Naozaj nevydarené, nepekné postavičky mali od roztomilosti naozaj ďaleko. Jasný príbeh ničím neprekvapí, mnohé scény boli trápne a nevtipné. Ako celok dosť nudné, a tak zostáva jedna z lastovičiek medzi európskymi 3-D animákmi iba na úrovni tých holywoodskych, ktoré boli odvrhnuté a zakopaé pod čiernu zem.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Určite vyčítam filmu fakt, že pre tých, ktorí o seriály Mestečko Twin Peaks nevedia absolútne nič, bude úplne nemožné, aby dokonale všetkému porozumeli a zistili súvislosti a vzťahy medzi jednotlivými postavami. Ale na druhej strane myslím, že pánovi Lynchovi to až tak nevadí, veď predsa u jeho filmov to nie je žiadna výnimka. Točí si čo chce, dáva si tam čo chce, ľudia to pozerajú, majú z toho totálny guláš a všetci sú spokojní. Ale vzhladom na pocity v mojej hlave a žalúdku a moje spotené čelo po dopozeraní filmu musím konštatovať, že pozaranie takýchto filmov je fakt nebezpečné.

Bouřlivé dny (1990)

Tonny Scott ešte v svojích začiatkoch. Ničím neprekvapujúci a ľahko predvídateľný dej, kvalitná kamera v dobre zvládnutých scénach na pretekársej dráhe, avšak dominantnou (spoň pre mňa) bola famózna Zimmerova hudba, ktorá do tohto filmu sadla ako uliata.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Som fascinovaný! Dokázať pospájať texty piesní z albumu The Wall a vytvoriť tým kultový film so zmysluplným dejom! Úžasné, klobúk dolu!

Stav obležení (1998)

Výborný triler. Skvele vygradovaný dej, ale aj jednotlivé scény. Dokonale fungujúca hudba, neustále pulzujúce napätie, charizmatický Washington a mierne zložitý dej, pritom však tak prehľadný a jasný, bez zbytočného zamotávania a komplikovania. Mierne nadčasový, a vzápätí odvrhnutý počin uznávaného režiséra, ktoremu sa dostalo uznania a pochopenia až po pár rôčikoch.