Cena svobody (2014)

Jeden z nejsilnějších filmů vůbec. Naprostá dokonalost po všech stránkách. Velmi citlivě pojaté, nenásilné, přesto velmi dojemné. V dnešní době, kdy jsou "uprchlíci" velmi citlivým tématem celé EU, by tohle měl vidět opravdu každý!

Divočina (2014)

Na poprvé v roce 2014 dobrý. Na podruhé, v roce 2021, asi měknu, ale musím uznat, že je to Masterpiece svého žánru. Oproti Into The Wild to má hloubku a duši. Neskutečně silně, poutavě podaný příběh člověka. Reese hraje až neskutečně uvěřitelně. Perfektně zvolené lokace, dokonalá hudba. Abych to zjednodušil. Není absolutně co vytknout a konec je dokonalost sama. Takhle se mají točit filmy!!!

Black Widow (2021)

Není to špatné, ale není to ani skvělé. Celý Red Guardian mě celou dobu pěkně štval a celkově za mě neskutečně degradoval ten film. Rád bych to viděl ve vážnější notě, více temné, více osudové, více zdrcující a pesimistické. To téma bylo dobré, ale provedení takové neslané a nemastné. Akční scény vyloženě chladné, bez nápadu a emocí. Scéna z Avengers, kdy je Natasha připoutaná k židli u výslechu, je snad lepší, než celý tento film. Naštěstí tam je Florence Pugh, která to celé tak trochu zachraňuje a vytahuje z jinak nudných vod. Škoda - promarněný potenciál. Ale i tak je to velký film, který baví a zaslouží uznání. PS1 Potitulkovou scénu jsem vůbec nepobral. Na to jsem asi malý fanda. PS2 Taskmaster naprosto nevyužitý a zbytečný.

Soudný den (2008)

Původně, když jsem film viděl v roce 2008, jsem dal 1* - nějak mně to nesedlo. Když jsem se na něj, ani nevím proč, podíval dnes (2021), dávám 5*. Proč? Protože je to totální namakaný úlet!!! Vize Neila Marshalla postapokalyptického Skotska je prostě geniální, nechutná, ztřeštěná, odporná, děsivá a geniální zároveň. Film prakticky nemá hluchá místa. Baví od začátku do konce. Je naprosto nadupaný akcí, která je prostě zábavná. Má skvělou hlavní hrdinku, perfektní záporáky a nadupané vytuněné káry. Teď půjdu proti proudu, ale oproti Mad Max, je to alespoň  zábava, se skvělou pointou a kvalitním závěrem. Je to prostě film, který se dnes už jen tak nevidí a jen tak každý si jej netroufne natočit - což je škoda. Myslím, že tohle byl Neilův splněný dětský sen. Jde to vidět na každém záběru, jak se s tím vyhrál. Bravo!!!

Válka zítřka (2021)

Ale jo, proč ne? :-) Krásně se tam kloubí dohromady několik rovin a je to moc milé. Po dlouhé době také film s opravdu strach nahánějícími emzáky. Trochu mě mrzí, že to bylo málo "vědecké" a málo se to soustředilo právě na původ a pohnutky nechtěných návštěvníků země. Ale jako akčíní sci-fi řežba to funguje skvěle. Film si rozhodně přímo říká o srovnání s Edge of Tomorrow, byť v něm je jasný zápach Aliena, ale i Promethea. Na Cruze však ztrácí celé jedno kolo a nedožene jej ani skvělý Chriss Pratt, který je perfektní zejména ve vážné póze. Byť to není dokonalé, po dlouhé době jde o skutečně pořádné Sci-fi!!

Sbohem, baby (2007)

Masterpiece! Co více dodat? Bezpochyby jeden z nejlepších filmů vůbec, dokonalý po všech stránkách. Ben Affleck svou režijní prvotinou asi vyrazil dech každému. A Casey? Trefa do černého! Ostatní hvězdy skvěle sekundují a hlavně! Každý zde má co hrát! Ben je skvěle vede a celým příběhem nás doprovodí s neuvěřitelnou grácií. Tohle se opravdu povedlo.

NON-STOP (2014)

Skoro komorní, přesto velký film. Bavilo mě to. Nevěděl jsem, kdo je ten zlý až do posledního okamžiku. Myslel jsem si to, ale myslel jsem si to špatně. Je to poměrně chytré, napínavé, zajímavé. Liam válí, ostatně jako vždy. Julianne Moore velmi sympatické, ostatně jako vždy. Super.

Cizinec ve vlaku (2018)

Strašně zvláštní film s velmi originální atmosférou. Úplně z něj jde cítit ta podivnost a smrad vlaku a já si při něm vzpomněl na má studentská léta a pravidelné cesty vlakem (to bohužel Pražáci nikdy nepochopí). Chvílemi je to až takové mysteriózní. A. Teď jsem si všiml, že dle žánru to je opravdu mysteriózní. Odsýpá to. Bitka, byť lehce s digi lookem, mně osobně sedla. Je to oroginální, nenudí to, proč ne. Liam se jen tak neomrzí :-)

Konečná (2013)

Je to takové... nevím, no prostě zvláštní :-) Ten film mně přijde asi takhle... byla jednou jedna super parta kamarádů v čele s dědou Arným, která si řekla: "Pojďme natočit nějaký film jen tak pro radost!" Kamarádi měli štěstí, protože kromě Arnýho znali i jednoho z pohlavárů u Chevroletu a majitele jedné nalejvárny v zapadlém městečku poblíž Mexické hranice. No a vylezl z toho The Last Stand. Chvíli se to bere skoro vážně, pak zase jako totální úlet nebo parodie. Člověk neví, zda se smát nebo být napjatý. Místy je to poctivé Rko. Vážně je to film, který úplně nezapadá do škatulek... ale dívat se na to dá a vlastně to i celkem baví. Arnold je prostě Arnold, byť už mu, bohužel, tak trochu dochází dech.  Zajímavostí je, že opět skvělý výkon Foresta Whitakera zejvně inspiroval Olivera Megatona a v Tak3n mu jen řekl, ať hraje totéž. Každopádně vidět naháněčku Corvette a Camara je snem každého Chevroléťáka, což já tedy jsem :-)

Xtremo (2021)

Takhle má vypadat akční film!!! Pecka extrémní!!! Konečně akční film, kde hrdinovy věříte ty údery. Skvělí záporáci. Skvělé souboje, přestřelky. Nenudí to ani v mimo akčních pasážích. Je tam místy i dost drama. Má to skvělou hudbu. Má to "jakuzu" a katany i dobrovolné sekání si prstů.  Je to něco jako staré Segalovky či Vandamovky v novém kabátě. Teo García je TOP!!!