Aquaman (2018)

Naprostý ultra mega hyper plasma super nářez! Je to komiks. Kdo čeká něco jiného, bude zklamaný. Kdo jde na komiks, musí si to neskutečně užít. Je to totiž akční od začátku do konce a to doslova epicky!

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Další film, jehož trailer je mnohem našlápnutější, nadupanější, akčnější, epičtější než celý zbytek filmu. A to doslova, protože obsahuje i takové záběry, které se ve filmu neobjeví. Spoiler. Pokud chcete vidět všechny akční záběry filmu => pusťte si trailer. Za mě ne. Nuda. Snaha byla, ale nevyšlo to. Navíc mně to chvílemi přijde jako nepovedená vykrádačka Nolanového batmana.

Operace Rudé moře (2018)

Toto srovnávat se Scottovým majstrštikem? Pardon, ale to tedy ani omylem. Toto je skoro bez emocí, nudné, zkratovité, často nesmyslné nebo jen zcela naivní.Nemá to toho ducha a tu pravou atmosféru. Přestože herci se snaží, lokace, výbava, efekty byly ok, celkově ty přestřelky působí tak nějak "nudně." Po přečtení několika komentářů, kdy jsem se těšil na pořádnou válečnou akční pecku, pro mě velké zklamání, kdy myslím, že největší průser je zde režije.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) odpad!

Hrozné. Od začátku, do konce. Nuda, nelogično, trapno... Hrozný výběr herců, trapné scény, trapné dialogy. A aby toho nebylo málo, musel jsem se na to dívat s naprosto otřesným českým dabingem (zejména Daisy Ridley fakt stála za to...). Naprosto nechápu tak vysoké hodnocení. Nebudu dávat 3, 4 ani 5* jen proto, že je to Star Wars nebo že tam uvidím světelný meč (byl tam vlastně?).

Avengers: Infinity War (2018)

Na tomto filmu jde krásně vidět, jak někteří rádoby ČSFD kritici vaří z vody, při vymýšlení nesmyslných důvodů, proč filmu nedat 5* a to vše jen ve snaze, upoutat na svou nicotnou existenci rádoby kontroverzí či extravagancí pozornost. Zde není o čem. Blockbuster s obrovským B! Baví od začátku do konce a vzhledem k tomu, jaká je to slátanina všeho možného a hlavně nemožného, je až nečekaně chytrý :-)

Thor: Ragnarok (2017)

Hrozně nudná a pitomá pohádka pro děti, která se navíc snaží být rádoby vtipná. Jediné pozitivum jsem našel v postavě Jeffa Goldbluma, který se v postavě skvěle našel :-)

Hora mezi námi (2017)

Ne vše musí končit špatně. Hrozně podhodnocený film se skvělým labradorem v hlavní roli :-) Drama / romantický film je to přesně půl na půl - není tam moc ani toho ani onoho. A není to tak na škodu!

Slzy slunce (2003)

Co je na tom filmu špatně? Snad jen, že ten konec už je přeci jen trochu za hranou a z válečného dramatu se pomalu stává klasický akční film. Původně jsem dal 4*, ale když s odstupem času vidím, jak je tento film hrozně podhodnocený, musím za 5*! V porovnání např. s Lone Surviver, který je 4x naklonovaném Johnnym Rambovi, je toto masterpiece.

Dunkerk (2017)

Byť rozumím tomu, že rádoby filmovým kritikům a filmovým fanšmejrkům se může zdát tento snímek dokonalý, stejně jako chápu ty, kteří mu dají 5* jen proto, že je to Nolan, který přece netočí špatné, dobré, ani velmi dobré filmy, ale pouze filmy dokonalé a chápu i ty, kteří dají 5* jen proto, že ostatní z předešlé skupiny o tom mluví jako o dokonalém filmu, já osobně jsem se poměrně nudil a film mě vlastně vůbec nezasáhl. Záběry jsou krásné. Zejména mě nadchla část v oblacích. Senzační nápad je také s hodinou, dnem a týdnem. Přináší to opravdu zajímavý zážitek, pozorovat některé události z více úhlů, v různých časech filmu. Ale ani tyto hrátky s časem mně nepřišly příliš využité. A to je vlastně tak nějak vše. Snažit se vytvořit depresivní atmosféru jen pomocí hudby, to je prostě málo. A jelikož tam pomalu není ani kapka krve a vojáci po většinu filmu jen stojí v řadě za sebou, ani herci nemají příliš prostoru své utrpení herecky vyjádřit. Když tu čtu, že Dunkirk někdo srovnává s Ryanem, trochu se mně z toho otvírá kudla v kapse. Hodnotím tedy opět, jako prostý divák, který byl filmem zklamán a nuděn defakto od začátku do konce. Škoda. Ptám se: "Jak mohl stejný režisér natočit Interstellar?"