Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Naprosto ultimátní podívaná, která mezi seriály asi nemá obdoby a ani srovnání. Geniálně promyšlené a vymyšlené, ale největší předností seriálu je, že prakticky nemá žádná hluchá místa. V prvním díle v prvních minutách na diváka hned vysype eso z rukávu. A světe div se, o pár minut později další a další a další a další a další a tak to pokračuje až do konce posledního dílu poslední série. Neustále akce, napětí, romantika, cyhtračení, vtip, skvělé dialogy. Pořád něco. Pokud bych měl říct nějakou slabinu, tak to jsou přestřelky. Skvěle natočené, perfektní efekty i zvuk, výživné. Ale...při statistice cca 100 000 kulek / 1 zásah působí tak nějak zvláštně. Naštěstí přestřelky jsou jen příjemnou vatou, která nehraje zásadní roli, tak se to dá omluvit. Série 3, 4 mně sedla více než 1, 2.Hodně se mně tam líbí ten světový přesah a náznak toho svinstva, co se všude děje. Jednoznačně maximum. ---- Tak jsem dodíval S05. Vše výše uvedené potvrzuji a násobím tak 10x.  Je to opravdu něco nevídaného. Je to neskutečně chytré a neskutečně nadupané. Ten drajv a napětí jsou naprosto nevídané! Tohle je po filmařské stránce naprosto dokonalý klenot. Vše do sebe zapadá. Snad všichni herci "na Oscara". Takový projekt se rodí asi opravdu tak jedou za sto let a já jsem rád, že jsem byl u toho!

Vyproštění (2020)

Dokud je akce, je to perfektní. Jakmile akce přestane, je to na hlavu :-( Ale akce je tam více než dost, takže super. Kamera TOP!

6 underground: Tajné operace (2019)

Takhle má vypadat akční film a Bay opět dokazuje, že je na akci mistr! Pecka! Bayova honička v San Francisku - Ferrari vs. Humvee, se regulérně stává druhou nejlepší filmovou auto naháněčkou, protože to, co je nám servírováno prvních dvacet minut, je zkrátka par excellence! Ryanovi to sedlo jak prdel na hrnec :-))

Arrow (2012) (seriál)

Hodnoceno po shlédnutí všech osmi řad. Skvělý počin a mistrovský seriál. Netřeba v něm hledat nic extra. Arrow prostě jede a baví. Některé epizody jsou slabší, jiné jsou výživnější, tak je to vždy. Jediné, co bych opravdu vytknul, tak byla až nepřehlednost, zejména v poslední sérii, kde se opravdu hodně skákalo v časech a místech a pro "nezasvěcené", toho bylo až příliš. - Nejlepší série: 5 (Prometheus) - Nejlepší záporák: Prometheus - Nejlepší díl: Finále 5 série na Lian yu.

Král (2019)

Nejsme na hodině dějepisu. Takže nezbývá, než konstatovat, že The King je geinálním filmem. Perfektní herecké výkony skvěle zachycuje monumentální kamera a uvěřitelný projev je doprovázen hlubokou hudbou. Skvělé dialogy, perfektní prostředí i atmosféra. Ta utahanost mně k tomu náramně sedla. Nečekejte žádné Statečné srdce, toto je zcela jiná liga.

Joker (2019)

Hodně slabé, bez jakékoliv hlubší myšlenky. Kdyby neexistovalo propojení na Batmana, a Joker netěžil ze své slávy, pak je film úplně na dně. Nudné rádoby drama. Zcela neuvěřitelné. Naprosto předvídatelné. K smrti nudící. Bez zajímavých dialogů. Phoenix si roli užívá, to jo. Ale bohužel je tak odpudivě napsaná, že si k Jokerovi divák prostě cestu těžko najde. Nechápu ten obrovský hype kolem toho. Nejlepší je na filmu hudba, která mě k němu však pocitově jen těžce zapadá. Těšil jsem se. Dodíval jsem to jen proto, že jsem stále čekal a doufal, kdy se z toho ničeho vyklube něco fantastického, co je hodno 90% hodnocení zde. No nestalo se. Nutno konstatovat, že jakákoliv jedna scéna s Heathem Ledgerem z TDK několikanásobně převyšuje celý tento film. Joker nefunguje jako komiks, nefunguje jako drama, vůbec nefunguje jako krimi a rozhodně ne jako Thriller. Snad nebude nikdy dvojka a snad nebude Phoenix za tenhle monotónní nudný projev na Oscarech. Sorry jako...

Pád anděla (2019)

Jednoznačně nejlepší díl celé série. Není potřeba zničit Bílý dům nebo celý Londýn. Bohatě stačí jedna nemocnice :-) Škoda nevyužitého Rka, které by se zde opravdu hodilo.

Danger Close: The Battle of Long Tan (2019)

Je to takové jiné, než většina válečných filmů. Žádné zbytečné dramatizování. Žádná přehnaná snaha, udělat z přírody vietnamské džungle peklo. Žádné extra brutální scény. Přesto je z celého filmu cítit bolest a zoufalost. Herecky super, i když Fimmel a Weber ostatní celkem válcují. Úvodní scéna bombardování, která představuje Fimmela, je TOP. Skvělá, byť nenápadná hudba, která začne hrát v pravý okamžik. Není tam žádná zbytečná vata. Počáteční chvilkové uvedení do situace, rozehrání karet a bitva je tu. Film určitě stojí za shlédnutí. Kdo viděl We Were Soldiers. Jde prakticky o stejný koncept filmu, jen bez patosu, politiky, zdlouhavého úvodu, bez boha. Možná prostější, přímější, jednoduší, a tím i čistější.

Doom: Annihilation (2019)

Perfektní. Film očividně vznikl s citem a úctou k původní hře. Filmu chyběl lepší rozpočet a šlo to celou dobu vidět. Film je Céčkový horor a na víc si ani nehraje. To ale nic nemění na tom, že se snad všichni zúčastnění neuvěřitelně snažili, vymáčknout ze sebe maximum. Zábava od začátku do konce. Super prostředí, kamera, choreografie, neokoukaní herci. Hlavní hrdinka také senzační, sympatická. Pekelné finále třešničkou na dortu a závěr skvěle hororový. TOP scéna samozřejmě objevení BFG9000! O několik úrovní výše, než DOOM z 2005! Nechápu to neskutečné podhodnocení zde. 50% a více si film určitě zaslouží. Rozhodně nejde o nějakou Asylum sra*** Těmi 30% se nenechte odradit.

Avengers: Endgame (2019)

Vůbec nechápu, jak tento film zde může mít (27.04.2019) hodnocení 92%!!! Vysvětluji si to tak, že buď: 1) nám v kině pustili nějaký padělek nebo 2) komentující na ČSFD ztratili i poslední kapku vkusu. Pro mě to byly defakto 3 hodiny nudy! A to nepíši jako někdo, kdy by film již z podstaty zatracoval. Infinity War pro mě byl naprostý vrchol komiksových filmů a na jeho dokončení, Endgame, jsem se neuvěřitelně těšil. Ale co jsem dostal... Umělou snahu o osudovost, depresivní nálady. Vše hrozně na silu, nevěrohodně vtlačeno. Dramatická stránka, která IW poslala do TOP kategorie, se naprosto vytratila a nahradila ji stránka komediální, plná laciných, trapných vtipů, kterým se mohou smát spíše jen přihlouplí puberťáci, kteří je stejně nepochopí a smějí se jim jen proto, že sliší smích od někoho vedle. Cestování v čase, v době, kdy jsou tu filmy jako Interstellar, bylo podáno tak nevěrohodně a hloupě, že i Kapitánka Marvelová (určitě zde tu češtinu rádi slyšíte) je v kontrastu s ním naprosto uvěřitelná. První hodina vlastně už ani nevím, o čem byla. Jo, už si vzpomínám. O civění na znechucené ksichty herců, kteří dostali za úkolů hrát depresivní rozpoložení, aniž by věděli proč a moc jim to nešlo. Nejlepší postavou byl jednoznačně vycpaný mýval. Nejhorší, ale to je tak už od počátku věků, depresivní a otravný Iron Man. Při téměř závěrečné scéně, které jakože patřila mu, mně naběhl úsměv na rtech a pomyslel jsem si: "Konečně, to muselo trvat tak dlouho?" Bohužel ve filmu o hrdinech, pokud nejvíce fandíte hlavnímu záporákovi, je asi něco špatně. No nic. Jdu něco dělat, abych na ty znechucené pocity rychle zapomněl. Doporučuji ostatním, nevozit se na té ultra hyper hype vlně a přiznat si tvrdou realitu, že se to prostě vůbec, ale opravdu vůbec nepovedlo a bohužel se nedokázalo ani po kotníky přiblížit kvalitě Infinity War!