Boj za svobodu (2016)

Geniálně natočený a zahraný film, který je natolik uvolněný, že umožní divákovi naprosto se sžít s tamní dobou. Chci říct, netlačí zbytečně na pilu, nesnaží se být zbytečně epický, akční, krvavý... To asi většině vadí. No mně to skvěle sedí. Za mě jeden z nejlepších válečných filmů vůbec, protože ty emoce, ty z něj jen srší. Matthew byl to nejlepší možnou volbou!

Bojovnice (2020)

Perfektní napínavý, místy až hororový film, u nějž jde vidět, že pro M.J.Bassetta jde o srdcovou záležitost, kterou chtěl natočit bez ohledu na rozpočet. Ano. Rozpočet je to hlavní, co film sráží a zřejmě je to i důvod tak nízkého hodnocení. Digitální lvice je na rok 2020 opravdu dost mimo a i některé další efekty občas bijí do očí. Pokud ale některé triky překousnete, dostanete velmi solidní film, se sympatickými herci, povedenou akcí a překrásnými lokacemi. Megan Fox v pohodě, Philip Winchester super. Záporák mohl být drsnější a méně uřvaný. Konec za mě naprosto ok. Normálně u mě za 3*, ale jelikož má film trochu eko přesah a upozorňuje na zvěrstva, která lidé páchají se lvy, tak rád jednu přihazuji.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Excelentní průkopnické dílo, které nestaví na zažitých klišé, ale jde si svou originální cestou a seriálová událost minimálně desetiletí. Ridley je neskutečný vizionář a tímto seriálem jen pokračuje v prohlubování svých myšlenek a námětů a veze se na vlně Promethea a Covenanta, což se mně velmi líbí. Technicky i herecky dokonalé. Opravdu silné svým tématem. Neskutečně se těším na druhou sérii, protože ta první, ji položila opravdu kvalitní stavební základy. PS.: Je uváděno jako Drama / Sci-Fi / Thriller - za mě místy regulérní horor.

Away (2020) (seriál)

Hilary Swank je má oblíbená herečka. Cesta na Mars, lety do vesmíru a vůbec tato tematika je něco, co je mně hodně blízké a zajímá mě. Když jsem zjistil, že jsou tyhle dvě věci zkombinované do jednoho seriálu, byl jsem hodně natěšený. Po první epizodě méně. Po druhé jsem byl znechucený. Po třetí nasraný a čtvrtou už pouštět nebudu. Když si totiž pustíte seriál o cestě na Mars a místo toho dostanete díl, který se celý točí kolem ochrnutého manžela v nemocnici a jeho psychického stavu, o psychickém stavu dcery a jejích problémech se školou a hlavně, o lesbickém vztahu dvou Číňanek, přičemž o vesmíru či Marsu nepadne ani slovo a místo ve vesmírné stanici by se celý děj mohl odehrávat v laciném hotelu, máte důvod být znechuceně nasraní. Když pominu ten úplně mimo scénář, bohužel ani ostatní stránky nejsou ničím výjimečné či dokonce dobré a ty tři díly jsem tak regulérně protrpěl. Nezbývá, než litovat promarněného času a skutečně nechápu to zdejší vysoké hodnocení. Bohužel. Za mě - NE!

Jessica Jones (2015) (seriál)

Je to tak jiné, až je to peckovní. Určitě to nesedne každému, ale za zkoušku to rozhodně stojí. Řady 1 i 2 bezchybné. Trojka je taková zvláštní, ale od osmé epizody to začne tak gradovat, že je po pochybnostech a i trojka tak nejen drží vysokou laťku, ale dokonce ji překonává a stává se tak nejlepší sérií ze všech tří. Jinak je vše podstatné v komentářích napsáno. Já bych jen vyzdvihnul špičkovou hudbu, která perfektně podkresluje a dodává tu pravou atmosféru. Více takových nebojácných počinů.

Biohackeři (2020) (seriál)

Moc hezké. Hrozně zajímavé téma. Jelikož závěr byl celkem extrémní, tak doufám, že ve druhé řadě se téma ještě více prohloubí a seriál dostane větší rozlet :-) Na německý seriál perfektní casting. 2. série oproti první vůbec neztratila drive. Stále jde o výborné téma, napětí a nevídanou atmosféru. Prakticky totožná herecká sestava. Jen to oproti jedničce trochu změnilo směr. To mě sice mírně mrzí, ale stále jde o jeden z nejlepších německých seriálů.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Je to opravdu geniální série, kdy každý díl skvěle zapadá do toho dalšího. Vůbec nechápu to nízké hodnocení zde a rozhodně mu nedávejte žádnou váhu. Tohle je něco, co se jen tak nevidí. Knihy jsem nečetl, takže za mě zakončení celkem nečekané. Jennifer Lawrence jede za hranicí maxima. Pokud byla nominovaná na Oscara za Joy a získala jej za Silver Linings Playbook, tak zde to měla být minimálně opět nominace. Hudba od JNH standardně špičková. Kdo neviděl, hurá do toho!

Terminator Genisys (2015)

Tak nevím. Mám pocit, že se někteří dívali na jiný film. Nebyl to náhodou nejlepší Terminator? Takhle skvěle se vypořádat s předchozími díly, od každého si vzít to nejlepší, doplnit to své, unikátní, nejlepší a vše smíchat do skvěle fungujícího celku, to jsem vážně nečekal. Za jedinou slabost považuji Jaie Courtneye, který mně osobně vůbec nesedl. Jinak jak Jason, tak Emilia top. Je to zkrátka ultimátní akčňák se vším, co správný akčňák má mít a ještě kopou nostalgie. Na zdejší nízké hodnocení kašlat!

Stranger Things (2016) (seriál)

Neskutečné! Nevěřte nikomu, kdo dá tomuhle skvostu méně, než 5*! Millie Bobby Brown a Gaten Matarazzo neskutečně válcují! Čtvrtá série je zatím naprosto nekompromisně dokonalá! Wow. Klobouk dolů před tvůrci, tohle se moc moc povedlo a ve svém žánru jde o podobně velký fenomén, jako je mezi akčními seriály Money Heist! Závěr čtvrté řady? Epizoda 8 a 9? WTF? Geniálně epická nakládačka, která strká do kapsy většinu hollywoodských blockbusterů! Očekávání Season 5 nekonečná!

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Ze začátku jsem byl ze seriálu rozpačitý. Ale snad každý další díl prohluboval vztah s hlavními hrdiny. A ve chvíli, kdy se ve druhé sérii objeví Red Angel, končí předehra, byť velmi příjemná, a začíná neskutečně nadupaná jízda směřující k epickému a monumentálnímu finále, jaké seriálová tvorba snad nepamatuje. I díky této gradaci ST:D hravě strká všechny trapné filmy s Chrisem Pine do kapsy. Na rozdíl od filmů se seriál tváří naštěstí poměrně vážně a komických scén je jen poskrovnu a jsou vhodně využity. Dokonalost podtrhuje geniální hudba a ultimátní výkon Sonequa Martin-Green, která byla trefou do černého! Za zmínku určitě stojí také perfektní Doug Jones a Anson Mount. Z vedlejších postav bych vyzdvihl Tig Notaro, Jayne Brook a hodně zajímavého Anthony Rapp. Nevěřte tomu nízkému hodnocení tady. ST:D je rozhodně nejlepším Star Trekem ze všech! --- S03E01: Tak a je to tu zase. První díl třetí série naznačuje ten obrovský rozmach, epičnost a slibuje velkolepou podívanou po dalších 12 dílů! A skutečně tomu tak bylo. Právě shlédnuto díl S03E13. A opět naprostá bomba a grandiózní finále, jaké se v seriálové a často ani filmové tvorbě jen tak nevidí. Už aby tu byla "čtyřka". Byť první série, které je jen jakýmsi stavebním kamenem té druhé, může spoustu lidí odradit, určitě to za tu trpělivost stojí! Takhle má vypadat Sci-fi seriál (na rozdíl třeba od Ztraceni ve vesmíru).