ABBA: 30 let (2004)

Celkem to ušlo, ale srovnání muzikálů Mamma mia a Jesus Christ Superstar bylo už poněkud mimo.

Absolvent (1967)

Ač jsem pochopil vše, co chce snímek sdělit, bude mi asi trvat delší chvíli, než to všechno vstřebám. Zážitek z filmu byl totiž velice intenzivní... Pak možná změním i hodnocení.

Adaptace (2002)

IMHO film v posledních fázích absolutně mění styl a částečně i žánr...nevím. Tenhle snímek si mě ale získával postupně, nejdřív jsem byl zmaten těmi flashbacky (i když Darwin neměl chybu ;-) byl jsem sice nadšen z "běhu světa", ale pořád jsem si říkal - co to má jako být? Postupem času, až se všechny postavy náležitě projevily, začalo to na mě všechno působit lépe, i když ne tak mocně, jak bych si (strašně) přál. V této rovině na mě spíš zapůsobilo ironické oko na Hollywood (hláška VONI VŠICHNI JSOU VRAH mě totálně odbourala.) Závěrečná scéna mezi bratry mi připadla emocionálně vyhrocená a bezchybně napsaná, nicméně přišla jaksi rychle a bez předchozí gradace, což mi připadá jako něco, proti čemu celý snímek dost trefně brojí a také z tohoto důvodu nemohu dát plné hodnocení...další důvod jsou herci, kteří samo nejsou špatní, ale ani Cage, ani Streep a tím méně Chris Cooper mi nepřišli ani na nominaci, natož na Oscara... Prostě Kaufman mě zajímá čím dál více, ale budu k němu určitě příště přistupovat s jakýmsi neurčitým stínem pochybnosti...kzrátka zkouknu Malkoviche! Ovšem jak si říkám s Charliem - kašlu na McKeeho! :)))

Addamsova rodina (1991)

LIDSKÉHO DUCHA NELZE ZABÍT, DOKONCE ANI CIRKULÁRKOU. I když mi morbidní humor moc neříká, tohle jsem si užil.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Parodie plná skvělého českého humoru navozuje hlavně díky Jiřímu Brdečkovi kouzelně "starou" atmosféru brakových šestákových románů. KVĚTUŠ SAMA VINULA!

Advokát ex offo (1988) (seriál)

Ze začátku rozbředlé nic, ve kterém ani jedno z dílčích vyprávění (příchod mladých koncipientů do kanceláře, jejich soukromý život, případy, na nichž dělají), nemají dramatický oblouk, vše se jen kupí za sebou bez ladu a skladu a do toho všeho Jiří Sovák trousí svoje moudra a nakonec umře. Jedna z hlavních postav přebírá jeho funkci (vedoucí advokátní poradny) a pak už seriál není tak špatný, věnuje se hlavně jedné postavě, jejímu kariérnímu i rodinnému zázemí a třetí díl má dokonce něco, co by se dalo nazvat napětím a smyslem, protože k jeho konci přichází na řadu skoro až detektivní a právnický případ, zakončený něčím, co by se dalo nazvat vyústěním příběhu. 30%.

Aféry (2011) (seriál)

50%. Aférky, aneb chemii mezi Pavlem Křížem a Kristýnou Novákovou-Fuitovou jsem po počátečním lehkém odporu propadl i já :-)

Aféry mé ženy (1972)

Film nebyl nikdy ani divácký, ani komerční, nicméně Libuše Švormová hraje roztomile a jednotlivé povídky mají velmi dobré kriminální zápletky, zvláště pak Suvenýr z Paříže.

Afričan (1983)

Klasická francouzská komedie o jistém manželském sváru je okořeněna vskutku neobvyklým prostředím, kde se odehrává. Trošku šmrncnuté ekologií. Ovšem ti starousedlíci vypadají hrozivě!

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Nemůžu si pomoci, ale v této hře se mi zdá, že je větší koncentrace tzv. jednoduchých fórků. Ale jinak docela OK. Zvlášť Josef Václav Sládek-ch!