Rašómon (1950)

Bylo to mé druhé setkání s touto legendou japonského filmu a o kus příjemnější než tomu bylo u Sedmi samurajů (jakkoli uznávám, že tento film zásadně ovlivnil světovou kinematografii). Možná je to tím, že jsem si již alespoň trochu na Kurosawův styl zvykl, ale bezpochyby je to i výtečnou kamerou, nápaditou režií a skvělým Mifunem. Film, který nastartoval Kurosawovu kariéru je tak pro mě zatím jeho jasnou jedničkou. Jediné, co se mi moc nelíbilo byly bojové scény, ale to není nic, co by mě na filmech (obvzláště takovýchto) lákalo.

Kid (1921)

Výborná sociální sonda, která se stala stavebním kamenem dalších chaplinových velkých filmů. Chaplinovi navíc skvěle sekunduje Jackie Coogan.

Ženy v pokušení (2010)

Film udělaný čistě pro výdělek a je to na něm bohužel velmi vidět. Kupa otřepaných potisíci opakovaných klišé. zajímavých je asi jen patnáct minut filmu od objevení Jakuba ve skříni po ten otřesný flashback.

Ztraceni (2004) (seriál)

Dal jsem si tu práci a zkouknul všechny řady. A byla to spíš zábava než práce. Ztraceni jsou bezesporu jeden z nejzajímavějších amerických seriálů od dob Městečka Twin Peaks. Všechny řady si drží vysoký standart a tvůrci dokáží (právě tím, že je každá řada jiná a že přibývají nové a nové záhady) udržet spíše diváka, který touží zjistit, co dalšího skrývají oni i ostrov, než ty, kteří baží po odpovědích a odhalováních tajemství. Nej postavy: John Lock, Benjamin Linus, Desmond Hume. Nejhezčí: Charlotte Lewis a Alex Rousseau.

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Přestože Hitchcock prohlásil, že Stewarta používá tam, kde chce mít více citu a Granta tam, kde chce víc humoru, je toto pro mě zatím snad nejvtipnější režisérovo dílo, co jsem zatím viděl. Možná je to právě těmi Stewartovými gagy, které bych od něho tolik nečekal. Celý film je znovu veden skvělou režisérovou rukou, na kterou jsme si však u děl jeho vrcholné éry zvykli. Když se pak přidá vrcholná scéna z Roayal Albert Hall, výborně sekundující Doris Dayová a ze začátku hláškující synek, je z toho další výborný snímek mistra Hitche.

Šestiraňák (2004)

Takový prolog k V Brugách. Nic převratného, ale ani nijak špatného.

X-Men 2 (2003)

Po opětovném zhlédnutí musím hvězdičku přihodit...

Kolja (1996)

Skvělý a silný příběh a precizní filmařina.

Bournův mýtus (2004)

Začátek v Indii sice grandiózní a Damon znovu vynikající, ale chyběly mi zde k dokonalosti dvě věci. I. Nějaký Bournův soupeř - Joan Allen působí prostě jako hodná holka, která nakonec zjistí, že Jason je nevinej a Roden je na to na plátně příliš málo, což je škoda, protože právě on by byl na tento post ideálním kandidátem. II. Nějaké závěrečné vyvrcholení. Všechno působí strašně předvídatelně.