Lítám v tom (2009)

Děkujeme, že jste u nás pracoval. Popravdě, když jsem zjistil, že je tento snímek jedním z horkých oscarových želízek, dost jsem se divil a asi to byl hlavní důvod, proč jsem se na něj podíval. Nenadchl mě ani trailer a s Georgem mám taky poněkud rozporuplné zkušenosti. Jenže všechno bylo jinak... Clooney si svoji nominaci rozhodně zaslouží, a přestože dámy za ním lehce zaostávají, obsazení se povedlo. Scénář sice není nikterak strhující, ale udrží bez problémů vaši pozornost až do konce, čemuž pomáhají skvělé změny rytmu střihu (proč to sakra nemá nominaci za střih?) a povedená kamera. Jedinou obavu jsem měl z nějakého romanticky sladkého konce, který naštěstí nenastal.

Avatar (2009)

Avatar je bezesporu velký film, který si jde jasně za vytyčeným cílem. Řekne, co říct chce a stane se, co čekáte. Byl to můj první zážitek se 3D, takže nedokážu posoudit, jak moc velkou revoluci v tomto ohledu snímek znamenal, ale zážitek to jednoznačně byl velký a příjemný. Film určitě neoslní hereckými výkony ani scénářem, ale kvůli tomu se na něj nechodí. Naopak nabídne kvalitu v technických disciplínách a skvělou hudbu Jamese Hornera. Zřít Avatara není těžké, ale stojí to zato!

Kawasakiho růže (2009)

Přestože 3 sezóny v pekle stále zůstávají mým "nejoblíbenějším" filmem loňského roku, i Hřebejkova růže to v mém žebříčku táhne hodně vysoko. Silný příběh, který více než někoho obviňuje, vinu relativizuje a ukazuje ji z mnoha pohledů, se podařilo úžasně seskládat. Neherecky působící neherec Kratochvíl skvěle zapadá mezi ostřílené matadory. To vše podkresluje skvělá hudba a doplňuje práce s kamerou.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Nevím sice, jak mi mohla tahle brilantní detektivka tak dlouho unikat, ale už jsem ji dostal. Skvělé herecké obsazení a skvěle vystavěný scénář řadí tenhle film právem na vrchní příčky žebříčků oblíbenosti.

3 sezóny v pekle (2009)

No, jak to může dopadnout, když se někdo, kdo si udělá skvělé jméno coby tvůrce reklam, pustí na tenký led celovečerního snímku? Jak to tak vypadá může to dopadnout opravdu skvěle! Na výborné výpravě je osmdesát milionů skutečně znát, hudba skvěle dokresluje náladu snímku a kamera je prostě úžasná. Nejpříjemnějším překvapením jsou pro mě však především herecké výkony počínaje Martinem Hubou a Lubošem Kostelným a vrcholícími do této doby nepříliš chváleným Kryštofem Hádkem a ostřílenou Karolinou Gruszka (už dlouho jsem neviděl nic tak sexy, jako je její výkon).

Láska rohatá (2009) (TV film)

Škoda, že Mádl nevydržel v nastoleném trendu celý film. Od půlky, kdy se zamiluje je jeho herectví dokonale trapné. Dalším kladem je určitě krásná Pauhofová a čertovský ouřada Táborský. Na víc jak průměr to ale rozhodně nestačí.

Závrať (1958)

Strhující začátek, jako by v další hodině vystřídá poklidné budování strhujícího závěru. A když se v poslední hodině James Stewart navíc rozhodne, že by nebylo špatné začít konečně hrát, stává se ze snímku skutečný thriller, který vás nepustí z křesla, i když maminka už půl hodiny čeká až jí pustíte na videu další díl její oblíbené telenovely. Výborná režie, hudba a kamera pak přidávají pětihvězdičkový nádech.

Ptáci (1963)

Mistr Hitch pro mě redefinoval pojem horor.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

V první řadě musím říct, že opravdu nemám rád seriály z nemocničního prostředí. Na druhou stranu miluju sitcomy typu Přátelé a HIMYM. A jak ukazuje Dr. House, Scrubs a Nemocnice na kraji města i tohle prostředí může vyprodukovat výbornou záležitost. Ano, i přesto, že jsem od začátku byl přesvědčený, že se mi seriál nebude líbit (protože jej jedna moje kamarádka prohlásila za lepší HIMYMu, který v současnosti miluju), tak jsem si ho zamiloval během prvních pěti minut a celou první sérii zvládl za dva a půl dne. Hned po první sérii dávám pět hvězdiček. Není to sice nic převratného, ale opravdu musím říct, že se u něj královsky bavím. A to i přes některé trapné momenty, které však vyvažují někdy až geniální gagy a odkazy.