Purpurová barva (1985)

Než se v Pištovi probudil žid, zkoušel to jako černoch. Předtím mu to nevyšlo s E.T., ani se žralokem, tak musel hledat doma. A ejhle, ono to zase funguje. Jak to ten Štefan dělá, že ať natočí, co natočí, vždycky je to super?

Modré světlo (1932)

Krásná Leni byla v mládí i zdatnou horolezkou a vše bohatě zúročila v tomto filmu. Dějově je to sice prostší, ale vzhledem k okolnostem je tato naivita v tvorbě milá a vítaná, že?

U pokladny stál... (1939)

Operace palce je jednou ze zcela zásadních scén světové kinematografie, ostatní je spíš dobré, než výborné, ale i tak je to celé super!

District 9 (2009)

Hnusní kreveťáci. Asi předci Dr. Zoidberga:-)))) Ultra rasismus, který přerůstá i sebe. Kde to vlastně skončí? Btw. hlavní hrdina mi silně připomínal jistého Krčmáře, který jezdil škodovkou, na klíčích měl placku Porsche a tvrdil, že to má v garáži, aby si na silnicích neojel gumy.

THX 1138 (1971)

Já se toho snad nedožiju, ale vám to přeju:-)))))

Hnus (1965)

Jeden z nejzdařilejších Polanského kousků, ve kterém jako hvězda hnusu září krásná Catherine:-)

Der Lebensborn - Pramen života (2000)

Program Lebensborn byl jednou z těch pochopitelnějších věcí, které se tehdy děly. Mystika, magie, zrod nové rasy, škoda, že nebyl kladen větší důraz na tuto stránku celé věci, ale na druhou stranu o tom nikdo nic moc neví, takže by to nakonec nestálo za nic:-)

Záskok (1994)

Gilliamovsky poetický kousek s burtonovskou optikou:-) Od Coenů:-)))