Komplic (2007)

Veľmi dobre napísaný mix drámy a thrilleru o bývalom nádejnom hokejistovi, ktorý si vlastnou vinou pri dopravnej nehode nielen spôsobil poškodenie mozgu, ale vlastne aj zničil život. Film ma síce pomalší nenápadný začiatok ale o to lepší koniec. Skvelo zahrané, či už najmä Gordonom-Levittom (v tomto filme neskutočný look-a-like Heatha Ledgera), záporákom Goodeom ale aj tradične skvelým tentoraz slepým sympaťákom Jeffom Danielson. Veľmi dobre pozerateľný film s dobrou hudbou, vo svojom žánri určite nadpriemer.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Ďalšia pohodová Sandlerovka ako stvorená na víkendové popoludnie. Áno, určite sa dalo z toho vyždímať viac, Deeds je miestami až taký dobrák, že to pôsobí neprirodzene. Ale aj tak je to veľmi sympatický, vtipný film so skvelými hercami aj vo vedľajších úlohách (Torturro, Avari aj Conchata Ferrell a najmä ŠKÚĽAVEC BUSCEMI) a je to ideálna oddychovka.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Strašne silný film, skvele zahraný všetkými hercami (nie len úžasným Goslingom), úplne zaslúžená nominácia na Oscara za perfektný scenár. Strašne dojemný, úsmevný a taktiež ako som už písal aj silný film, pri niektorých scénach mi naskakovala až husia koža, nemám dalších slov, to treba vidieť.

Templář (2011)

"Za koľko ťa vtedy barón na trhovisku vykúpil?" - "5 šilingov." - "Aj štetky sú drahšie." Za tie peniaze skvelý surový historický film, režijne dobre zvládnutý (až na úvodnú chaoticky nasnímanú bitku) so skvelými hercami. Od režiséra megasračky Minotauros som taký dobrý film teda vôbec nečakal.

Česká spojka (2002)

Neverím, že na Slovensku existuje človek ktorý má TV a nevidel tento už toľko nespočetne-krát vysielaný strašne priemerný a nevýrazný film odohrávajúci sa v Prahe. Hopkinsa aj Chrisa Rocka mám rád, sú to dobrí herci, no toto mi proste nesadlo. Možno to bude aj tým, že som to ide v TV minimálne raz za rok.

Syn draka (2006) (TV film)

Utrpenie, neskutočné utrpenie sledovať tento priam neskutočný, otravný, nudný, zbytočný, nezaujímavý film. Samozrejme že som to nedopozeral do konca, ani po tom netúžim.

Základ rodiny (2005)

Sarah "Koní xicht" Jessica Parker opäť neprekvapila, opäť je strašne nesympatická a v jej úlohe by som si kľudne vedel predstaviť kopu iných herečiek (nominácia-nenominácia na Zlatý Glóbus, mne sa proste nepáčila). Ostatní herci fajn a práve kvôli nim nechcem znížit hodnotenie na 2*, taktiež vidieť vtedy ešte krásnu Claire Danes bez plastiky bolo celkom príjemné. Určite sú na Vianoce na výber aj oveľa lepšie filmy než tento, to bez debaty. Ešte dodám, že nechápem, čo to preboha TV Prima stvárala so zvukom počas tohto filmu, raz bol príliš nahlas, inokedy strašne potichu aj ked ste dali hlas na maximum, celkom nepríjemný zážitok..

Gang v útoku (2006)

The Rock je proste borec. Rola sociálneho kurátora / trénera futbalového mužstva "delikventov" mu podľa mňa neskutočne sadla. Dosť zaujímavý film inšpirovaný podľa skutočnosti bez očakávaného klišovitého záveru, ktorý (našťastie?) neprišiel. Taktiež scénky z dokumentu na konci filmu sú veľké +. Slovenský dabing ako vždy výborný, film vo svojej kategórii pre mňa asi jeden z "TOPov", ktorý stojí aj za dalšie zhliadnutia.

Návrat domů (2009)

Obyčajný béčkovitý triler (žiadny Horor) s pre mňa celkom obstojným začiatkom ale so strašne debilným koncom.