Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Není to ono. Jako zarytý fanoušek Pirátů z Karibiku, jejichž příběh měl v původní trilogii vzestupnou tendenci, přiznávám, že nová trilogie je lehce mdlá. V každém z předchozích dílů se objevilo něco nového - pokud to pro čtvrtý díl měl být Blackbeard, "pirát, kterého se všichni ostatní piráti bojí", tak to nestačí. Pokud to měly být mořské panny, tady už jsem o poznání přístupnější, protože jakkoliv krkolomných dobrodružství jsme byli svědky, tohle tady ještě nebylo. A navíc lovestory. Ne, nemyslím Jacka a Angelicu. Mezi nimi to sice jiskří, ale láska? Teď mám samozřejmě na mysli lásku (?) mezi jednou z mořských víl a misionářem Philipem. Končí otevřeně, a protože tohle je začátek nové trilogie, nejspíš se můžeme těšit na dovětek. To, co inovací rozhodně neprošlo, jsou choreografie šermířských soubojů, případně Jackovy opičky na lanech. Během všeho z toho jsem měla pocit, že tohle už jsem někde viděla - v předchozích dílech. Čtvrtým Pirátům taky trochu uškodila změna party. Will a Elizabeth tu chybí, jakkoliv dobře mezi piráty zapadla Angelica (Penelope Cruz). Ze starých známých tu zbyl už jen Jack (znova výborný Jack - dokud tu je, nebude to tak špatné), Barbossa (stejně tak) a Gibbs. Hanz Zimmer znovu autorem skvělého soundtracku. Ačkoliv se neobjevilo moc výrazných nových hudebních motivů, opět dobře rozvíjí staré známé melodie. Trochu mě mrzí, že jsme se nedočkali rozvinutí některých motivů ze třetího dílu, jehož soundtrack mám ze všech nejradši.

Návrh (2009)

U první poloviny jsem se výborně bavila, bylo to svěží a (celkem) neokoukané, ale jak potom film začne zajíždět do klasického scénáře konce romantické komedie, originalita rázem mizí. Doporučuju, pokud chcete strávit odpoledne u něčeho nenáročného, u čeho se budete smát. Jinak existuje hodně jiných filmů, které můžete zvolit místo něj. Sandra Bullock je skvělá!

Studio 6 (1993) (pořad)

Hodnocení takového pořadu musí být silně pod vlivem vzpomínek na ranní vstávání, ale myslím, že na ČT24 je způsob prezentace seriózní - nic přehnaně iritujícího - a přináší opravdu užitečné informace. To, že po pár týdnech dostávám z jejich znělek už málem kopřivku, je už věc jiná.

Piti Piti Pa (1970)

Jeden z nejlepších filmů z Louisem de Funésem!

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Ten model "přátelského tlachání u kafe", který Krampol praktikuje s různými, dnes už většinou druhořadými "celebritami", je mi sám o sobě dost nesympatický. Na tom pořadu mě baví pouliční ankety, protože se nikdy nemůžu rozhodnout, jestli ti lidi jsou opravdu tak blbí, nebo jestli to jenom hrají. Po čase mi došlo, že to asi bude ta první možnost, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. ("Jaká řeka protéká Ústím nad Labem?")

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

První řada byla skvělá, druhá ještě taky. Třetí už začala být trochu ohraná a čtvrtá už je naprosto stejná jako předchozí. Nedokážou tomu už pomoct ani moderátoři, ani tance. Žádná inovace, stále stejný model, který už bych ČT doporučila nevytahovat. Minimálně nějakých pět let.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Znovu se potvrzuje moje teorie, že čtvrtá a další řada ČEHOKOLIV je téměř vždycky epic fail. Každému už stejně dávno došlo, že SuperStar NENÍ cesta ke slávě. Dokázali bychom spočítat na prstech jedné ruky, o kom z předchozích finalistů dnes ještě slýcháme. A navíc, tohle už není ani zábava. Pořád dokola stejný ohraný estrádní model bez sebemenší inovace. Zase Mareš. A porota lidí, o kterých rozhodně nemůžu být přesvědčená, že tomu rozumí (Habera si teď z porotcování udělal živnost?!).

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

3,5 / Dobrý začátek. Rozhodně ne epický, o tom se v tomhle případě nedá mluvit, ale všechny části příběhu začínají zapadat na místo. Mladý Obi-Wan a jeho mistr Qui-Gon (ten nejsprávnější rytíř Jedi, jakého si umím představit). Little Ani. A galaktický konflikt, který je v porovnání s tím, co teprve přijde, ještě pusobí jako docela legrační taškařice. Jediné, co Phantom Menace trochu (dost) kazí, je šílený Jar Jar Binks. Jestli měl podtrhnout tu relativně uvolněnou atmosféru, nebo ji dokonce navodit, mi není známo, ale téměř pokaždé, když se tam objevil, jsem si přála, aby už konečně vypadl.

Sherlock (2010) (seriál)

"Proč to nenapadlo mě?" "Protože jsi idiot. Ale to jsou všichni." | "Nejsem psychopat, jsem vysoce funkční sociopat, doplňte si to." | "Je to fajn nebýt jako já... To je pohodička." | "Andersone, nemluvte nahlas. Snižujete IQ celé čtvrti." ||| Láska na první pohled. 1. epizoda 100%, 2. epizoda 70%, 3. epizoda 100%.