Gauneři (1992)

Vytříbený thriller v Tarantinově podání, založený na výborných hereckých výkonech hlavních představitelů (zejména Tima Rotha). Kromě toho kdo byl ta krysa co je podrazila se dozvíte i jak to ve skutečnosti je s písní Like a virgin. Mnohem lepší než Pulp Fiction.

Smrtonosná zbraň (1987)

Akční klasika, kterou do nebe vystřelila nezapomenutelná dvojice Murtaugh(Glover) - Rigs(Gibson). Skvělé akční scény, výborné hlášky a uvěřitelný příběh - to jsou největší taháky jednoho z nejlepších komedio-akčních filmů 80. let!

Mlčení jehňátek (1991)

Výborný film se skvělým Hopkinsem jako geniálním kanibalem

Den, kdy se zastavila Země (2008)

"Are you aware of an impending attack on the planet earth?" I ja jsem doufal, že se toho dočkám a to v plné parádě. Film začíná lehkým seznámením s hlavní hrdinkou a poté nás vrhne přímo do centra dění a nabírá velmi slušné obrátky, je prostě na co koukat. Bohužel po utěku Klaatua film jemně zamrzne a dějově vypjaté situace střídá tlachání o rodině a záběry na hloupě se chovající americkou vládu. Když se nakonec dočkáme nějaké akce přichází konec fimu. Stejně jako v padesátých letech i tento film upozorňuje na globální problém a ukazuje nám vlády jenž nechtějí naslouchat. Klaatu nám šanci dal, dokážeme to i my? Snímek ani nezklame ani nepřekvapí, dívat se na co je, takže k zahození to není. Reeves jako obvykle výborný, velmi příjemně působila i Jennifer Connelly. Promiňte mi to, ale ten malý Smith mi opravdu lezl na nervy. 70%

Zrcadla (2008)

Na horory do kina často nechodím, zvlášť po všemožných zklamaních od americké produkce, která se milně domnívá, že extrémní míra brutality vzbuzuje skličující strach. Avšak koncepce Zrcadel mě zaujala, a přecejen asijské hororoy (ačkoliv tématika a základní pointa je stálé stejná) mají něco do sebe. Zrcadla asi nepřínašejí do žánru nic nového, ale přinejmenším se jedná o dost zajimavý mix několika hororových témat. Kiefer to zahrál tak dobře, že sem skoro přestal věřit, že s takovým tvrďákem nic nehne. Pro mě určitě překvapení a nakonec si to i ty ctyři hvězdy zaslouží.

96 hodin (2008)

Nadupaná jízda se skvělým Liamem Neeson, který mě ve všech ohledech přesvědšil, že je to tvrďák ze staré školy. Podíl Luca Bessona je tady znát na každém kroku a akční scény (především kontaktní souboje) patří k tomu nejlepšímu co jsem za poslední roky viděl. Vyzdvihnout musím také výborné ozvučení, které filmu dodává patřičnou dávku realismu a podtrhuje celkovou atmosféru. Bez debat jedna z nejleších akčních pecek tohoto roku.

Cesta kovbojů (1994)

Vtipná oddechová záležitost. Já se pobavil, a tak to má být.

Miami Vice (2006)

Stylová záležitost se skvělým Collinem Farrelem a Jamiem Foxem. S nádechem detektivky ze staré školy, dávkou realismu a akce jeden z nejlepších filmů poslední doby.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Svižná oddechovka s fůrou akce, dobrým ústředním párem a pár kvalitními scénami. Nic víc, nic míň.