Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Pokud John McClane hrál v "Die Hard" z roku 2007 druhé housle, tak tady hraje desáté. Americký film, kde ruština tvoří asi 80% filmu a to ve formě xenofobního ataku, který bych si brala dost osobně, pokud bych žila v Rusku. Amíci očividně stále trpí strachem z útoku východní Evropy nebo UFA nebo radioaktivních zombíků... neumím si jinak vysvětlit, proč někdo natočí takovou hovadinu, která by přes všemožné výbuchy, akčnost a rychlé střihy, aspirovala na film, který zabije nudností.

Jízda s ďáblem (1999)

Nechápu, že takhle westernová halucinace může mít tak dobré hodnocení. Absence jakéhokoli úvodu do příběhu, nulová gradace... "Příběh jak noha" s rádoby akčními scénami, ředěný rádoby emočními body, kdy někdo umře a hlavní postavy jsou zahaleny v mraku smutného výrazu, který ovšem vůbec nenapovídá, že by se dělo něco smutného. Korunu tomu nasazuje ubulený, vlasatý Tobey, filozofující o životě, smrti, společenském postavení černochů a žen a který stojí ve straně dobra jako protipól zlounovi - Jonathan Meyers - ale mám neodbytný pocit, že jsem dlouho neviděla film s tak špatně napsanou, nudnou a zbytečnou hlavní postavou.... Je to škoda, dobré herecké obsazení, zajímavá lokace a dokonce i doba, ale to zpracování...

Dlouhá cesta (2002)

Uf... brak pro puberťačky žijící mimo realitu.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Tenhle film není úspěšné pokračování... "Die Hard" je jen nálepkou a John McClane je pouhou parodií sám sebe. Nebavilo mě to.

Nebeská brána (1980)

Rok 2016 a téma nemůže být aktuálnější a děsivější. Čtyřhodinový film ironizuje americké vlastenectví a drsnost amerického venkova. I přes fakt dlouhou stopáž se člověk nestihne ani chvilku nudit, film má totiž výbornou temporalitu a gradaci.. střídání dlouhých klidných záběrů, nekonečných navzájem vyměňujících pohledů protagonistů a krvavé akce. Romantika a vyhřezlá střeva... dalo by se tvrdit, že režisér Tarantino našel v tomto snímku inspiraci pro své filmy, jako je The Hateful Eight.

Rok nebezpečného života (1982)

Romance v prostředí houstnoucího válečného konfliktu, podkreslená geniálním soundtrackem!

Dítě číslo 44 (2015)

Jedna hvězdička Hardymu druhá Considinemu... Celý film mi připadá jako špatná propaganda Sovětského svazu, protože to vybírá úplně ty nejvíc klišeojdní prvky toho, co o této době víme. Příběh byla jedna velká mazanice, kdyby se raději tvůrci zaměřili na jednu linii, například se záporákem a nekošatili to spoustou balastu okolo. Co mě rozčilovalo nejvíc, byla asi předstíraná ruština v jakémsi podivném ruském přízvuku.. Hardymu pseudoruština prospěla, protože mu bylo rozumět a držel se přízvuku celý film, nikoliv jako jiní herci přecházející z anglické intonace do ruské. Plus za české exteriéry.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nedá mi to a také musím připojit můj pohled... Film je absolutním zážitkem. Neskutečně chytře vyprávěný mýtus, pohádka -- protkané symbolismem. Spirála života provází zdevastovaného Lea, přežívající ho jen díky jeho nejniternějšímu a nejzákladnějšímu pudu, který hodně diváků hodnotí záporně, neuvěřitelně, jako kdyby se vyprávěl skutečný příběh. Nepleťme si pojmy a zamysleme se, zda to co nám Inárritu nakládá téměř v tříhodinové stopě není jen o požitku z chytrého vizuálu a následném rozjímáním o životě a smrti. Trochu mě vysírá, že všichni hodnotí film jen na základě hvězdy - Leonarda (samozřejmě, já sem se v ledové vodě nekoupala, nemůžu soudit jeho pocity a nasazení při natáčení), samozřejmě boduje a byl vybrán do role správně. Ale máme tu vedle něj o nic "měnšího" Toma Hardyho, který je überhnusák věřící v subjektivně pojaté náboženství a obhajuje buranství a lidskou nadutost... ...ale proboha! Nehodnoťte film, pokud se rádi zasmějete u Troškovo haluzí a nebo si víckrát do roka pouštíte romanťárny s Hughem Grantem... raději přiznejte, žeste tomu zas tak neporozuměli..

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vůbec netuším kde začít, proto krátce.. šílenej Max nebyl šílenější... - - rozhodně nejlepší film roku 2015 !

Ant-Man (2015)

Příjemné překvapení? Svěží film? Uf... Doufala jsem ve stejnou úroveň, nebo dejme tomu podobnou úroveň, jako mají ostatní marvelovky. Nehodnotím celkové přepracování původního komiksu, to je mi ve finále i sympatické, myslím tím podivný klišéoidní příběh, který vytváří pouhý most k dalším superhrdinům a skládačkám monstrózního příběhu Avangers partičky.. a to je škoda. Je to málo... 2 hvězdičky patří Falconovi (který ze sebe v krátkém momentě udělal velmi zábavnou postavu přemoženou mravencem) a trojici mamlasů sekundujícím našemu hrdinovi...