Odpor (2008)

Nový James Bond v běloruském lese za druhé světové války? Daniel Craig mi tomhle prostředí moc neseděl, těžko jsem si zvykal i na poněkud pompézní americký pohled na utrpení lidí v době druhé světové války. Ale vydržel jsem se dodívat až do konce, takže celkově za slabší tři hvězdičky.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Takhle kdyby vypadaly všechny filmy, které mají za úkol hlavně pobavit, tak snad neutrácím peníze za nic jiného než za kino.

Hvězdná pěchota (1997)

Nádhera. Jak zdůvodnit, že dávám pět hvězdiček filmu, který může být z určitého úhlu pohledu vlastně totální blbost, když je tak stoprocentně zábavný a vlastně velmi zručně natočený. Na tohle se s chutí podívám znovu, a možná to bude ještě lepší.

Flákači (1995)

Zatím nejlepší kousek od Kevina Smithe, co jsem zatím viděl. Spousta uhozených postaviček, do toho ještě uhozenější Jay a mlčenlivý Bob, tak mě jen v této souvislosti napadlo, jestli budou komedie z "apatowské" dílny po 14 letech taky tak vtipné jako je tahle.

Vymítač ďábla (1973)

Po letech jsem se konečně dostal k tomuto hororovému pilíři. Knížku jsem četl asi před 15 lety a byla hodně dobrá. Ale pokud si vzpomínám, bylo v ní více psychologie a filozofických úvah. I tak dobrý film, napětí a hrůza byly vystavěny zcela jiným způsobem, než to bývá u většiny hororů, ale hrůza z toho opravdu šla.

Džinró (1999)

Je to jiné než japonské animáky ze studia Ghibli, je to jiné než Ghost in the shell, ale i tak moc dobré. Hodně temná atmosféra, zajímavý příběh, celkově to na mě působilo dospělejší dojmem než spousta dalších animáků ze země vycházejícího slunce. Uvidím, jaké to bude na druhé podívání, zatím za čtyři hvězdičky.

The Cottage (2008)

Jako horor to moc nefungovalo, ale jako černá komedie to bylo hodně dobré. Kombinace brácha totální ňouma, druhý bratr looser a jejich kamarád ňouma i looser dohromady versus mafiánská dcerka spratek a nájemní zabijáci, z toho se dá vytěžit docela hodně vtipných situací. A ten starší brácha - ten že hrál toho slavného Gluma? To bych nepoznal, i když povědomý se mi zdál, to jo.

Mrtvý sníh (2009)

Takové lepší tři hvězdičky. při sledování filmu jsem se nesmírně bavil, zmrzlí zombie náckové jsou dobrý nápad, odkazů na kultovní béčkové horory je tam spousta, vtipných scén taky dost, ale z filmového hlediska uznávám, že to žádná velká perla není. Přesto opakuji: bavil jsem se skvěle.

Stáhni mě do pekla (2009)

Jako hororový fanoušek nemůžu dát jinak než za pět. Asi jsem jednoduchý divák, ale v kině při pořádně hlasitém zvuku jsem byl napjatý od začátku až do konce. Navíc Sam Raimi umí krásně pracovat se všemi hororovými klišé. Na jedné straně je použít tak, že se člověk opravdu bojí, na druhé straně je používá s jistým ironickým odstupem. Návrat do svých mladých let prostě Raimi ukočíroval na jedničku.