Život je krásný (1997)

První půlka úplně super, ale druhá? Takhle v pohodě to přece v koncentrácích nebylo, alespoň podle dokumentárních filmů, které nám za našeho děstsví pouštěli. To teda ne.

Matrix (1999)

Jo, Matrix. Kdysi jsem ho viděl tolikrát, a pokaždé jsem žasnul. Ale jak pravil Poeův Havran: Nevermore! I když ani nevím proč.

Forrest Gump (1994)

Jeden z filmů, který si ty Oskary opravdu zasloužil.

Podraz (1973)

Jóó, Newman s Redfordem, to byli štramáci. Kdo by jim nedržel palce, když to tak fikaně vymysleli? Scéna ve vlaku, kdy "opilý" Newman obehrává a uráží své mafiánské spoluhráče, je prostě božská.

Sedm (1995)

Tenhle snímek spolu s Mlčením jehňátek odstartoval vlnu filmů o bizarních vraždách a úchylných zabijácích. Ne že by nebyl dobře natočený, o tom žádná, jenže můj šálek čaje to není.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jestli je něco opravdovým hororem, tak jsou to filmy o tom, co si dokáží lidé navzájem udělat. Například tento. Ale přece jen: naděje vždycky vítězí:)

Zuřící býk (1980)

Vidím to podobně jako uživatelka hirnlego. Film je natočen fascinujícím způsobem, ale hlavní postava mi nebyla nijak sympatická, její příběh mě moc neoslovil, stejně tak mě nebere prostředí boxu. Přesto jsem v kině vydržel až do konce a musel jsem si říct: Jo, to bylo dobrý.

Zběsilost v srdci (1990)

Škrtnutí zápalkou přes celé plátno, Nicolas Cage rozbíjející hlavu vyhazovači v nóbl klubu, podivní úchylové, neschopný soukromý detektiv, čarodějnice i kouzelná víla, a to všechno v jednom filmu, podivném road movie, které se zrodilo v hlavě Davida Lynche. Viděl jsem to už dávno, ale jak bych mohl zapomenout? Že ano, Bobby Peru? 85%

Milionář z chatrče (2008)

Tři nebo čtyři? Toť otázka. Milionář z chatrče není špatný film, ale tak dobrý, aby dostal Oskara zase není. Malikovi jsem držel palce a jeho příběh byl dojemný, ale jaksi mi tam celou dobu cosi chybělo k plné spokojenosti.