Trosečníci (2002) odpad!

Takto to dopadne keď režisér začne myslieť niečím iným ako hlavou. Je to jasné prečo to natočil, to je bez debaty. Ale mohol sa zvoliť aspoň iný žáner. Napríklad hudobno -biografický alebo podobne niečo. Táto nudná zlátanina ukazuje len krásne prostredie kde sa nakrúcalo a to je asi tak všetko. Keby to bol nemý film a do toho by pustili nejakého staršie madonine songy so zábermi na more bolo by to viac pozerateľnejšie ako toto pseudočudo, ktoré snáď nemá ani dej.

Million Dollar Hotel (2000)

Straaašne nudný film Ani som poriadne nepochopil čo sa tam deje lebo som neustále myslel na to kedy to už konečne skončí.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Tak ako si Guy Ritcie odbehol natočiť totálny blud s madonnou tak sa aj jason rozhodol zahrať si v tiež imbecilnom filme, ktorý si snáď každy bude pamätať iba kvôli kopulácii na tržnici. Ale za akčnosť aspoň jeden bodík.

Poviem mu to sám (1979) (TV film)

Oddychovy rodinný film s Petrom Kočišom v juniorskych časoch. Je to o chlapcovi, ktorý sa postupne zoznamuje s novou mamou.

Král Drozdí brada (1984)

Budem sa opakovať ale s českým dabingom to je nepozerateľné. To je tažký úder pod pás. Ako keby Slováci nadabovali "Tri oriešky" vrátane pesničiek. Inak rozprávka je výborná.

Falešný princ (1984)

Vynikajúa rozprávka. Hudba, obsadenie, dabing. Videl som urývok staršieho falošného princa v českej produkcii a bolo to niečo hrozné(asi také niečo ako český dabing filmu Kráľ drozdia brada). Skvelá zápletka a ponaučenie na konci. Rapošov vydarený kúsok.

Brubaker (1980)

Film kde oproti Shawshanku hral Morgan Freeman druhé husle, je väzenskou klasikou a čudujem sa, že zaostáva za Shawshankom o taký hodný kus. Redford ešte v plnej sile prichádza v prestrojení ako väzeň, aby si obzrel svoje budúce pôsobisko kde bude riaditeľom. Odhaľuje tak pozoruhodné praktiky dozorcov a vôbec podivuhodné fungovanie väzenia. V pravej chvíli odkryje svoju identitu a nastoľuje nový režim, čo sa nepáči nižšiemu manažmentu pod ním(od účtovníka až po dozorcov). Dej neustále graduje, ale nerád by som hovoril obsah. Tento film doporučujem aj najmä kvôli tomu, že tam nie je happy end ale poriadna dávka dezilúzie, čiže divák je svojim spôsobom na konci filmu nazlostený, oproti Shawshanku, kde sa vyslobodili a žili štastne v Zihuatanejo až kým nepomreli.