Město andělů (1998)

Romance, která sice už nikoho téměř v ničem nepřekvapí, ale i tak se dá opakovaně zhlédnout. Zvlášť, když v ní podávají velmi slušné výkony Nicolas Cage, Meg Ryan a Dennis Franz.

Mercury (1998)

Ve své době celkem dost očekávaný film, který doplatil na slabý scénář a nepříliš dobrého režiséra. Bruce Willis se zde také nijak zvlášť nepřethl a Miko Hughes už vůbec. Nejvíce tak potěší malá role Aleca Baldwina.

Maska (1994)

Velmi slušná komedie, v níž opět exceluje Jim Carrey. Jediné, co tomuto filmu můžu vytknout, je slabý výkon Cameron Diaz.

Mars útočí! (1996)

Dokonalá komediální podívaná. Burton umí.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Nepříliš vydařená, ale přesto celkem dobře koukatelná romantická podívaná, která doplatila na své obrovské ambice. Film tak stojí za vidění především díky překrásné výpravě, solidní bitevní scéně na konci a hereckým výkonům (Johna Hurta a Nicolase Cage).

Majestic (2001)

Po Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míly další mistrovský snímek z dílny režiséra Franka Darabounta. V hlavní roli zde boduje Jim Carrey, kterého ale jen trochu nepatrně přehrává Martin Landau v roli jeho otce.

Lupiči paní domácí (2004)

Celkem zajímavá podívaná s černým humorem, který nám předkládají bratři Coenové v každém svém filmu. Zde navíc v hlavní roli vystupuje Tom Hanks, takže to nemohlo dopadnout jinak než dobře a taky že to tak docela dopadlo.

Lovci pokladů (2004)

Chvílemi je to sice mírně trapné (ve chvílích, kdy si hlavní hrdina vycucává vodítka z prstu nebo ve scéně, kdy se konkurenti Cage a Bean sejdou naprosto ve stejnou dobu při kráždeži Deklarace nezávislosti), ale jinak se jedná o nadprůměrnou dobrodružnou-komediální podívanou, která má sympatického hlavního hrdinu (sympatického proto, že to není typický americký akční hrdina, ale normální člověk). Navíc zde hraje Nicolas Cage, který je také zárukou jistých kvalit a tak musím říct, že se mi tento film celkem dost líbil.

Líbánky v Las Vegas (1992)

Romanticko-bláznivá komedie, která díky svižné režii Andrew Bergmana a skvělým výkonům Nicolase Cage a Jamese Caana patří k tomu lepšímu, co bylo v 90. letech v tomto žánru natočeno.

Lhář, lhář (1997)

Solidní komediální podívaná, která si ale své jméno udělala jen díky Carreymu.