• Krátkometrážní

Miss Potter (2006)

Hm, hmm, vcelku příjemná atmosféra, tak tedy 3 a půl.

Modrý samet (1986)

Nevím co si mám o tomhle filmu vlastně myslet.Na svou dobu ve své kategorii jistě originální, ale já stále nevím jesli se mi vlastně líbil nebo ne.Zaujaly mě některé prvky, jako např. synonimizace mozkové mrtvice pomocí prasklé hadice na začátku filmu, a jiné.

Avatar (2009)

Své jubilejní pětisté hodnocení jsem si šetřil na něco extra, a je to tady.Konečně jsem viděl Avatar!Zpracování špica, co si budeme povídat, přesto je pro někoho Avatar jen příběhem Pocahontas ve zlatém obalu, pro mě má větší hloubku.Dokonale jsem se do Avatara vžil, pohltil mě, nepustil.Prožíval jsem s ním všechno, touhu po pomstě a nakonec obrovský pocit zadostiučinění, to vše s dávkou typicky amerického načasování.S tím se ale počítá, kdo na Avatar do kina šel, věděl, že jde na americkou pohádku.Kupoval si hamburger a proto si teď nemůže stěžovat, že je v něm maso.Zkrátka když film skončil, připadal jsem si jako bych se právě probudil ze sna a dlouho se vracel zpátky na zem. Mimochodem proslov Sama Worthingtona jako Avatara k lidu Na'vi shlédávám jedním z nejemotivnějších v dějinách kinematografie. Dodatek:Jsem zpět z druhé návštěvy kina, už jsem to tu na Zemi nemohl vydržet.

Prima SVĚT (1995) (pořad)

Na českém trhu jednička.

Neúplatní (1987)

Další klasika devadesátých, ale jesli je to v top 200 právem, to nevím.

Policajti na baterky (2003)

Tak tohle vídám vždycky, když to běží v televizi a vždycky se zasměju, Lawrence je ten typ, na nejž se člověk jen podívá a směje se.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tak tuhle trilogii jsem úplně zapomněl ohodnotit, přitom to bývaly mé nejoblíbenější filmy.Za jedničku 4, za dvojku 4 a s tímto dílem hodnotím i celou trilogii, čili 5.