• Krátkometrážní

Neuvěřitelná cesta (1993)

Tohle je skoro pět, jednoduše proto, že mě tohle zvířecí dobrodružství vždycky děsně baví.

Hanebný pancharti (2009)

Na tento film jsem se letos nejvíc těšil, proto mi bylo líto odbýt ho jen slovy "nic moc" a tak jsem šel do kina 2x s nadějí, že podruhé zatleskám.A zatleskal (byť jediný v sále).Vše jsem si vychutnal a soustředil se už jen na detaily a skryté odkazy.Krom vynikajících hereckých výkonů (viz. Waltz a Pitt) mě překvapilo množství dokonalých dějových doplňků patrných až na druhý pohled.Kromě 2. a 5. kapitoly, které jsem si opět skvělě užil, mě na podruhé překvapily i ty další, nutné k výstavbě děje.Tarantino se na filmu pořádně vyřádil.No kde jinde jste viděli kino hořících nácků a Hitlerovu hlavu na kaši?

Ďáblův advokát (1997)

Advokáta jsem si pustil hlavně kvůli mému oblíbenému Pacinovi, který nezklamal ani v roli ďábla, ba naopak.Dnes už jsme na podobné konce zvyklí, ale to, jak uzavřeli tenhle film, bylo skutečně nečekané.

Rendez-vous v A moll (2003) (studentský film)

Slabý nápad překonává extrémě překvapivá, dobrá kamera.

8. míle (2002)

Něco, co tu ještě nebylo, výborný soundtrack( i když to není můj styl), dokonce i Eminem jako herec překvapil, jen jsem čekal emotivnější konec.

Donnie Darko (2001)

Šílenost! Po Mementu u kterého jsem se dost napřemýšlel a dokonce si kreslil na papír schéma, je tu Donnie Darko.Až do posledních minut jsem si myslel, že je mi vše jasné, dokud nepřišlo rozuzlení, teď jsem z toho jelen a asi přijde na řadu papír a tužka. 10 min později- Mám schéma a zřejmě to chápu, jen mi není zcela jasné jak se poznaly Gretchen s Donnieho matkou v závěrečné scéně. Zkrátka nejprve jsem pětihvězdičkový pocit neměl, ale když jsem se začal šťourat v tom co se jak a proč stalo,zjišťuji že 5 je povinnost.

U-Turn (1997)

Zajímavý film o neskutečné smůle, nebýt závěrečného hromadného vyvražďování dal bych 3.

Osudový dotek (2004)

První půl hodinu si říkám, co mi to kamarád doporučil za škváru pro puberťáky, až když jsem se pořádně ponořil do děje a pochopil o co vlastně "gou", uvědomil sjem si, že sleduju naprosto originálně kvalitně bezkonkurenční snímek, a celou noc o tom přemýšlel.Miluju tenhle film, závěrečnou scénu s naprosto perfektním soundtrackem.

Vzpomínky (2006)

Šťasný konec a já šťastné konce rád, obvzvlášť dnes, kdy je jich nedostatek.