Charles Bronson (2020) (TV film)

Průřez kariérou hvězdy, která byla sama sebou zklamána. Winner took it all. Díky za scénu z Pennova Indian Runner, kde bronzový tvrďák ostře řezaných rysů nabídl jemnost a dostal soucit.. U často zmiňovaného Tarantina zapomněli na radu pana Bílého nepřímo určenou zaměstnancům a zákazníkům obchodů s drahými kameny. V případě loupežného přepadení si nehrajte na Charlesa Bronsona, protože by vám pak mohli pažbou pistole rozmašírovat nos..

Charley Varrick (1973)

„Yeah, I didn't figure you for Clint Eastwood..“ No ano, máme tam Waltera Matthaua a i když údajně ani po třech zhlédnutích nepochopil, o čem to celé je, pro sebe neobvyklé role se zhostil se ctí a nadhledem. Siegelova sázka na něj, přímočarost, občasnou nevyzpytatelnost i všechny ty nyní dinosauří atributy sedmdesátek (ženy jako spotřební materiál, politická nekorektnost) fanoušky žánru hravě uspokojí. V některých aspektech jde najít podobnost s Coenovic zemí, co není vhodná pro staré. Prostředí amerického jihozápadu, obytné přívěsy, peníze ukradené špatným lidem z posledních pater mrakodrapů, najímání nelítostných zabijáků.. I když... tento Molly sice dělá ramena, ale Chigurhovi by mohl maximálně hadříkem čistit bombu k jateční pistoli. Nebo si alespoň hodit mincí, jestli na konci otevře kufr auta on, nebo Varrick..

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Rudou mašlí se stříbrným lemem ovázaná krabice z mahagonového dřeva, na ní z ryzího zlata ukuté obrovské logo MTV posázené blyštivými diamanty a uvnitř ranní stolice mistra McG nastříkaná sprejem na růžovo.. Z vlastní zkušenosti vím, že u pokračování příběhů Liščí trojky se dá báječně žehlit. Já byl dokonce tak zažraný, že když zazvonil telefon, přiložil jsem si k uchu žehličku místo sluchátka a pak jsem si spálil i to druhé při pokusu přivolat záchranku. Pokud budete žehlit i vy, nezapomeňte zase trošku přejet i ksicht růžovému snu plastických chirurgů Demi Moore (bez napařování - zničil by se make-up!) a hlavně, až budete schovávat prkno, nestrčte omylem do skříně nebohou Lucy Liu..

Charlieho farma (2014)

Queenslandský masakr nemotornou dylinou. Předlouhá expozice není ani funny, ani sexy, ani nijak napínavá, a vy si po půl hodině zoufale říkáte „Kde jsi, Charlie? Porcuj!“ a když pak ten uhýkaný retard a nejspíš i synovec Tříprsťáka z Wrong Turn dorazí, zůstane vám jen „Charlie, porcuj, ať to máme všichni rychle za sebou..“ Hixploitation s odkazy na bratříčky, ale samo úplně bez invence. Zlatý Mick Taylor.. Chrastící Tara Reid vypadala, že její poslední sousto byl kousek koláče od Jasona Biggse a mám jisté obavy, že kdyby sundala make-up, nebyl by farmář Charlie to nejhnusnější na place..

Charlotte Gray (2001)

Kam až oko dohlédne lány levandule, smířené dávno s tím, že nějak bylo, je a bude… Estrogenní záležitost z okupované Francie, která přes pomalý rozjezd nabírá neokázalými prostředky na potřebné síle a osudové naléhavosti. A kdo nebude vlákán dokonalou C.Blanchett do Šarlotiny pavučinky, ten může směle obdivovat architektonickou krásu viaduktů Skotska, či francouzských kamenných mostů a venkovských zídek..

Chata (2019)

Fiala & Franz: Ari Aster wannabe. Mají na to? Snad. Kdo ví.. Pozvolné stahovaní přikrývky tajemna, slow burn tempíčko a psychologické šachy jsou fajn, pokud atmosféra dokáže vtáhnout a tady, když už to vypadalo, že se jí to podaří, vždycky přišla hluchá pasáž, která jen zvýraznila, jak to má Austrian Anti-kid duo celé postavené jen na hliněných nohou. Navození sklíčenosti a znepokojení by měl být prostředek a ne vše, co mohu nabídnout.. Na rady je teď už asi pozdě, ale pan Pavéza by si měl uvědomit, že nechat své děti na odlehlém místě s psychicky nestabilní pacientkou a nabitým revolverem, je stejně netaktické, jako sednout si před Šmaka na kanystr s benzínem a nadávat mu do tupých červů..

Chata na prodej (2018)

Stačí kombinace bublajících křivd a alkoholu a ani se nemusí v lesní chatě pouštět magnetofon se zaklínadly z Knihy mrtvých, aby se vyvolalo zlo.. Přirozeně působící repliky i vzorce chování takové normální české rodinky, perfektně padnoucí necizojazyčný hudební podkres a poměrně důležitá myšlenka, že je zbytečné lpět na záležitostech, které se při ohlédnutí zpět jeví jako zcela nepodstatné. Děda na posedu s ukazovákem u rtů na znamení ticha naznačuje, že je potřeba dívat se na věci shora, s jakýmsi božským nadhledem i laskavou přezíravostí.. Babka Synková se svým pronikavým hlasem prudí tak vehementně, že by zvlhl prach i Saturninovi..

Chata v horách (2012)

Evil Dead meets Příšerky s.r.o. a pak přijde něco, co tu ještě nebylo. Teda bylo, ale ne tak hezky pohromadě.. Bez kladívka z Baumaxu poloviční Thor, lechtivý cynismus, břitký vtip, velmi nízká pravděpodobnost sequelu a profesionální poker s klišé. Whedon s Goddardem rozdají karty ke hře, kterou dobře znáte, občas vás znejistí divnými zvuky jako by padajících kuželek a pak najednou zjistíte, že nehrajete karetní hru, ale že sedíte na konci navoskované dráhy a letí na vás bowlingová koule plná věcí, prostřednictvím kterých by chtěl naposledy vydechnout každý hororový fajnšmekr. No mně na seznamu ještě scházeli Černý mlynář z Čarodějova učně a blonďatý čertík Kevin McCallister, kterého rodiče úmyslně zapomínají doma, aby měli klidnou dovolenou, ale nemůžu mít všechno, že jo.. „Do NOT read the Latin!“

Chatova země (1972)

Konfederační veteráni, rudokrcí rasističtí burani a pár vcelku lidsky smýšlejících mužů na trestné výpravě proti apačskému míšenci. A zatímco ten prosazuje svou indiánskou polovinu a po svém území putuje se svaly tvrdými jak z titulní strany magazínu Muscle&Fitness, dříve sebevědomý ozbrojený sbor začíná rychle měknout. Chato si z nich totiž dělá čatný.. Příspěvek do anti-westernového subžánru, ve kterém se upaluje zaživa, znásilňují indiánky a chřestýši používají jako laso a tohle všechno by možná ve svém brakovém cynismu fungovalo, kdyby byl Winner přímočařejší a nenechal ty bílé suroviny do omáčky tak dlouze a prázdně tlachat. V tomhle bylo štěstí, že to herecky netáhl mlčenlivý člen Vinnetouových bezpečnostních sil, ale Jack Palance, který jako jižanský kapitán působil patřičně nadřazeně a sviňsky..

Chattahoochee (1989)

Gary Oldman v boji za ty, co už přeletěli kukaččí hnízdo.. Mít k dispozici závažné „true story“ téma a famózního herce, co hravě zvládne psychicky narušeného veterána z Koreje i zapáleného bijce za důstojnost a práva pacientů „léčebny“ a přitom nedat filmu vlastní tvář a působivějšího ducha, to nebylo od Micka Jacksona nic jiného než trestuhodné mrhání potenciálem. Kdyby desátník Klinger věděl, kam až ho může paragraf 8 dovést, asi by po táboře neviditelné velbloudy nevodil..