• Krátkometrážní

Archanděl (2005) (TV film)

Daniel Craig v roli, která mu vždycky parádně sedne. Sice ještě nemám takové vypěstované charisma jako Bondech nebo Mužích, kteří nenávidí ženy ale pořád je hlavní trhák filmu on. O to víc mě mrzí, že po konci jsou pocity hodně smíšené. První hodina je na výbornou ale po odjezdu z Moskvy na venkov to už ztrácí na síle a působí to rozvlekle a docela divně. Konec se podle mého taky nepovedl a vzhledem k délce snímku je uspěchaný. Mrzí mě TV produkce, protože takový zajímavý příběh i s příjemným obsazením by si zasloužil lepší zpracování. Trošku lepší průměr.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Hraný Asterix u mě skončil misí Kleopatra. Největší problém je, že je vidět obrovský rozdíl mezi prvníma dvěma díly a tím co následuje potom. Další problém u tohoto dílu vidím ve výběru herců, který je špatný a hlavně dost nesympatický ( Asterix) až na pár vyjímek jako je Catherine Deneuve v roli britské královny, má oblíbenkyně z Návštěvníků Valérie Lamercier a tradičně dobrý Depardieu. Narážky na ostatní filmy a známé hudební motivy nevadily až na Kill Bill. Celkově takový slabší průměr.

A Therapy (2012)

Hodně stylová reklama se skvělou Carter a příjemnou Desplatovou hudbou. Škoda jen Kingsleyho, kterého moc nemusím.

Atlas mraků (2012)

Přestože tomu nemám co vytknout, i tak se necítím nějak extra dojatý nebo okouzlený příběhem jako tomu bylo například u Fontány. Uvidíme jak to zapůsobí po druhé projekci, která je v mém případě nutná. Před hudbou a záverečnými titulkami klobouk dolů, jen herecké obsazení bych krapet změnil. Prozatím slabší 4*.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Nečekal jsem, že budu tolik nadšený ale musím po dlouhé době udělit plný počet. Nevím co bych pochválil dříve. Scénu na schodech tu chválí kde kdo a ano je opravdu neskutečná ale i další scény jsou do detailu výborně provedené (za mě pasáž promítání Tarkovského Stalkera), kostými Charlize bravurní, geniální retro soundtrack a atmosféra neonového osmdesátkového Berlína pohlcující. Wick to byla jen čirá akce tohle má mnohem více filmovosti a určitě film stojí za to vidět.

Barbarella (1968)

Předem jsem o tom nic nevěděl a začátek mě hodně navnadil, protože tyto tipy příběhů mám velice rád ale po chvilce mi bylo hned jasné o co tu půjde a to o sci-fi modní přehlídku zde nádherné Jane Fondy a příběh přestal být zajímavým ale až do konce bylo na co koukat :-)

Barton Fink (1991)

Barton Fink je velice působivý film, který mě rychle vtáhnul do děje, za co může především klasická coenovská atmosféra a především výborné a magické hotelové interiéry. Dále pak jak je u Coenů zvykem černý humor a absurdní dialogy plus k tomu přičteme skvělého a věčně zpoceného Johna Goodmana tak mě vychází určitě nadprůměrný zážitek.

Bastardi 3 (2012) odpad!

Kdyby závěrečnou řeč pronesl Jan Tříska a ne Magnusek tak bych možná přemýšlel o jedné hvězdě. Takhle to je úplně jasný.

Bazén (2003)

Po výborném filmu 8 žen jsem si řekl, že se podívám ještě aspoň na jeden film Françoise Ozona. Vybral jsem si asi žánrově můj nejbližší Bazén. A myslím, že tento námět měl rozhodně na trošku více. Sice ve výsledku nezklamal ale ani ničím nepřekvapil snad jen erotickými scénami, kterých je tu poměrně dost. Charlotte Rampling je určitě kvalitní herečka ale já jí nemůžu vystát. Ludvine Sagnier byla v pohodě ale tu proměnu jsem moc nechápal, vždyť jen o rok dříve hrála teprve patnáctiletou dívku. Příběh je sice zajímavý a netradiční ale na atmosféře se mohlo ještě více zapracovat a pointa se bohužel dala očekávat. Průměr.

Bereavement (2010)

Špatný příběh, kupa nelogičností a nesympatické, špatně jednající postavy a k tomu 103 minut. Velké zklamání.