Sněhulák (2017)

Ani nevim, za co davam dve. Asi za to, ze jsem videl horsi.

matka! (2017)

Darren, tentokrát alegorický, irituje. Něco tak afektovaného, vypravěčsky naprosto zbytečně přepáleného, rádoby symbolického a přitom tak nesmírně banálního, bych od formátu Aronofskeho nečekal ani ve snu. Vedle tohoto je Noah mistrovské dílo. Pro mě je Matka! učebnicovým příkladem režisérského ega v křeči, které zabíjí velký talent. Ano, filmařsky a zvukově jde samozřejmě o vybroušený kámen, nečekal bych, že v tomhle Darren selže, ale ta (nechtěná) komedie v první polovině s "Adamem a Evou" a průlet dějinami násilí v druhé půli? Chci předstírat, že nemá s Aronofskym nic co dočinění. Zoufalá snaha křičící po něčem vyšším. Javier Bardem v metaforické roli boha, Jennifer Lawrence v roli matky (země) a to co se děje v domě, je samozřejmě životní prostředí, ke kterému se chováme tak, jak se chováme. Jenže celé je to tak... Jak bylo výstižně zde řečeno - "Vyhoněnina biblických rozměrů". Bez debat pro mě jeden z nejhorších A-čkových filmů jaký jsem kdy mohl viděl. Film tvářící se jako nepříjemné a upřímné umění a zároveň urážející váš intelekt. Herecky perfektní.

Baby Driver (2017)

Edgar Wright, jemuž velmi sluší, když vzdává hold akčnímu mainstreamu, se rozhodnul (a západní kritiky mu za to tleskají) posledním kouskem do mainstreamu vložit naplno. Bohužel. Jediné klady zde jsou akční scény střižené do rytmu songů. To Edgarovi jde tak moc, že je na co koukat. Jenže... Celej koncept se tak strašně snaží být cool, až mi to bylo protivný. Zpětně paradoxně i ty akční scény, kde ta nejlepší a nejdelší je servírována hned ze startu, pak si sakra protrpíte nějakou dobu, než opět k nějaké menší dojde. Hudba je cool. Kostýmy jsou okatě cool. Barvičky jsou cool. Hlavní postava "musí" být pro všechny ty teen girls taky cool. Bezchybný řidič, od pohledu spíš chlapec, s traumatem z dětství, kdy jeho rodina zahynula při dopravní nehodě a on po letech splácející dluh mafii, jak jinak než za volantem, bezchybně řídí a neustále s tou cool hudbou v uších diriguje prsty dialogy, akční sekvence a prostě je to všechno tak odporně cool, že jsem měl chuť srát za sebou písmena cé ó ó a el. No a do toho se nám panáček zamiluje do prosté servírky, které řekne jen tak "bože ty jsi nádherná" aby si vzápětí uvědomil, že to vlastně řekl nahlas a všechny ty mladé divačky si po kině společně na toaletách můžou v umyvadle vyždímat mokré kalhotky. A nesmím opomenout na maminku, taneční sekvence v prádelně a před jediným slepým kamarádem, nebo hluchým, já už ani nevím. A Jamie Fox už by to taky mohl zabalit, protože to jak hraje cool fakt není. Suma/sumárum, až bude mojí dceři nebo klukovi 12 pustím jim akční cool film děcka. Čímž Baby Driver je. Pustit si raději potřetí Hot Fuzz.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Prvních 40 minut předvádí Ritchie našlapanou jízdu, kde není nouze o přepálené cool scény, řízný střih, ostré hlášky a dynamika by mohla být Ritchieho milenkou. Zároveň jsou zde scény, které dusí atmosférickou náladou. Naprosto perfektní podívaná, která mě zvedla ze židle! Bohužel nevím co se stalo potom, ale bu'd si dal Ritchie dovolenou a nechal film točit někým jiným, nebo ho to prostě přestalo bavit a už už se viděl jinde? Každopádně to co přijde potom, je prachsprostá rutina bez duše, bez dynamiky, bez říznoti, hlášky si berou dovolenou, střih se šel klouzat na hřiště a to co se odehrává v těch málo akčních scénách, mi připomínalo dnes už průměrné hry na playstationu 3! Závěrečnej nástup Krále na vojsko mi silně připomněl příšernou scénu z Matrix Reloaded, kdy Neo bojuje proti stovce agentů... Škoda.

Dunkerk (2017)

Už asi není co dodat. Vše pozitivní i negativní je zde řečeno snad tisíckrát dokola. Takže trošku subjektivního názoru. Nejlepší Nolan ani omylem, to mě klidně ukřižujte. Výborný válečný film je to bez sebemenších pochybností. Zrealizováno na jedničku. Za mě ovšem né vše. Polovina filmu je dílem Hanse Zimmera, který dodává nedramatické režii potřebnou sílu, natolik, že už cítím berličky. Z filmu si odnáším jen pár scén, které na mě i přesto nezapůsobili natolik, abych měl potřebu film vidět znovu. Úvodní scéna Zachraňte vojína Ryana strká válečné peklo Dunkirku bez vteřiny zaváhání do kapsy.

Lék na život (2016)

90 minut a mrsknu tomu bez váhání čtyři. Takhle přes dvě hodiny čekat na pointu, béčkového ražení (které mi nějk nevadilo, naopak přesah tam je, byť v béčkovém hávu), opravdu ne děkuji. Proboha proč? Taková škoda. 95 min a je to kult.

Vetřelec: Covenant (2017)

Scenar, ktery si rika o cenu lobotomie roku, mozna dekady a mozna i stoleti, jiz po prvni pulce filmu. To, co predvadeji veskere postavy na platne, to nema ve filmu co se naproste, ale opravdu naproste (uz jen kvuli tomu se film musi videt) imbecility obdoby. Zlate bezeni dopredu pred padajici "lodi" a ztrata pruzkumniku se super vybavenim v Prometheovi.,.