LEGO® Batman film (2017)

Standartní tři. Já se osobně moc nesmál teda... Humoru Lego movie to nesahá ani po paty

Matky na tahu (2016)

Těžce zasloužené dvě. TĚŽCE. Marně se snažím vzpomenout, kterej otřepanej fórek mě vlastně pobavil.

Místo u moře (2016)

Devastující snímek bez kapky sentimentu. Čistý jak vlezlá zima. Affleck tady vstoupil mezi herecké titány. "Nádherný" film, kde slovo nádherný berte s velkým odstupem.

Pasažéři (2016)

V podstatě slabší tři. Dvě za ten potenciál, který tu byl, ne že ne. Cris Pratt hraje Chrise Pratta (ten člověk má v repertoáru snad jen 4 ksichty od vedlejšáku ve wanted, přes strážce i jurský svět až sem, pokrok-NULA. Jen ke kameře, tak nějak nevím, jestli se chtěli tvůrci vyhnout prostoru který asi nehrál, nebo to měl být záměr, že to na mě působilo celé jako pilot k lehce výpravnějšímu seriálu, ale tak nezáživnou kameru snad bez jediného širokoúhlého záběru, né že by to byla povinnost, jsem už dlouho neviděl. Morten Tyldum absolutně zklamal.

La La Land (2016)

Silnější dvě a musím říci, že nevěřím jediné pětihvezdě tady a veškeré ceny a semenem uleptané ódy i vynikající kritiky ve světě, si v tomto případě opravdu strčte někam. “Game changer?”

Triple 9 (2016)

Pro mě nejočekávanější film roku 2016. A zklamání bylo obrovské. Tak nevyužitej potenciál jsem neviděl už dlouho. Přitom veškeré věci, které mám na Hillcoatovi rád, tam jsou...

OA (2016) (seriál)

1 sezóna 60%. 2 sezóna 60%. Chtěla se mi psát esej o tom, jak se tu perou ( nejen ) dvě skupiny lidí. Jedna si stěžuje jak druhé chybí třetí oko a vyšší úroveň myšlení, druhá si stěžuje na velkohubost a rádoby mysteriózní universum. Já se ztotožňuji asi nejlépe s názorem že "Míň vážně se berou i ty ezo vědmy ve dvě ráno na Barrandově." Finále druhé sezóny s bílými holubicemi je už čistá křeč a sebeparodie, která celou věc posílá do čistých, dosebezahleděných sraček (pekel). Jestli se chystá sezóna třetí mě již v tuto chvíli naprosto nezajímá a se seriálem se loučím. Pár hezkých i chytrých momentů jistě má. Smířlivé tři za odvahu a jistou originalitu.

Toni Erdmann (2016)

Pro mě dokonalá záležitost!!! S několika nezapomenutelnými scénami.

Jedna noc (2016) (seriál)

Nádherná kamera. Naprosto. Vypiplanej vizuál jako u prvotřídního filmu. Exkluzivně napsaná i zahraná postava Turturra a vlastně všech ostatních. Veškeré postavy dostali opravdu duši a to se všude a hned tak nevidí. Nádherně dávkované napětí, které velmi nenásilně a příjemně graduje díl co díl. Postupná přeměna Hlavního hrdiny, který v sobě musí probudit zvířecí instikty aby přežil... Perfektně zobrazená práce policistů, detektivů a jejich piplačka od činu až k soudu... Úplná "topka" to ALE bohužel není. A to nese na bedrech opravdu jen konec. SPOILER NEČÍST DÁL kdo neviděl: Jakoby porota zrcadlila scénáristův stav "KAM TEĎ?". Nevíme. Tak jdi domů. Jasný. Lze na tom trošku vidět, že v rodině to teď nebude o.k. a chlapec bude mít problémy s drogami, ale za mě i za mou ženu, která si na tyhle věci tak nepotrpí byl po tom všem zděšení a nadšení konec prostě trochu podpásovka.

Na návštěvě (2015)

Příjemné překvapení od režiséra, kterého jsem odepsal tři filmy zpět. Nizkorozpočtová žánrovka, která nemůže urazit. Jistě, zároveň nás nezvedne ze židle, každopádně twist je velmi příjemný a film má sposuty skvělých, černohumorných scén a je opravdu příjemné se dívat na "děsivé" scény, které spíš než mrazení v zádech vyvolají příjemný úsměv na rtech a zásluhu na to má, jak je již zde velmi trefně zmiňováno, výborný casting.