Sněžné bratrstvo (2023)

Bayona je po Jurském zklamání znovu ve formě. Nepříjemně fyzický film, který je v pár momentech tak působivý, že vidět ho v kině, tak mě to snad vyhodí ze sedačky.

Zimní prázdniny (2023)

Tři smutné osudy, které se protnou o vánočních prázdninách v sedmdesátkách. Tři postavy, které se během těch pár dní od sebe navzájem něčemu přiučí. Alexander Payne hraje na jistotu, ale takhle sebejistě předaná moudra nejsou samozřejmostí. Podobné emoce a drobnočrty jsem čekal, že po sobě zanechá Paul Thomas Anderson se svojí Lékořicovou pizzou a jako ne. K Paynovým poškolákům se určitě znovu brzy vrátím.

Lekce truchlení (2023)

Strašně “pretentious” film. Ani jeden z motivů na mě úplně nefungoval. Na snímek o truchlení je to málo emotivní. Linka o přátelství zas málo humorná a ani ne moc moudrá. Na romantickou výplň se pak ke konci raději zapomnělo. Vlastně jsem moc nepochopil, co se Dan Levy snaží říct.

Létání pro začátečníky (2023)

Létání pro začátečníky má námět, který utáhne krátkometrážní formát, ale celý film? Na to si režisér vytáhl strašně málo scének točících se okolo létání. A větší část filmu věnuje nijak zajímavému pobytu ve wellness hotelu kdesi na Islandu. Zvláštní.

Eileen (2023)

Temné a zvrácené, jak jen Ottessa Moshfegh umí být. Nejvíc investovaná je do své role Anne Hathaway až je pomalu zajímavější a hlavně živější, než samotná Eileen, o které to celé má primárně být.

Priscilla (2023)

Smutky slečny Priscilly. Život s Elvisem byl asi párty, jen se na ní jeho manželka musela cítit hodně osaměle. A tuhle esenci umí Sofia, se svým empatickým přístupem, zachytit jako málokdo.

Adikts (2024) (seriál)

Drogy jsou jen zkratky. A Adikts je vlastně taky taková zkratka. Předvoj k něčemu potenciálně většímu. Hereckou sestavu to má nabušenou, jen škoda, že jí Adam Sedlák nechává v každém dílu vystřelit do takových celkem podivně černohumorných sfér. Ale cením vynasmažení.

Medvěd (2022) (seriál)

Papiňák plný emocí. Pokud první sezóna byla o vyrovnání se se ztrátou, druhá je o cestě po rodinných traumatech a momentech, kvůli kterým stojí za to žít. Nemůžu se dočkat, co přinese sezóna třetí.

Medvěd - Ryby (2023) (epizoda)

Ta bolest, která se táhne celým seriálem jako podtón, tady vyvřela totálně na povrch. Výborný pacing, držet hodinu tempo a na konci to takhle nabrat. Tleskám. Jestli je tohle americký štědrovečerní standart, tak to potěš!

To se mi snad zdá (2023)

Film o snech, nočních můrách, slávě v době sociálních sítích a hlavně o tom, že Nicolas Cage umí hrát!