• Pohádka

Badmaash Company (2010)

Rozjívená povrchní bolywoodská komedie s řadou klišé. Vizuálně atraktivní, ale "hloubkou" příběhu to má blíž k holywoodu než cokoliv jiného co jsem viděl z indické výroby. Bez Anushky by to do výběru vůbec neprošlo a škoda nevyužitého potenciálu.

Thor: Ragnarok (2017)

Milé překvapení. Dobrý příběh zapadající do Marvel-universa, oblíbené postavy i herci (Tessa Thomspon je pro mě příjemná novinka, nejdřív jsem si ji spletl s Michelle Rodriguez). Snad jedině ten humor tlačí až moc na pilu a trochu bych ubral, protože v některých chvílích se ani nehodí, přestože jinak schopnost dělat si legrace sama ze sebe oceňuji (srovnej s DC). Hudba není příliš fantasy, jako celý film, mně se třeba docela líbila, ale názory se budou různit.

Jab Harry Met Sejal (2017)

Velké vypravěčské zklamání v podání nejslavnější bolywoodské dvojice - Khan a Sharma. Hvězda za oblíbenou dvojici a druhá za evropské destinace v čele s Prahou.

Blade Runner (1982)

V rámci přípravy na nový díl (2049) jsem se cca po 20 letech podíval na tuto osmdesátkovou klasiku, tentokráte 117 minutový Final Cut, který koukám vznikl až v roce 2007 (doporučuji). Hudba od Vangelis a futuristicko-noir kulisy vybudovaly skvělou atmosféru pro pomalý, ale dramatický snímek z možné budoucnosti roku 2019. Nerozumím, proč to některým vadí u Scotta a obdivují S. Leoneho nebo Tarantina. Je zajímavé, že ani po těch 35 letech nepůsobí vizuál trapně. Na SF filmech je zajímavé s odstupem času sledovat, jak některé technologie jsou úplně jinde (mobil) a některé se moc nehnuly (lítací auta stále nejsou v běžném provozu a ke hvězdám se jen tak nevydáme). Ale to by se dalo napsat o každém SF. Tento snímek vyniká atmosférou a předkládá otázky práva na život umělé inteligence, tohoto dilematu se dříve nebo později nevyhneme. 89 %; 11.10.2017

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

73 %; nápad se Statesmany (a jejich odlišnému přístupu) je dobrý, ale film je zbytečně dlouhý a vytratilo se z něj příliš to anglické gentlemanství, kterým tak okouzlila jednička.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Pro mě lepší, zajímavější a chytlavější než jednička. A burčákem to nebude. 75 %

Jason Bourne (2016)

Něco tomu bohužel chybí. A není to jen nastavovanou kaší a šílenou kamerou.

Po strništi bos (2017)

Enšpígl to napsal, jak film vnímám i já. Řemeslně film bez chyby, obsazení známými a oblíbenými herci, kteří nejen nezklamali, ale i překvapili (Voříšková). Melancholický film, který si Svěráci natočili asi hlavně pro sebe. Je to pěkné, klidné, milé vyprávění, které občas brnkne na strunu emocí jako je strach nebo lítost. Ale příběh prostě poněkud chybí a film je tak na jedno poklidné shlédnutí.

Duch ve stroji (2017)

Celou dobu jsem měl dojem, že už jsem to někde viděl a že tomu filmu něco chybí. V době filmů, kdy je akční scéna minimálně desetiminutová je zde minuta překvapivě málo, něco mezi tím by bylo fajn. Dost souhlasím s cervenakem. Scarlett jsem to moc nevěřil. Ale koukat se na to dá a hudba je výborná. 7/10

One Man Show (2008) (pořad)

První roky jeho show jsem neviděl, jen pár dílů a jde jen o víceméně trapná interview. Viděl jsem až ty jeho větší kusy 2016 a dál a přestože je to z větší částo fake, je prostě dobrej. Když fake, tak ve velkém stylu. Takovej českej "Hustle" (ne Hustler).. viz http://www.csfd.cz/film/165808