mzss1

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 24.4.2017  21:34
    Savage Dog (2017)

|78%| SAVAGE DOG, nenáročný béčkový akčňák, který musí snad každému akčnímu fanouškovi, alespoň trochu zdvihnout náladu. Ne pro každého to může být solidní záležitost, ale minimálně na to jedno shlédnutí, to zabavit prostě musí. Po nedávném nejnovějším Boykovi jsem byl na Adkinse opět natěšený. Rozhodně byl nový film s Boykou lepší, ale přesto jsem příjemně překvapen, že i toto béčko mě nezklamalo. Vzhledem k tomu, že mě současná béčka neustále zklamávají, tak je toto na dnešní poměry velmi slušná záležitost. Začnu zápory. Ale opravdu malými. Adkinsovo bojové umění zde naplno využito nebylo, zde tu Adkins pracuje především rukama, ale přesto tu pár výkopů má, především na konci filmu. Vyloženě mě zklamal souboj Adkins vs Cung Le – tam si náš hrdina Scott musel pomoct zbraní, aby Le dostal, ale přenesl jsem se přesto, vynahradilo nám to celkem slušný finálový fight. Takže soubojů je ve filmu poměrně dost. Jak už tu píši, Scott bojuje převážně rukama. Natočeno je to ale velmi slušně (ne tak jako v novém Boykovi), ale přesto bych si tu nijak výrazně nestěžoval. Co se týče přestřelek a i jiných vyvraždovaček, jsem plně spokojen. Scott si tu i dost zastřílí (sejme velké množství protivníků – no sakra huráááááá, konečně akcí nabité béčko kurva) a i použije nože a docela krvavě zlikviduje své protivníky. Nechybí ani pár zpomalovaček, které mi ani tolik nevadí jako v Hard Target 2. Příběh? Také velké pozitivum. Od začátku mě vtáhne do děje a baví. Sice se nejedná o nic světoborného, ale vše funguje tak jak má. K tomu dobré postavy, většina mě bavila. Hudba tu moc výrazná nebyla, ale bez ní se tu dá obejít. Takže celkově se určitě jedná o jedno z těch lepších současných videofilmů. Trochu bohatší scénář, plně využité Scottovo bojové umění a tak dále – a možná by ch dal 5*. Ale i tak jsem dost spokojený. Jen tak dále.

• 23.4.2017  16:47
    Altitude (2017)

|5%| ALTITUDE, další akční pecka k novodobým a úžasným béčkům které mám tak rád. Teror v letadle, takže se jedná o velmi napínavý film ! Hm, no nic, chtěl jsem napsat dlouhý a zesměšňující koment, abych tento brak shodil jako vztek k tomu jak dnešní béčka upadají. Ale dochází mi síla. Lundgrena mám rád, ale v poslední době se moc v těchto sračkoidních filmech nepředvede. Zde má totálně zbytečnou roli. Po celý čas filmu ho tu máme, ale v záběrech je pouze po chvílích. Nepředvede nic důležitého, ani respekt nevzbuzuje, dokonce ani na vteřinu nepobaví a to už je teprv zlo. Ke konci tu má obyčejnou pranici, takže co se týče Dolpha, není o co stát. Zbytek filmu je totální nuda. Veškeré menší akční šarvátky, příběh, scénář – to vše je zde tak uhozené a nudné, že i já sám bych to natočil snad o chlup lepší. Chápu, nízký rozpočet, nulové herce, ale u z toho se dá vytřískat více ne? Pozor, pár bitek tu máme a převážně jsou v hlavní roli fightů ženy. I s tímto bych se smířil, ale tak debilně natočeny, sesnímány a klepajíc kamerou nasnímané bitky mi to totálně znechutili. Kdyby se film netvářil tak vážně, tak bych ho víc toleroval, ale některé scény mi vážně přišli trapné. Šaškující stewart ještě ušel, ale scéna, kdy omámený chlap (kladná postava) při turbulenci letadla vtiskne polibek ženské záporačce, to už bylo vážně moc. xD Před chvílí jsem dal 1*, ale nyní tomu dávám odpad. A to trailer vypadal celkem slibně. Neměl jsem přehnaná očekávání, říkal jsem si, že na ty 3* (lepší průměr) to utáhne úplně bez problémů a ono nic.

Kostka (1997)

|73%| KOSTKA je film, který mi unikal a tak jsem si ho nedávno náhodně vybral. Už ten námět mi připomíná mojí oblíbenou sérii SAW. Zde to bylo hezky propracované, nešlo jen o krvavé pasti, ale mělo to i jiné klady. Samozřejmě na druhou stranu to není žádný hit, na který bych dlouho vzpomínal. Chtělo to přidat nějaké více zapamatovatelnější scény, obohatit scénář, ale víc bych to nekritizoval. Bavila mě nepředvídatelnost postav. Párkrát jsem se opravdu zarazil, kdy jsem pozoroval přerod postav z hodných do zlých nebo naopak. Finále bylo obstojné, nečekal jsem, že zemře můj favorit/ka. Slabší, ale zasloužené 4* dávám.

• 23.4.2017  16:05

|35%| Tato takzvaná výplň k SW filmům mi absolutně nesedla. Přitom akce, efekty, funkční příběh – to vše šlapalo dostatečně. Velkým problémem pro mě byli postavy, které mi absolutně neseděli – nezískal jsem si je, včetně hlavní hrdinky. Hudba byla jeden z mála dobrých kladů, skladatel se snažil navázat na úspěch Williemse a téměř se mu to podařilo + finále s Vaderem potěšilo. To je ale bohužel celé. Usínal jsem u toho.

• 23.4.2017  16:05

|75%| Síla se probouzí, Star Wars se po letech rovněž probouzí. Nebudu se tu dlouze rozepisovat. Film mě rozhodně bavil, takže ho hrdě můžu považovat jako součást série. Velkou pecku bych z toho ale nedělal. Sice mě zde bavili téměř všechny postavy, zejména ty hlavní, ale záporák nebyl nic moc. Bavíc mi to trochu přišlo, jako by se snažil navázat na úspěch Vadera. Krom toho mi tu ke konci vadilo úmrtí jednoho z hlavních hrdinů. Ale přenesl jsem se přes to. Tento SW nabízí skvěle natočenou akci, výbornou Williemsovu hudbu a vše ostatní co si k SW můžeme přát. Konec, kdy uvidíme stárnoucího Luka, neskutečně navnadil na další příběh.

• 18.4.2017  15:25

|75%| MLČENÍ JEHŇÁTEK je záležitost, která mi dlouhou dobu unikala. Když trochu tento filmový počin srovnám s obdobným snímkem SEDM, docházím k závěru, že mi Jehňátka sedla víc, než SEDM (dal jsem mu lepší 3* - 65%). Sice se zde v mých očí nejedná o kasovní trhák, ale přesto to má výraznější atmosféru, spojenou s vydařenou hudbou. Hlavní hrdinka Jodie Foster mě zde dost bavila, zahrála svojí klasickou přirozenou a uvěřitelnou roli. K tomu skvěle zahraná postava Hannibala Lecktera o kterou se postaral Anthony Hopkins. Takže asi tak 1/3 snímku mě nesmírně zaujala. Už jen sledování konverzace nebo dialogy Hannibala. Pak to trochu upadne, naštěstí tu máme v průběhu filmu zajímavou scénu, kdy Hannibal uprchne velice rafinovaným způsobem. Vyříznutí obličeje policisty, to fakt nemělo chybu. Brutální to moc není, ale já chápu, proč se z toho stala taková pecka. V této době podobných filmů moc nebylo, tak to na tu dobu bylo něco nového a lidi to jednak zaujalo a jednak zamrazilo. Finále mě rovněž bavilo. Buffalo byl cvok, který mě bavil. Jen to mohlo být trochu více dramatičtější a napínavější. Spíš bych si představoval, aby to ke konci pořádně rozpálil Hannibal. A ne jen to, že uprchl. Přesto si nemůžu nijak hlouběji stěžovat. Bavilo mě to od začátku do konce, takže o 4* nepochybuji.

• 18.4.2017  15:25

|90%| !!!!! K O M E N T Á Ř O B S A H U J E S P O I L E R Y !!!!! Viděno v kině. Na tento osmý díl zběsilé série nesoucí název The Fate of the Furious jsem se opravdu těšil. Je sice pravda, že po prvním traileru jsem byl mírně skeptický, ale nakonec mě to přešlo a po skončení filmu jsem si oddychl a byl plně spokojen. Oproti 5,6 a 7 filmu tu je pouze minimální pokles, v mých očí, zcela nezřetelný. Čím mám začít? Začnu zápory. Tedy, zápory to asi doslova nebudou, pouze malé drobnosti. Přeakčnělost a nelogiku opravdu u této série neřeším, je třeba vypnout mozek a užít si rychle a zběsilou jízdu. Akční scény jsou natočeny perfektně, mohlo být tedy více soubojů. Samozřejmě, Statham a Rock se o souboje postarali, ale mělo jich být více i u ostatních herců. U akce mi vadili 2 věci. Naprosto zbytečné zpomalovačky (nebylo jich moc), ale přesto. Dále, probíhala akční scéna (záhy se přepla na jinou scénu a pak znova) – bylo to moc zřetelné. Dále bych trochu upravil konec. Vážně, jsem čekal, že se aspon Statham omluví za to, že způsobil Hanovu smrt. No ale co, přes tohle se nějak prokoušu. Dost k záporům. Úvod obsahuje výtečnou pouliční závodní honičku, takže mi to hezky připomnělo první dva filmy. Akční scény tu jsou krásně rozloženy po celém filmu. Celkově si ale myslím, že 6 a 7.díl byl trochu akčnější a měl větší tempo. Zde mi to ale absolutně nevadilo, naopak. Propracovaností mi to trochu připomnělo pátý díl, zejména finální pointou, která byla sice předvídatelná a jasná jak facka, ale přesto. První polovina snímku je hezky propracovaná, furt se něco řeší, děje. Na první pohled mi film nepřipadal jako blbost, kterou tvůrci točili záměrně. Číst komentáře ostatních uživatelů, který opakují jeden druhého je smrtelné, opravdu na ránu. Komediálně to pojato trochu je, to uznávám, ale není to absurdní hovadina, která byla plánovaně natočena. Komediální je na začátku Rock s dětmi na hřišti – to opravdu nemá chybu. Nebo jeho herkulesácké scény, kdy ve věznici řeže těžkooděnce nebo ve finále tahá raketu po zemi. To vše je vtipné. Zejména je film správně ujetý na neskutečné množství hlášek. Rock se Stathamem se špičkují v jednom kuse. Scéna, kdy Rock vyhrožuje Stathamovi, že ho obzvlášt pikantním způsobem seřeže, poté se záhy oba rozesmějí – to nemělo chybu – byla tam cítit ta pravá chemie, podobně jako Rock s Dieselem v pátém filmu. Tyrese Gibson byl skvěle vtipný jako vždycky – jeho postava tu může být dalších 10 filmů a nikdy mě neomrzí. Stejně jako sympatický Ludacris. Michelle Rodriguez – sympatická jak u ní bývá zvykem. Vin Diesel – nechápu jak tu spousta uživatelů píše, že je nudný a otravný. Hraje přirozeně, prostě hlavní hrdina. Kurt Russell tu je spíš jako pátý kolo u vozu, ale jeho role je dostačující. Jason Statham mě zde bavil spolu s Rockem nejvíc. Charlize Theron sehrála opravdu skvělou záporačku. Ostatní herci – neměl jsem s nimi problém. Cameo Luka Evanse mě opravdu potěšilo. Takže ještě k akci. Akce, kdy Dom napadne Rockův vůz je dobrá, sice krátká, ale potěší. Mě se nejvíc líbila soubojová sekvence ve věznici. Asi prostřední scéna, kdy hlavní záporačka ovládá auta – to vše bylo perfektně natočené, ale mě nejvíc zaujalo tažení lany Domův vůz. Závěrečná akční sekvence byla nesmírně dlouhá. Výbuch střídal výbuch, spousta přestřelek, Stathamovu akci v letadle, která byla komediálně laděná s miminem. Jsem rád, že je se Diesel nakonec nestal záporákem. Hned od začátku víme, že ho Theron vydírá. Mohlo to být ale pojato takovým způsobem, aby to ani divák zezačátku nevěděl, ale nevadí. Překvapilo mě, že Elena s Domem otěhotněla a že nakonec zemřela. Ta scéna, kdy Elen zabijí přímo před Domem, byla drsná. Hudba od Briana Tylera neměla chybu. Finále bylo zajímavé, vidět Stathama sedět u stolu u Domovi „rodiny“. Asi se stal její součástí. Že by na Hana tak zapomněli? No, nevadí. Přenesl jsem se přes to. V příštím devátém díle bych si představoval, aby měl i více prostoru Luke Evans. Takže nakonec jsem ohromně spokojený. Kdyby nebylo tolik vtipných hlášek, asi bych dal lepší 4*, nakonec jsem přeci jen dal s klidnou duší plný počet hvězd. I ten příběh nebyl nijak hloupý. Těším se na originální dvd až vyjde !!!

• 13.4.2017  20:39
    Mlha (2007)

|77%| Tato MLHA mi vcelku sedla. Netradiční mix žánru sci-fi/horor. Mnozí diváci film označují jako typický příklad oldschool hororů. Možná to tak je. Každopádně mě tato záležitost bavila od začátku do konce. Samozřejmě o úplném nadšení tu mluvit nemůžu, ale na druhou stranu si tu nemohu nijak výrazně stěžovat. Tempo to má pomalejší, scénář je docela obyčejný, ale přesto je na co se dívat. Potěší skvělé napětí, suchá atmosféra, kdy je větší skupinka lidí zahnaná v obchodě a nevědí jak z pasti ven. Velcí pavouci a ostatní všelijací tvorové jsou úžasně vymyšleni. Rko bylo optimálně využito. Chvílemi mi vadilo hloupé počínání postav, ale poté jsem si uvědomil, že to bylo asi záměrně provedeno. Působilo to tak realisticky, než aby celá skupina spolupracovala a vše přežila – to by bylo moc jednoduché. Úplné finále mě dostalo a hlavního hrdinu jsem docela litoval. Takže ve výsledku zajímavý film, ke kterému se ještě někdy s radostí vrátím.

• 13.4.2017  20:39

|20%| Zdržím se podrobnému rozboru. Absolutně to šlo mimo mě. Přišlo mi to umělé, hloupé a špatně zahranné. Filmová témata o pomstě beru všema deseti. To, že se ze zničeného člověka, který o někoho přišel, stane nelítostný zabiják, to ještě také chápu. Ale v takovém to pojetí mi to teda vůbec nesedělo. Postava hlavní hrdiny a i detektiva – oba hráli tak nepřesvědčivě až to bylo průhledné. Dokonce ani žádné emoce ve filmu nejsou. Chtěl jsem dát slabší 2*, ale trapné finále mi to úplně znemožnilo. Je to v červených číslech, ale co se dá dělat, můj názor je nezvratný.

• 8.4.2017  21:53

|95%| BOYKA IS BAAAAAACK! Kurňa, na tenhle počin jsem se opravdu těšil. Adkinsova nejlepší role a asi nikdy nebude překonaná. Už ať vznikne pátý film (věřím, že do tří let tu je). Možná je třetí Undisputed kvalitnější na příběhu, ale myslím, že velké rozdíly tu nejsou. Příběh je jak už snad předvídal každý děsně přímočarý. Prostě nastavený tak, aby se Boyka vyřádil. Žádné hluché dějové místo však nevidím. Takže i ten banální děj mě zaujal a bavil. Co se týče choreografie, kamery a celkové nasnímání bitek – jsem královsky spokojen a i trochu překvapen. Je vidět, že se na tomto projektu podílel i Florentine. Režii přenechal Chapkanovi, ale stejně si myslím, že mu radil jak fighty natočit. Což je dobře, protože výsledek je opravdu úchvatný. Bylo to drsné, realistické, mělo to náboj! Boyka tu má 6 arénových zápasů. První dva jsou legální, ten druhý je právě ten nešťastný, kdy v zápase zabije svého protivníka. 3 – 6 zápas je už ilegální. Boyka zápasí, aby splatil dluhy ženy protivníka, kterého Boyka zabil. Těžko říci, který zápas mě bavil víc. Fight, kdy Boyka má proti sobě dva protivníky byl naprosto skvělý. Tuhla mi krev v žilách, kdy Boykovi poranili záda. Předposlední arénovka byla rovněž skvělá. Finální bitva s vězeňským monstrem byla samozřejmě skvělá. K tomu netřeba nic dodávat. Dále mě moc potěšilo, že tu náš hrdina měl pár bitek i mimo ring. Scéna, kdy jednoduše zlikviduje 5 bodygardů před clubem byla skvělá. Nebo jedním kopem zneškodnění hlídače u komplexu oné manželky mrtvého protivníka Boyky – to mě pobavilo, jak ho kopl a hlídač se sesul na židli. Poté se Boyka z objektu vracel a opět strážného skolil zpět na jeho židli. :D Po finálním zápase Boyka vyřídil ještě pár svými chvaty hrstku protivníků a i se tu trochu zastřílelo. Úplné finále mě trochu překvapilo, poněvadž !!! POZOR MENŠÍ S P O I L E R !!! Boyka se vrátil zpět do vězení (takže pětka je opravdu jistá? ). Ale rozum to dává, takže v pohodě. !!! KONEC MENŠÍHO S P O I L E R U !!! No, ještě raz. Jsem totálně nadšený. Boyka tu má skvělou postavu, at už v minulosti udělal cokoliv, ukazuje zde své dobré já. Konečně pořádné artové béčko! Skvělé zápasy, solidní děj, slušná hudba, není co dodávat.

• 8.4.2017  16:44
    Aftermath (2017)

|80%| AFTERMATH is here! Arnold is back again !!! Na tento Arnoldův počin jsem se těšil. Neměl jsem velká očekávání, ale ve finále jsem nadmíru spokojený. Všem idiotům, kteří budou v komentářích psát sračky typu: „Jéé Arnold je v důchodu, akční filmy už netočí“ atd.. můžu vzkázat, at jdou do píči! Pecka to určitě není, tento počin asi nesedne hned každému. Komu se líbila Maggie, tak bude pravděpodobně i nadšen z tohoto. Já bych hned dal plný počet hvězd, ale pár scén mi zde přišlo trochu nelogických, at už jsou čerpány ze skutečné události nebo ne. Naštěstí další následující nelogičnosti byli malé a pozitivnější aspekty filmu mi ty horší zastínili, takže až si film pustím podruhé, užiju si ho více. Arnold sehrál solidní herecký výkon. Je tu pár dojemných scén – netušil jsem, že budou tak silné. Zaujalo mě, jakým způsobem byl snímek natočen. Kontrolor, který částečně zavinil nebo nezavinil (každý divák si to přebere po svém) letištní neštěstí mě rovněž nečekaně zaujal. Sledujeme tu dvě linie odlišných postav, které prožívají peklo. Závěr mě trochu překvapil, tak mrazivé jsem to nečekal. Takže jak to shrnout? Je to moderní a dobře zahrané realistické drama, které je logicky tvořeno dialogy a scény se neposouváme někam dál. Pro někoho to může být natahované, mě to vyhovovalo. Najde se tu i pár zpomalených scén, kdy např.Arnold pomalu chodí venku apod. – to mi nevadilo. Jsem rád, že jsem o této skutečné tragédii nic nečetl, aspon jsem netušil, jak to dějově dopadne. I hudba nebyla špatná, i když moc výrazná nebyla – ale pro potřeby filmu stačila. Za mě velká spokojenost, až na ty zásadní nelogické scény mě to bavilo a těším se, až si to někdy při správné náladě pustím znova.

• 8.4.2017  16:43

|85%| Jeden z nejlepších SW. Vyvrcholení této trilogie jak se sluší a patří. Temné, akční, emocionální (zejména ve finále), perfektně zahrané a skvěle vyplněné tak, že to dává smysl. Abych dal plný počet, chtělo by to přidat pár scén navíc a trochu víc prohloubit a doladit důvody, proč se Anakin rozhodl poznat temnou stranu. Vysvětlené to tu je, ale mohlo to být ještě lepší. Nevadí, tak jako tak je to skvělá záležitost, která snad každého fandu SW potěší.

• 7.4.2017  15:32

|20%|Jaj, toto mi ale opravdu nesedlo. A i kdybych si to pustil už dávno, tak i tak si myslím, že by to vyšlo nastejno. Režiséra Andersona mám moc rád. Jeho novější filmy Vetřelec vs Predator, Residenty evily, Rallye smrti – to jsou pro mě pecky. No nic, tak co mám napsat k tomuto Horizontu? Hm, tak nenapíšu asi nic. Prostě mě to absolutně nebavilo, nudilo mě to od začátku do konce. Takhle nezáživný sci-fi horor jsem už dlouho neviděl. Režijně to bylo natočeno dobře, to ano, ale zápletka, příběh – celkové pojetí nemělo absolutně žádnou štávu, takže je mi líto. Objektivně bych měl dát aspon tu druhou hvězdu, ale já na to seru, jinak než slabá 1* to mít nemůže.

• 7.4.2017  15:32
    Sedm (1995)

|65%| SEDM, slavný snímek, který mi dlouhou dobu unikal. Tento žánr mám moc rád, tak jsem se na to rozhodně těšil. Ve výsledku zklamaný nejsem, ale čekal jsem o dost více. Dlouhou dobu mi trvalo rozmyslet se, jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdu. Nakonec po provizorním hodnocení 4* snižuji na lepší 3* Film nemá žádné chyby, režijně je kvalitně natočen. Od Finchera mám nejraději pecky Vetřelec 3 a Zmizelá. Dvojice detektivů, které zahráli Morgan Freeman a Brad Pitt, byla vskutku vydařená. Těžko říct, kdo mě bavil více. První půle filmu je taková pozvolná, bez nějaké hlubší atmosféry, ale nenudilo mě to. Jen mi trochu vadila ta přímočarost. Finále je určitě dobré, ale nevím, jestli je to jen můj problém, celé jsem to předvídal, nebo alespoň většinu. Téměř každý tu píše, že je to děsně strhující thriller všech dob, já znám ale lepší. Nikomu to ovšem neberu, já si film svým způsobem užil, ale víckrát si ho pouštět nebudu. Prostě mě to až tak moc nechytlo a nevtáhlo do děje, obstojná záležitost to ale je.

• 3.4.2017  18:14
    Po životě (2009)

|47%| After.Life mě lákal už delší dobu. Tento smíšený žánr mám rád, ve výsledku mě to ale moc nenadchlo. Největší chyba byla v režii a tak trochu i ve scénáři. Režijně bylo totálně nezvládnuté herecké obsazení až na Liama Neesona, který to sehrál výborně (ten herec snad zahraje vše, má skvělé charisma). Christina Ricci mě jednak vůbec nebavila a jednak jí režisér moc dobře nevyužil. Nebylo to napínavé, temné ani strašidelné. Tak jak jsem si měl představovat, že putuje mezi životem a smrtí? Přesto se na to dalo bez problému dívat, byl jsem zvědavý na závěr – čekal jsem alespoň solidní pointu, ale i to mě zklamalo. Jde o to, že finále může divák pochopit po svém, jak už tu psal uživatel Pilda 17. Jenže mě se tohle nelíbí. Prostě jsem se přes to nemohl přenést. Liam Neeson byl největším kladem tohoto slabého snímku, jinak mě v podstatě nebavilo vůbec nic. Tragédie to není, ale znám lepší filmy.

• 2.4.2017  17:15
    Hostel III (2011)

|35%| Hm, takže opět nic moc. První film byl alespoň lepší průměr, dvojka totální katastrofa a tohle také moc neoslnilo. Příběh je trochu odlišný a o to víc nudnější a blbější. Jen ty vraždící scénky byly docela dobré, ne všechny tedy. Vyříznutí kůže ženy – to bylo docela dobré. To je ale vše, spíš je to podobná ztráta času jako dvojka, ale o něco lepší.

• 2.4.2017  17:15
    Hostel II (2007)

|25%| Uf, jednička byla ještě obstojná záležitost na to jedno pohodové shlédnutí, prostě lepší průměr a adekvátní 3*, ale tohle už prostě nešlo. Ještě úvod byl celkem nadějný, kdy to hezky navazovalo na jedničku, ale od scény, kdy bývalému hrdinovi z jedničky uřízli hlavu až si na ní pochutnala mačka, to zabili. xD Příběh už byl téměř zkopírován a to bez nějakého většího nápadu, stejné prostředí, no prostě nuda. Ani ty vyvraždovačky nestáli za nic, až na tu finální, kdy týpkovi uřízli péro. I tak mě mučivé a vraždící scény nudili. Scéna, kdy si žena zaplatila ženskou oběť a lehla si pod ní a nechala se kropit její krví, byla totálně trapná.

• 2.4.2017  17:14
    Hostel (2005)

|60%| Podobné hororové vyvražďovačky mám v oblibě. Přesto mě první HOSTEL moc neoslovil. Bylo to moc natahované, trvalo dlouhou dobu, skoro až do poloviny filmu než se začalo něco dít. Postavy nebyli nejhorší, to neříkám, jen mi ani to prostředí moc nesedlo. Jenže pak se to alespoň rozeběhlo. Máme tu pár krvavých a mučivých scén. Většina z nich se vydařila, třeba vyříznutí oka vietnamky či nařízlé paty u chodidel apod. Chvílemi to bylo dost ujeté. Ujeté typy těchto filmů mi ne vždycky sednou. Ale třeba série Wrong Turn – to je jiná liga. Takže první půle filmu o ničem, ta druhá už byla lepší a poslední třetina filmu téměř dokonalá. Ve výsledku lepší průměr, aspoň tak.

• 2.4.2017  17:14
    Mezi vlky (2011)

|87%| MEZI VLKY je skvělá záležitost, unikala mi, a proto jsem rád, že jsem jí dohnal. Liam Neeson tu hraje skvěle jako vždy, i tahle role mu padla jako ulitá. Příběh je primitivní, ale rozhodně ne přímočarý. Od začátku do konce tu je na co se dívat. Postupné umírání postav, které byli dobře napsané – o žádné postavě bych netvrdil, že mi tu vadila. Scény s vlky byly výborné, možná trochu přehnané, ale nevadilo mi to. Hltal jsem každou minutu, vždy mě přeběhl mráz po zádech, když nějaká postava zemřela. Finále bylo netradiční, ale výborně zahrané. Stejně tak jsem spokojen s hudbou. Plný počet hvězd nedávám, něco málo mi tu chybělo. Možná nějaká dramatická a zapamatovatelnější scéna atd. Přesto u mě převládá velká spokojenost.

• 31.3.2017  12:06

|38%| Pátý film nesoucí název „Marine“. Až od třetí části to můžeme brát jako volné pokračování. Mike „The Miz“ Mizanin již potřetí hraje roli bývalého Mariňáka. Nebudu to srovnávat s ostatními díly. Toto beru jako samostatné béčko. Takže jak? Bez nějakého okecávání, je to prostě podprůměrný tuctový akčňák, který snad ani za pozornost nestojí. Až takové peklo to ale není. Znám horší béčka, kterým dávám sotva tu jednu hvězdici. Třeba současné Seagalovky či poslední Lundgrenovka Larceny. 1/3 je taková rozbíhací, vůbec mě nebavila. 2/3 – už se něco děje, ale furt je to stereotypní nuda. Nevýrazné naháněčky v garážích – na tom nic zajímavého být nemůže. Poslední třicetiminutovka je už o dost akčnější, ale nic oslňujícího se nekoná. Mike tu má celkem 5 soubojů. První tři jsou o ničem – jak bitky z hospody. Ty poslední dva jsou už lepší, ale přesto se nedá moc věřit, že je hlavní hrdina mariňák. Máme tu spoustu přestřelek a zběsilého střílení, takže se dá pochválit to, že je tu akce, ale to není vše. Finále bylo už úplně ulítlé. Motorkáři pálili na všechny směry jak idioti. Určitá snaha ze strany režie tu určitě byla, souboje, přestřelky – to všechno, ale třeba ty souboje měli být lépe natočeny, přidání nějakých zajímavých zneškodnění ze strany Mariňáka, napínavost atd – to zde chybělo. Takže podprůměrný tuctový akčňák, který bych do odpadu neházel, přesto mě to moc nebavilo.

• 31.3.2017  09:05

|73%| Viděno v kině. Na Ghost in the Shell jsem se velmi těšil. Očekával jsem akční a zábavný sci-fi výplach. Ve výsledku jsem dostal trochu něco jiného, ale zklamaný nejsem. Pravda, čekal jsem ještě o ždibec více, ale i tak mě to neurazilo a bavilo od začátku do konce. Tempo filmu je zpočátku pomalejší, ale postupem času se začne rozbíhat. Oceňuji, že to nebylo přeplácané jen akcí a klasickým klišé. Nešlo jen o hlavní hrdinku, ale poukázalo nám to na pohled moderně zřízeného světa mezi ony roboty. Vizuál byl opravdu vydařený, spojen s temnější atmosférou. Scarlett Johansson to zvládla dobře, přitažlivá jako vždy. S ostatními herci nemám problém. Tak co mi vlastně chybělo? Já si opravdu nemůžu nijak výrazně stěžovat. Natočeno to bylo téměř bezchybně, jen tomu trochu chyběla šťáva. Celkově už bylo natočeno dost filmů, tak je jasné, že určité scény člověka už tolik nechytnou – poukazuje to na obdobné filmy. Co se týče akce – nemám s ní problém, mohlo jí ale být buď více, nebo měli být akční sekvence delší. Taky bych více prohloubil minulost robotické hrdinky a jejich útočiště s ostatními uprchlíky. Také finále mi přišlo takové utnuté, čekal jsem, že se vyhrotí víc. No, dost kritiky. Mě to bavilo. Kdo má rád filmy s roboty, tak by mu to mělo sednout. A na nějaké srovnávání s Matrixem apod. se tu může zapomenout. Možná, že se to tak tváří, ale ve skutečnosti se jedná o klasický moderní sci-fi, který si jde svou vlastní cestou. Za zmínku ještě stojí vydařená hudba, která se do vizuálu a atmosféry hodila. Těším se na další shlédnutí.

• 27.3.2017  18:52
    Život (2017)

|84%| Viděno v kině. Na Life jsem se docela těšil. Neočekával jsem extra trhák, trochu jsem se obával, že to bude tak trochu kopírák od každého, ale nakonec jsem příjemně překvapen. Sice to je tak trochu (jak už tu píše mnoho uživatelů) takový mix Gravitace a Vetřelce, ale vůbec mi to nevadilo. Snímek nemá přestřelenou stopáž, hned od začátku ve výborném úvodu se jde na věc. Možná to seznámení s postavy mohlo být lepší a delší, ale to bych si zase možná stěžoval na zbytečné dialogy. Jakmile začne mimozemský tvor vykazovat známky agrese, jde se na věc (na akci), která nám vydrží až do konce. Mimozemský tvor je výborně vymyšlen. Není nějak složitý a rozhodně nekopíruje žádného, obdobného z jiného sci-fi snímku. Takže akční scénky, napínavost, nepředvídatelnost, krásně režijně provedené, mnoho nápadů – to vše jsou slušné klady. Dokonce jsem ani neuhodl v jakém pořadí začnou postavy umírat. Konec jsem trochu z části předvídal, ale nevadí. Herci mě bavili, každý to zahrál obstojně. Rebecca Furguson a Jake Gyllenhaal mě asi bavili nejvíc. Hudba se rovněž vydařila. V podstatě si nemůžu na nic stěžovat. Tak proč vlastně nedám 5*? Výsledný dojem mi přesto působil trochu přímočaře. Chtělo by to přidat více zapamatovatelnějších scén, dát prostor postavám atd. Tak jako tak jsem nadšený. Každý fanda Vetřelce, Gravitace a i mnoho dalších sci-fi kousků odehrávajících se ve vesmíru, musí toto ocenit.

• 27.3.2017  18:52
    Skryté zlo (2017)

|72%| Viděno v kině. Tohle je prostě klasický typ moderních hororů, které neuchvátí každého. V podstatě to jede jako v továrně na Marvelovky. Já si nemůžu pomoci, ale mě tyhle rádoby moderní duchařinky sedí. Pravda, ne pokaždé jsem nadšen. Třeba Conjuring, Insidious – to jsou pro mě Wanové pecky, které sleduji opakovaně. Tento The Bye Bye man má sice obyčejnou, nudnou zápletku, přesto to má pár slušných, solidních lekaček, zajímavé nápady, obstojné mladé herce, kteří si nehráli na idioty a ani slabší přístupnost PG-13 pro mě nepředstavovala velký problém. Ke konci snímku to je dostatečně drsné. Typ záležitosti jen pro hrstku nadšenců jako jsem já, jinak to nikoho asi moc neosloví. Ty 4* určitě dávám s klidnou duší.

• 25.3.2017  10:52
    Collateral (2004)

|70%| Skvělý záporák, místy dost hloupoučké (ale opravdu neškodným způsobem), někdy až absurdní (opět mi to nevadilo, asi to byl účel), vykreslení obou postav (Záporáka i taxikáře) do velké hloubky, pár slušných přestřelek a zajímavých scén. Všechny tyhle aspekty jsou dobré. Záleží, jak to divákovi sedne, velká pecka to není, ale mě to svým způsobem dost bavilo. Na nic si to nehrálo, takže když si člověk odmyslí spousty nelogických chyb, tak si film užije. Já si prostě myslím, že byl takto film záměrně pojat. Páč jsem si v první půli snímku říkal, že není možné, aby se tvůrci dopustili tolika nelogických děr. Záporák a jeho oběť se vozili furt ve stejném poničeném taxíku, takže Cruise dost riskoval odhalení. Bylo toho víc, ale já se s tím nějak srovnal a už si film víc užíval. Líbilo se mi nahlédnutí do obou rozdílných postav, napětí, nepředvídatelnost atd. Takže nakonec jsem ty slabší 4* s radostí udělil. Vždy mě potěší, když vidím něco netradičního a sedne mi to.

• 21.3.2017  20:49
    Larceny (2017)

|25%| LARCENY, další kousek s Dolphem Lundgrenem. Hm, opět se to nepovedlo. Současná béčka jsou v hajzlu. A každý, kdo tvrdí opak, si lže do kapsy. A já jako idiot jsem se opět do toho pouštěl. Příběh je naprosto blbej. Už jen sledovat, jak Lundgren se svým týmem ve věznici flegmaticky čekají, až se vše nějak urovná, Dolphova divná postava, kdy je mu snad vše u háku. Samozřejmě, Dolph ještě hrát umí, ale asi se mu už vůbec nechce. Celkově je to děsně nudný film. Dialogy se děsně vlečou. No a nyní to hlavní, AKCE. Jak tu mám zhodnotit? Byla natočena hrozně. Režisér se asi snažil, ale nepovedlo se mu to. Žádný náboj, nápady, uvěřitelnost – to v jeho akčních sekvencích nenajdeme. Musím pochválit, že tu má Dolph dost bitek, ale to je asi tak všechno. Když už se začne prát, nic z toho mít divák prostě nemůže. Snažil jsem se nedat na negativní názory ostatních (sám si svůj vždy utvořím), ale musím s nimi souhlasit. Režisér akci nezvládá. Rozhodně se snažil umístit Dolpha do pozice, kdy mu udělí dost soubojů, ale natočeny byly opravdu zle. Úvod ještě zlý nebyl, dále souboj Dolpha s několika vězni ještě také ušel, pak už to bylo strašné. Zpomalené, v určitých sekvencích až trapné. Scéna, kdy Dolph mlátil dveřmi do toho černocha, to jsem fakt přivíral oči. xD Přestřelky na tom byly snad ještě hůř. Takže je mi líto, ve výsledku mě film nijak neurazil, dal bych mu rád ty 2*, ale kvůli těm trapným detailům v mizerné akci nemůžu.

• 21.3.2017  20:48

|69%| Nebyla to špatná záležitost. Největším kladem byl jednoznačně Samuel L. Jackson. Resp. bylo to celé postavené víceméně na něm. Provokovat, znepříjemňovat dvěma novým nastěhovaným lidem život mu šlo opravdu dokonale. Postupem času to začalo nabírat na obrátkách. Jackson měl skvělou roli a o to víc si jí užil. Dokonce i pár dobrých hlášek, při kterých jsem se vážně málem posral smíchy, měl. No, proč vlastně dávám jen 3*? Dávám teda velmi silnou trojku, je to opravdu na hraně, ale 4* dát prostě nemůžu z několika zbytečných nedostatků. Finále bylo opravdu nezáživné. Divím se, že ho tu někteří nadzvihují, že bylo prý nečekané. Krom toho mohl být film o něco delší a Jacksonova postava mohla být ještě víc a lépe využita. Navíc mi chvílemi neseděl odměřený přístup Wilsona k jeho ženě. Přesto jsem celkově spokojen – taková nenápadná provokace, znepříjemňování života onoho páru podal Jackson skvěle. Škoda těch nedostatků, jinak je to dobrý film.

• 18.3.2017  08:51
    Vesnice (2004)

|95%| M. Night Shyamalan je určitě dobrý režisér a ve svém typickém žánru je talent. Přesto nejsem ze všech jeho filmů doslova unešený. Jeho známé a výborně hodnocené počiny mi unikaly, tak jsem se rozhodl je dohnat. A právě tato VESNICE mi neskutečně sedla a můžu jí s klidnou duší prohlásit za Shyamalanův nejlepší film. Hodnocení a srovnání mnou viděných filmů tohoto rejži popíši nakonec. Takže nyní k VESNICI. Nevím jak to shrnout v kostce, je to bezpochyby skvěle podaný snímek ve všech směrech. Zápletka, příběh – to vše sice může působit jednotvárně, ale přesto je to skvěle zahrané. Postavy! To je další výborný klad. Dost postav tu má dostatek prostoru, máme tu mnoho zajímavých charakterů, at už je to ústřední zamilovaná dvojice Ivy a Lucius, či osobnostní slabší a mentálně zaostalý Noah nebo Edward. Jejich způsob života, pravidla – to vše je zajímavé pozorovat. Takže ani minuta nudy nehrozí. Když přejdeme k té zápletce, tak atmosféra pramenící ze strachu z neznámých tvorů, kteří přicházejí z onoho lesa, je naprosto perfektní. Je zde opravdu cítit to pravé Shyamalanovo napětí. Krom toho se mi do paměti vrylo množství zajímavých a tíživých scén. Slepá dívka Ivy pobíhající v lese, skromný rozhovor mezi onou dívkou a Luciusem, Noahovo napadení, kdy mi málem tuhla krev v žilách, říkal jsem si, proč to udělal; závěrečné dva zvraty, které asi už nepůsobily tak šokujíc, ale dávali ke konci filmu bezchybný smysl. Líbilo se mi, že si zde režisér s diváky tak trochu pohrál. Nechal nás předvídat jiné odhalení a nakonec z toho vzešlo zcela něco jiného, možná to někdo předvídal obdobně, já to uhodl jen z malé části. K tomu vévodila ta skvělá hudba od J. N. Howarda. Jsem naprosto nadšený, rozhodně nejlepší dílo, co jsem od Shyamalana viděl. A nyní to mnou slibované srovnání jeho snímků. Takže Vesnici řadím na první místo. Poté Rozpolcený a Šestý smysl. Hned za nimi ještě Stalo se – sice to není velká pecka, je to takové přímočaré, ale mě to bavilo. Znamení a Vyvolený - tyhle dva filmy mě moc nebavili, ale Vyvolenému ještě jednu šanci dám, přesto je to trochu s filmem Rozpolcený propojené, tak to zkusím. Po zániku země – to je blbost a není to Shyamalanova typická parketa. No, ještě mi zbývá vrhnout se na The Visit, což bude asi slabší odvar jeho klasické tvorby, ale přesto to zkusím. Spíš doufám, že nás v budoucnu režisér ještě něčím překvapí. Doufám, že to bude pokračování Rozpolceného, uvidíme.

• 17.3.2017  18:11

|60%| První epizoda byla teda o dost lepší. Sice na nějakou objektivitu kašlu, ale asi je to můj problém, protiřečím si. První epizoda měla obyčejnější a nevýraznou akci, ale zase mě bavil pohádkový příběh. Zatímco v této druhé epizodě byla lepší akce a vážnější pojetí. Což bylo všechno v pořádku, Lucas si v akčních scénách přímo liboval, jen mě absolutně nevtáhl do děje příběh. Vše ostatní mě vcelku bavilo, ale příběh byl dost pestrý, tudíž mě asi nebavil – prostě mě až tolik nechytl. Ani ta romantická linie mi nevadila. Ostatní prvky filmu jsou bez problému, zjevně se jedná o klasický SW. Hudba v pořádku, herci nebyli špatní – neměl jsem se sledováním problém, bavilo mě to, ale nadšený jsem tedy nebyl. Nadprůměrná zábava to přesto je – výrazněji si stěžovat nemohu.

• 17.3.2017  09:27

|75%| Mě se to tato I.epizoda líbila. Určité odlišnosti od původní filmové SW trilogie tu jsou. Zde je to takové moc rodinné a snad i trochu pohádkové. Ale co je na tom špatně? Je to neskutečně zábavné, především se o zábavu postarala skvělá postavička Jar Jar Binks – chvílemi jsem se opravdu smál. Liam Neeson mě zde z herců bavil asi nejvíc. Co se týče nějaké akce – rozhodně tu nechybí, je tedy obyčejně natočena a až tak moc nepřekvapí – o to zde v tomto snímku nejde. Tempo je pomalé, ze začátku trochu trvá, než se člověk dostane do děje, ale já si výrazně stěžovat nemůžu. Je to součást celého SW a já nemám problém si to pustit znova. Hudba od Williamse je opět skvělá, takže není co řešit.

• 16.3.2017  21:17

|85%| Viděno v kině. Poslední dobou pro mě často platí skutečnost, že když se těším na nějaký film, dopadne to bleděmodře. Ale když risknu film, třeba v kině, který mě moc dle ukázek neláká, tak mi to sedne nad má očekávání a to platí v tomto případě o Kongovi. Podle traileru jsem se obával, že to bude přeakčnělá volovina, nad mým velkým překvapením se z toho stal opak. Jak to shrnout v kostce? Rozumný, dobrodružný a neskutečně zábavný film, který nebyl jen o akci a efektech. Nebylo to brané ani ujetým způsobem. Sice se to vyloženě netvářilo jako inteligentní a věděcký počin poslední Godzilly, ale i tak jsem rád, že to bylo pojato v rozumné míře. Vedle skvělého King Konga se zde objeví i mnoho jiných velkých stvoření, včetně obřího pavouka a dalších. Nejvíc mě krom Konga zaujali obří ještěři. Tempo filmu je pozvolné, ale vzhledem k tomu, že se furt něco děje, tak mě to nenudilo. Akce byla natočena perfektně, už od začáteční destrukci, kdy King Kong ničil vrtulníky až po finální bitku King Kong vs obří ještěr. Postavy mi přišli rovněž dobře zvolené. Jackson mě zde vážnější roli, což byla pro mě vítaná změna. Hudba byla dobrá. Takže dost okecávání, záleží jak se k tomu divák postaví, mě to přišlo jako skvělý blockbuster, kde není hlavním smyslem přepálená akce a efekty. Velká spokojenost a lepší, silné 4*!

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53