Muž z Toronta (2022)

[65%] No vida, včera jsem viděl Denní směnu, která mě krásně sedla a dnes jsem si pustil tohohle Muže z Toronta a též tu nemůžu psát, že bych byl zklamaný. Jasně, je to jednohubka, brzy na to asi zapomenu, ale čekal jsem o dost větší blbost. Kevin Hart je u mě šašek a mnohdy mi nesedl a zde mi překvapivě nevadil. Že by tohle byla šťastná výjimka? Možná je to i tím, že jsem si ho dnes pustil v dabingu. ;) Každopádně mě bavil, párkrát jsem se zasmál, je to prostě takové chlapské střevo. Sem tam přehrává a má i trapnější scénku, ale zde se humor držel ještě v normálních mezích. Režisér Hughes mě samozřejmě pohltil třetím Expendables a poté Zabiják a Bodyguard. Bohužel pokračování Bodyguarda se moc nepovedlo, ale zde si u to mě aspoň trochu vyžehlil. Akční scény jsou takové standartní, moc nezaujmou, ale ani neurazí. Děj a to okolo je též nezajímavé, ale ta ústřední dvojka Hart a Harrelson zde neměla chybu. Harrelson tady hraje drsňáka, který působí jen tak na oko. Závěr už byl takový všelijaký, ale ok. Takže je to celkově blbůstka, ale na to odpolední odreagování před noční je to dobrá volba.

Denní směna (2022)

[72%] Musím říci, že jsem příjemně překvapen s čím tentokrát netflix přišel. Neříkám, že je tohle nějaká bomba, ale zde se povedla jak akce tak i přiměřený humor. Trochu bych to přirovnal k filmům jako je Blade a i mi to trochu připomnělo zombíky, i když se zde jednalo o upíry. ;) Technicky to bylo dobře natočené, krásná kamera a akční sekvence potěší. Především ta někde uprostřed filmu, kde se nám tu nečekaně zjeví Scott Adkins, který zmasakruje pár ošklivých upírů a i si do jednoho dokonce kopne a pak se zdekuje a je fuč. ;) Každopádně jsem si i párkrát zasmál. Humor mi zde tentokrát sedl, takže žádné trapné výlevy zde naštěstí nebyly. No a celé to tahá skvělý Jamie Foxx, který se zde do role lovce upírů hodil. Závěr už mě bavil trochu méně, o nějakém napětí, ději apod se tu zavadit nedá, ale i tak mě to bavilo a při správné náladě si to někdy možná ještě pustím. Na to 1 vidění to asi stačí, ale čekal jsem nudnou blbost a dostal jsem toto – takže za mě velká spokojenost.

Já jsem Groot (2022) (seriál)

[52%] Postavu Groota mám docela rád, ve Strážcích galaxie je tato postavička příjemným doplňkem, ale dělat z toho sólovku a ještě ke všemu s tak krátkými 3-4 minutovými „kraťásky“ ? Sem tam jsem se pousmál, ale celkově mě to moc nebavilo, kdyby z toho byl aspoň hodinový počin s nějakým příběhem, tak budiž. V páté epizodě mě aspoň potěšilo vidět toho mývala, jinak nic extra … Ale v rámci MCU jsem to musel vidět, aby mi něco souvisejícího z tohoto marveláckého vesmíru neuniklo.

Sandman (2022) (seriál)

[48%] SANDMAN, universum u kterého neznám předlohu a ani nic tomu souvisejícího. A jak se mi to vlastně jevilo? Musím říci, že jsem zklamaný, protože ještě tak ta cca první půle téhle minisérie mě docela bavila (samozřejmě až na pár nudných hluchých míst), ale ta druhá polovina začala být už neskutečně nudná a otravná. To, co se mi ještě tak líbilo v té první, zde absolutně vymizelo. Dějově to bylo celkově docela slabé, ale začalo to docela nadějnou atmosférou s pár zajímavými fantasy aspekty, solidním soundtrackem a výrazným hlavním hrdinou. Jenže pak to šlo celé do kopru, moc se tu řetězilo mnoho postav a začalo to být doslova uspávací. Což snad nebyl Sandmanův cíl, aby diváka poslal někam do „matrixu“ ;)) Takže škoda. Potenciál to mělo o dost větší. PS: LGBT je tu opět požehnaně, takže radši bez komentáře. ;))

Bullet Train (2022)

Nebudu zde vztyčovat žádná procenta a ani se pokud možno moc rozepisovat, protože je to vlastně můj problém, že jsem na tuhle bejkárnu vlezl do kina a to ještě do IMAXU. Neříkám, že nemám rád ujeté filmy s bláznivým humorem, ale tohle byl přesně ten typ, co nesnáším, takže to nebudu k ničemu přirovnávat. Humor, hlášky – to byla katastrofa a ani moc vtipných scének zde nebylo, možná tak jedna. Krvavé to bylo zbytečně moc až to působilo debilně. Začátek se vlekl, ty flashbacky jednotlivých postav atd … Ani akční scény mě nebavily, i když kamerou byly nasnímány dobře, ale náboj byl z toho nulový. Bitky asi byly dobré, ale já si prostě nemohu pomoci, celé mě to nebavilo, včetně toho rozuzlení děje a finále. Můžu si za to sám, že jsem na to šel do kina, tak trapně jsem se při sledování filmu dlouho necítil. Žádný herec mě zde nechytnul, včetně Pitta. Tečka.

Predátor: Kořist (2022)

[90%] PREY, coby další přírůstek ze světa PREDÁTORŮ či jeho prequel. Když bylo oznámeno, že to půjde rovnou na platformu HULU (i na DISNEY+), tak mě to až tak netrápilo. Samozřejmě, že bych tohoto oblíbeného lovce radši viděl na velkém plátně, ale doba se holt mění. Navíc po vidění tohoto filmu jsem nadšen a zastávám i názor, že není třeba mít nějaký mega rozpočet. Zde to mělo výrazně menší rozpočet, ale když je někdo šikovný a má talent (samozřejmě tím myslím tohoto režiséra, který natočil solidní film Ulice Cloverfield), tak není potřeba aby byl film drahý. Zde byla vidět snaha a velké nadšení téhle značky, takže to nepůsobilo jako kopírák, ani jako slabé pokračování. Objektivně bych dal asi solidní 4* a něco kolem 80%, ale já si nemohu pomoci. V dnešní době natočit něco tak poutavého, bez žádné hluché mezery je unikát. Atmosféru to má takovou zvláštní, svojí, ničím to žádný díl moc nepřipomíná. Možná trochu první díl tou přírodou, lesem. Stopáž to má 99 min, rychle to odsýpá, má to spád – je to tak akorát. Celý ten námět okolo indiánů je skvělý a ani ta hlavní hrdinka, které nikdo zpočátku nevěřil není špatná a ty řeči, že nakonec přepere Predátora, že je to trapné – tak k tomu nebudu nic dodávat. Vše má rozumné vysvětlení a i když konec působí trochu přehnaně (ne nějak moc), tak nic vytknout nemohu. Působí to drsně, náš vesmírný lovec zlikviduje i pár zvířat včetně vlka či zuřivého medvěda. Takže Rkem se zde moc nešetří. Má to i několik useknutých končetin a krve. Ale svojí míru to má. Predátor zde působí trochu jinak, ale moc velký rozdíl tam není. Zaujala mě jeho zbraň s laserem, kdy laser je podobný, ale zde vystřeluje jakési šípy. V poslední třetině je to docela masakr a konkrétní scénky trochu působí digitálně, urychleně, ale ne až tak zřetelným dojmem, takže si vůbec nemohu stěžovat. I jsem rád, že je tu pár sekvencí z úhlu pohledu Predátora, kdy vidí infračerveně, což v předchozím filmu chybělo. Hudba je oproti předchozím dílům zcela odlišná, amatérská a ne nijak výrazná, ale pro potřeby snímku dostatečná. Já nevím, co k tomu mám ještě dodávat. Bavilo mě to od začátku do konce, bylo to akční, drsné, zajímavé a v některých scénách i napínavé. Technická stránka je výborná včetně kamery a i audiovizuálu. Jsem rád, že si tohle šlo vlastní cestou a nesnažilo se to kopírovat žádný díl. Potěší hláška tedy hláška z jedničky: „Když krvácí, může i umřít.“ A k tomu odkaz na druhý díl v obdobě té staré zbraně, kterou jeden Predátor podal Gloverovi. Velká spokojenost, čekal jsem trochu méně. Takže to mé nadhodnocení není až tak protekční, opravdu oceňuji, že to ten béčkový režisér zvládl na výbornou! Těším se na další vidění.

Rakeťák (2022)

[78%] Na Rakeťáka jsem se určitě těšil, v kině mi unikl, ale po několika málo týdnech jsem ho viděl na Disney+. A jak se mi to celkově líbilo? Na sérii TOY STORY nedám dopustit, postava Buzze Rakeťáka je skvělá, tak jsem byl zvědav jak dopadne jeho vlastní film. No, hned ze začátku se dozvíme, že dějově je to koncipované tak, že je to vlastně film ve filmu. Respektive je to Andyho oblíbený film, kde svého kosmonautského hrdinu sleduje v tv. Nyní k ději. Nedá se to vůbec srovnávat k Toy Story sérii. I když je to perfektně animované, tak to působí jako dobrodružný sci-fi film, který jak už tu píše drtivá většina připomene ságu STAR WARS. Úvod působí zběsilým tempem, takže to má opravdu dobrodružný spád, v té druhé polovině se to trochu umírní a ve finále zase akčně rozjede. Celé se mi to líbilo, takže těch záporů je to docela málo. Je pravda, že to asi nebude až tak zapamatovatelný, ale já si to rád někdy zas pustím. Není to vyloženě vtipné, i když se tu najde pár humorných scének, ale hlavně to celé působí neskutečně roztomile. Především sledovat mého oblíbence Buzzyho. Ostatní postavy jsou též v pohodě. Ta finální pointa nebyla špatná, ale s tou budoucností a cestování časem to bylo takové méně zajímavé, ale budiž. Hudební doprovod byl solidní, prostě mě to bavilo. Neříkám, že je to nějaká extra bomba, ale to slabší hodnocení na IMDb moc nechápu. Doufám, že vznikne ještě alespoň jedno plnohodnotné TOY STORY 5 nebo klidně i něco sólového s Buzzym.

Schodiště (2022) (seriál)

[60%] Schodiště mě zpočátku neskutečně chytlo až jsem byl téměř šokován jakou to mělo hloubku. Jenže od třetího dílu se to umírnilo, což by mi ani tak nevadilo, ale od druhé poloviny této minisérie to začalo být neskutečně nudné bez žádného náboje, takže mi bylo poté jedno jak  dopadne závěr, který dopadl tak nějak otevřeně či co …. Ale tak, to jsem v rámci skutečných událostí byl schopen pochopit, ale asi z toho mělo být jen 6 epizod a to kratších a ne 8 hodinových, nevím. Takže mě mrzí že to začalo díl od dílu upadat, první dva díly byly excelentní, vžil jsem se do postav a ocenil jsem reálné a drsné scény, kdy ta žena hlavního herce spadla na schodišti a v krvavé mase své krve brutálně zemřela. No, téma se poté začne ubírat bisexuální stránkou ústřední postavy, sem tam se objeví gayové a konkrétní scény, které se mi příčily, ale ok. Ale což o to, začalo to být poté dost nudné. Seriál má tři dějové roviny. To, co se stalo před nehodou, přítomnost a nástřel budoucnosti. Ta třetí dějová osa mi přijde přebytečná a prostě navíc. No, k hercům. Nemám problém, Firth to zahrál výborně, ostatní též, ale holt má tato minisérie vysoce klesající tendenci od počtu dílů. Nevím, jestli to mám někomu doporučit, ale třeba se najde někdo, kdo nebude tolik kritický.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

[76%] Paráda, počtvrté tu máme dobu ledovou a tentokrát v pohybu! ;) První dva díly mě moc nebavily, ale dokázal jsem je aspon lehce nadprůměrně ocenit. Trojka mě překvapila a téměř nadchla a tato čtyřka? Ta moc za skvělou trojkou nezaostává, takže jsem rád a překvapen, že mě doposud sedl třetí a tento čtvrtý díl víc než první dva. Dějem je to zde alespoň něco jiného a záporácký opičák mě spíš pobavil, než abych se ho bál – ale o to zde určitě šlo. Veverčák Scrat opět nezklamal, zde byl snad nejlepší ze všech dílů. Takže i když jsou další díly už slabší hodnocením co čtu, tak já se přesto na ně těším, minimálně na následující pátý díl s podnázvem Mamutí drcnutí.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

[82%] No vida, předchozí dva díly mě až tak moc nebavily, ale na to 1 vidění to ušlo, proto se mi do téhle trojky moc nechtělo a nakonec jsem příjemně překvapen! Bylo to zábavné od začátku do konce. I tu mělo i dobrodružné prvky, víc vtipů, skvělá animace a i nějaké to vcítění do těch zvířátek se našlo. Nápad s dinosaury a celkově pravěkem pod zemí doby ledové byl super. Nechyběli ani scénky s mým veverčím oblíbencem Scratem. Ke konci to možná bylo trochu už zdlouhavější, plný počet nedávám, ale i tak jsem dost spokojený a tento díl s klidně někdy pustím zas.