Doba ledová 2: Obleva (2006)

[65%] Jednička mě až tak moc neoslovila a tato dvojka na tom není o moc lépe, ale do pekel je posílat nebudu, zabavilo mě to. Animace je dobrá, má to pěkné postavy, jen mi nepřišel výrazný příběh a vcítění do těch zvířátek. U téhle dvojky je to takové už svižnější a o něco víc se zde objeví veverka Scrat, která mě prostě baví v každé scéně.

The Gray Man (2022)

[75%] Na tento film jsem se docela těšil už jen z dvou důvodů. Jednak jsem četl knížku a zadruhé jsem zažil zátarasy kvůli natáčení v Praze na veletržní a na náměstí republiky. Takže jsem se docela těšil, ale zůstával jsem při zemi, protože 200 mil. Rozpočet mi přišlo trochu přehnané a navíc poslední dobou jsou béčkové akčňáky velkou slabotou. No a jaké mám pocity nakonec? Po dovolené jsem se vrátil domů a pustil jsem si film, ale tak nějak přerušovaně, takže jsem si ho druhý den pustil ještě jednou a lépe se na něj soustředil a snažil jsem se ho moc nekritizovat a je to dobře, protože jsem si ho celkem užil. Dějem, napětím a dalšími aspekty je to samozřejmě ohrané; ničím nové, ale vše tak nějak funguje. Postavy jsou dobré, Gosling mě baví vždy a tahle úloha mu sedla. Evans zde hraje padoucha, co se snaží za každou cenu hláškovat, což je někdy asi moc, ale já to akceptoval a i se sem tam pobavil. Ana de Armas zde má docela dost prostoru, což mě potěšilo neboť v poslední bondovce ho mělo málo. Thornton jako šéf Šedého muže mi zde sedl, podobně jako v knížce. Drsně film moc nepůsobí, ale zase nám to vynahradí pár solidních bitek. Co se týče přestřelek, jsou takové normální, ale spíš tu máme hodně výbuchů a podobných destruktivních scén, které jsou točeny docela přehledně. Ale najdou se určitě i odpůrci CGI, co akci pěkně zkritizují. Já jsem ale spokojen. První půle filmu mi napoprvé přišla taková pozvolná a v té druhé už se to pořádně rozjede, ale po druhém vidění mi přijde, že ve filmu je opravdu dost akce, takže se divák ani snad nemůže nudit. Stopáž bych asi o 20-30 min prodloužil, ale co už. Scéna v letadle byla možná trochu chaotická, ale zabavila. Sekvence v Praze, která trvá necelých 30 minut se dle mě rovněž vydařila. Ta tramvajová honička – to byl teda pořádný úlet, ale v dobrém slova smyslu. Bylo pro mě vtipné sledovat lokace Prahy, resp scénku tramvaje, kdy jsem si říkal, vidím Výstaviště a pak zase veletržní, že to moc po sobě po trase nenavazovalo. ;) Nechybí ani pořádně akční finále. Hudba byla taková nevýrazná, ale stačila. Takže velkou pecku bych z toho asi nedělal, ale nemůžu si víc stěžovat. Po dlouhé době akční béčko, které mě neurazilo, zabavilo a doufám, že vznikne i třeba dvojka.

Resident Evil: Lék (2022) (seriál)

[45%] Sotva v roce 2017 skončila s touto RE filmovou sérií Mila Jovovich, tak už vloni vznikl další film téhle známé ságy dle pc her, ale nedopadl moc dobře. Divím se, že jsem mu dal čistý průměr, ale co už. Co se týče téhle netflix série, tak to není o moc lepší a vlastně i snad trochu celkově horší. Ještě tak první 4 díly byly koukatelné, ale mělo to spoustu much. V druhé polovině série už mě to vůbec nebavilo a nudil jsem se až do konce. Technická stránka je slabá, ale sem tam jsou najdou přijatelné scénky se zombíky, ale tím dějem se to začalo nudně padat do kytek. Herecké obsazení na tom také není nejlíp, i když mi ústřední dvojice sester zpočátku bavila, ale zbytek herců už moc ne včetně nudného Weskera. Prolínání minulosti a přítomnosti bylo přehledné. Hudba – té jsem si nevšiml. No, neříkám, že to byl nějaký odpad, ale jsem dobrej, že jsem to dokoukal celé do konce. Nikomu to nedoporučuji, je to slabota.

Černý telefon (2021)

[50%] Černý telefon mě ani od prvního traileru moc nezaujal a po skončení filmu se ani nedivím, že mě to moc neoslovilo, což je ale tak trochu škoda, protože to dětské herecké obsazení bylo výborné a ta část před únosem toho hlavního chlapce byla suprová. Myslím ty sekvence, kdy vládla ve škola šikana a nemilosrdné rvačky. Krom toho ústředního klučiny mě nejvíc asi zaujala ta jeho filmová sestra. Co se týče hlavního záporáka (únosce), tak Hawke mě zde totálně nudil. Celý ten námět okolo toho věznění dětí mi přišel takový nedomyšlený a strašně nudný. Vůbec to nepůsobilo strašidelně, ale což o to. Mě nevadilo, že to nebylo hororové, ale ani s ohledem na téma únosu mi to nepřišlo napínavé. Plus ty pravdivé předtuchy té malé sestry mi také přišly divné, ale atmosférou zajímavé. Úplný konec trochu emocemi vygradoval, ale výsledný dojem z filmu je malý. Těžce se mi to hodnotí, ty 3* s čistým průměrem dávám, ale čekal jsem, že to bude dle očekávání propagace filmu mnohem kvalitnější.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

[93%] I na počtvrté se to královsky povedlo! A opět téměř ke konci málem slza ukápla jak to bylo dojemný a perfektně zahrané. Animace je samozřejmě mnohem lepší (přeci jen je toto z r. 2019) – tam není co vytknout. Takže i když tu někteří píší, že to není úplná bomba a že to mírně zaostává nad předchozími třemi díly, ale já s tím nesouhlasím! Dějově je to sice stokrát omleté, ale furt to funguje – je to zábavné, vtipné, dobrodružné, roztomilé, dojímavé a známé postavičky Woodyho, rakeťáka a dalších potěší jako vždy. Takže není co dodávat a pevně doufám, že vznikne plnohodnotná pětka! PS: Hned za titulky je několik vsunutých scén.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

[40%] Bohužel, tahle marvelácká minisérie mi vůbec nesedla. Ještě tak první tři díly jsem protekčně dal 3* s čistým průměrem, nějaký ten nadějný náběh do děje to mělo, ale efekty mizerné a o nějakých zajímavých super schopností tu vůbec není řeč. Hlavní hrdinka Kamala mě vůbec nebavila. Jako asi se trochu snažila, ale působila naivně pitomě + ty její trapné puberťácké hlášky. Akce též nic moc + výše zmíněné efekty. Poslední díl dějově nepůsobil nejhůře, nic nelogického jsem zde nenašel, ale co je mi to platné, když mě to vůbec nebavilo. Neříkám, že je to nějaký úplný brak, ale do MCU vesmíru bych to teda neřadil.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

[100%] Třetí Toy Story se pro mě stává srdečnou záležitostí, která mě ke konci i trochu dojala. Vlastně, když jsem to ke konci tak vnímal, tak se tento třetí díl krásně uzavřel do kouzelné trilogie o hračkách, které mají duši. Čtvrtý jsem ještě neviděl, ale i tak se na něj těším a předpokládám, že to až tak moc zaostávat za touto výtečnou trilogií nebude. Co se týče téhle třetí části, tak dějově je to suprové. Prostě Andy už vyrostl, chystá se na vysokou a poté zůstává s pochmurným otazníkem, jak skončí jeho oblíbené hračky. Takže ten scénář zde byl opravdu nápaditý. Celé dění ve školce, kde se nacházejí i zlé hračky – to prostě nemělo chybu. Woody, rakeťák, nové postavy Barbie a Kena a další – radost na ně pohledět. Stejně i hudba byla opět vydařená. Napínavé, dojemné, dobrodružné, vtipné, smutné, rodinné – dál asi nemusí pokračovat. Toy Story je bezesporu nejlepší animovaná záležitost, která se bude těžce překonávat.

Thor: Láska jako hrom (2022)

[60%] Viděno v kině v IMAXU ve 3D. Tak trojrozměrný prostor tu byl využit minimálně, ale co, aspoň jsem si film užil na velkém plátně. Nyní k dojmům, které jsem si v hlavě střádal několik dní. Ještě ten den jsem ohodnotil slabými 4*, ale pak jsem musel snížit na 3*. Jako nemůžu tu vyloženě psát, že jsem z toho snímku znechucený, naštvaný, ale určité zklamání cítím. Taka Waititi natočil skvělý Thor Ragnarok, takže jsem od tohoto očekával něco podobného, ale bohužel zde režisér nedotáhl většinu aspektů, které měla tato marvelovka mít. Co se týče humoru, tak z tohoto hlediska jsem byl spokojený, dost jsem se zasmál a ani bych neřekl, že se vyloženě režisér utrhl ze řetězu. Mohlo to klidně být ještě šílenější, ale když mi k tomu chyběla lepší a dynamičtější akce s nějakými nápady, větší chemie mezi postavami, lepší scénář, tempo, efekty a hudbu, tak to je už trochu problém. Úvod mě docela zabavil, i když ta akce už byla opravdu méně výrazná a postavy strážců galaxie tu měli v podstatě jen ten úvod (nějakých 15 min?) … Poté se to začne dějově táhnout a sem tam mě zaujme humor, hlášky a hlavní záporák, kterého zde hrál skvělý Christian Bale. Jeho role se dle mě povedla a ve finále tu měla i solidní vykoupení. Hudba nebyla tak výrazná jako třeba v tom Ragnaroku. Postava Thora a Jane byla celkem v pohodě, jen ve finále jsem v jisté scéně očekával víc emocí, třeba v druhém Thorovi byly výraznější. Ostatní role, třeba ani ta Valkýra mi zde nepřišla moc zábavná, ale třeba ten kamenný vtipálek, kterého hrál Waititi mě bavil. Sem tam se objeví malé camea. Po titulkové scénky jsou 2 a takové vcelku zbytečné. Ještě k těm humorným a ujetým scénám – nejvíc mě bavily sekvence s těmi uječenými „kozy jako vozy“ (a ano mám na mysli kozy jako zvířata) – tam jsem se ze srdce vždy nasmál. Nicméně, je to o kousek lepší než nový Doktor Strange, ale stále jsem trochu zklamaný, někdy si to ještě pustím, ale ne hned.

Superman a Lois - Série 2 (2022) (série)

[91%] Stejně jako první řada je tohle neskutečná pecka a moc za ní nezaostává. U té první to bylo dějově takové klasické + samozřejmě ty nové aspekty typu, že Superman má dva syny apod. Tahle druhá sezóna je taková různorodá. Postupně se tu seznamujeme se záporáky a všelijakým nebezpečím z odvrácené strany vesmíru. Postavy a jejich vztahy – to zde opět excelentně funguje a mnohdy to dost graduje. Akce tu také je, opět výborně natočená, sice už ne tak zajímavá jako v první řadě, ale furt je na co se dívat. Někteří diváci tu píší, že je to už takové natahované, ale já si to nemyslím. V podstatě každá epizoda nabídne něco jiného. Hudba je opět vydařená, takže jsem opět spokojený a už se těším na třetí řadu!

Doba ledová (2002)

[60%] Oproti jiným známým animovaným značkám jako jsou např. Příšerky s.r.o., Toy Story apod. mi tohle nepřišlo až tak zábavné a zapamatovatelné. Ale nebudu to zde moc kritizovat. Po stránce animace je to určitě zdařilé, má to pěkné postavy, ale ne každá mě zabavila. Ani ta dobrodružná linie zde moc není. Ale na to 1 vidění to nebylo špatné. Jen jsem dle ohlasů čekal více. PS: Nejlepší byla ta veverka, škoda, že zde měla méně prostoru. ;)