Patrola (2012)

Scény z hlídek a akce jsou napínavé a drsné. Bohužel scény kdy parťáci „cool“ kecají, případně se rodinně druží jsou nutným a nudným zlem. 3,5*

Most (2011) (seriál)

Byť krimi žánr není zrovna můj šálek čaje tak u tohoto díla dělám rád výjimku. Obecně je to celé precizní, atmosférické a chladné až do moru kostí. Saga s Martinem jsou naprosto boží a snad i originální. 1. série 5*

Baltazarova hostina aneb Noc se Stalinem (1989)

Film naprosto vystihuje věta z popisu obsahu, dovolím si citovat: "na pozadí zdánlivě uvolněné zábavy se odehrává drama ponižování, udělování a odnímání přízně..." snad jen doplnit že takové odmítnutí přízně se mohlo rovnat a často rovnalo vynesení rozsudku smrti.

Invaze (1996)

V době svého vzniku asi dobrý. Dnes už přežitá ptákovina s poselstvím o ochraně přírody.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Velmi nevyrovnané, dobré pasáže střídají ty horší a těch je pohříchu víc. Hlavní hrdinové mají asi tolik charismatu, jako Zděnda Škromach spářený s Lubou Zaorálkem. Na filmu je vidět, že nebylo mnoho peněz a přes snahu autorů je nutno přiznat, že snad není jiného žánru než fantasy, kde by nedostatek peněz tak bolel oko diváka. Souboje nepřehledné. Filmu měla dominovat temná slovanská mytologie a nejít na ruku trendům tvoříce mix barbara Conana a Pána prstenů. Snahu nelze upřít a škoda, že už mi není 8, to bych tenhle kousek baštil jinak... 2/3*

Tichá bolest (1990)

smutná obžaloba komunizmu a naprosto excelující Hrušínský...komorní film který zanechá hluboký zážitek

Gravitace (2013)

Zcela jiné, než jsem zatím viděl. Prostředí vesmíru a jeho fyzikální zákony byly využity na 120%. Po technické stránce vrchol. V 3D kině je prožitek zcela autentický... cítil jsem se jak ve vesmíru a to se vší úzkostí, adrenalinem a krásou. Kolena podráží trochu naivní příběh, ortodoxní milovník kosmonautiky asi párkrát zakroutí hlavou a některé dialogy a monology hlavních hrdinů bych taky nemusel... ale bez toho by to nebyla adrenalinová bomba ale dokument: „Putování vesmírem ve 3D“ a to by byla škoda :).

Nevědomí (2013)

Vizuál super, atmosféra taky, leč nadmíru předvídatelné. Jednou vidět stačí...

Světová válka Z (2013)

Originálně (zmatené cetování napříč světem) - neoriginální (samotné slovo zombie je synonymem slova neoriginalita) zombi film, se spoustou logických kiksů. Příběh vařený z vody. Co se týká mínusů. Co se týká plusů: začátek celkem bere dech. Je to napínavé. = oddechovka která upadne v zapomnění.