Ajťáci (2006) (seriál)

Já bych byla hrozně ráda také tak nadšená, ale bohužel. Cca tři dobré vtipy na díl mi nestačí, a co hůř, nijak zvlášť mi nepřirostly k srdci ani postavy. Trpaslík nebo Black Books mají ode mě *****, a tohle je zkrátka mnohem slabší.

Laura (1944)

Tři a půl. Film si udrží pozornost (zejména díky Waldovým svělým hláškám), ale celkově je tak nějak zapomenutelný.

Sestup Orfeův (1960)

Já mám normálně filmy podle divadelních her ráda (např. původní Slídil nebo Kdo se bojí Virginie Woolfové), ale tohle bylo slabé. Několikrát za film mě napadlo, že kdybych ho neviděla, vůbec nic by se nestalo. Postavy jsou odtažité (hlavně ta šáhlá blondýna mě silně iritovala, nejen svou uječeností, ale i téměř nulovým významem pro děj), dialogy o ničem, děj se vleče. Třetí hvězdička je za celkem nečekaný závěr a Branda s Magnaniovou.

Stranger: Mukó hadan (2007)

Je docela legrační, jak je každičká část tohoto filmu snad tisíckrát omletým klišé dobrodružného žánru - SPOILERY -hrdina prchající před minulostí, bojovník hledající přemožitele, stroj vysávající život, darovaný přívešek zastavující kulku (pardon, šutrák meč), apod. Ale není to zase tak rušivé a zvuk, animace, střih a hudba jsou na takové úrovni, že člověk valí oči a baví se, a to je hlavní.

Fantastic Children (2004) (seriál)

Teda když člověk zkousne ty Konrády Röentgeny apod., může si užít docela silný příběh s pár zajímavými zvraty, hlavně mě potěšilo, že identita jedné z postav není ta, co by vás napadla jako první. Seriál mi svou atmosférou trošku připomíná Kurau: Phantom memory anebo Scrapped princess (dějově se tedy nepodobají ani trochu, asi mě to napadlo proto, že i tyto seriály mají pomalu se odvíjející, ale dobrou dějovou linku).

Blood+ (2005) (seriál)

Nevyužitý potenciál. Pochválila bych hlavně zajímavě vymyšlenou historii a fyziologii chiropteranů, ale to je asi tak všechno. Vadili mi hlavně tři věci - 1) délka seiálu. Jsou podobně dlouhé seriály, které mají kvalitní děj, rovnoměrně rozdělený po celou dobu trvání série (Fullmetal alchemist), ale Blood+ obsahuje příliš mnoho zbytečných dějových linií a postav (Van, reportér). Mohl by být klidně třetinový a jen by mu to prospělo. 2) Charaktery a dialogy šustí papírem a největší problém jsem měla s hlavní hrdinkou. Ze začátku ji scénáristé prezentují jako bojácnou květinku ("já nemůžu, já nemůžu"), která se pak náhle promění málem v terminátora. V záverečné části seriálu (která podle mě není zvlášť kvalitativně rozdílná) pak už chce mít všechno za sebou a nezatahovat do boje ostatní - v této poloze už je celkem snesitelná a věrohodná. Bohužel se asi v polovině seriálu vyskytuje jistá příšerná scéna na útesu, která téměř zničila zbytky respektu k této postavě, protože takhle by se ke svému kamarádovi choval jen naprostý kretén. Nejméně mi vadili asi ti její bráchové. 3) Logika tiše pláče v koutku. Já vím, že od podobného žánru nemohu čekat příliš, ale co je moc, je moc. Některé nelogičnosti zmiňuje Marius, já přidám například povzdech nad tím, že za celý seriál nikoho nenapadlo naplnit Sayinou krví pár krevních konzerv a využít je v boji, místo toho vojáci jen bez většího efektu vyprazdňovali zásobníky a pokukovali po Saye. Nebo stálé plky nad tím, že musí chiropterany utajit před veřejností, přitom ti se celý seriál promenádují, kde můžou, a tajné organizace s nimi ještě pořádají cvičení na veřejnosti. Prostě špatný scénář nazachrání ani námět či technické zpracování.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Něco se pochválit dá, třeba hezká vizuální stránka, melancholická hudba, poslední půlhodina, vypravěč... To všechno je ovšem skoro rozdupáno tím, že je to strašná nuda, která je způsobena postradatelnými a zbytečně dlouhými záběry, a také tím, že ani jedna postava není sympatická (i když herci se snaží). Sledovat tu tlupu dvě a půl hodiny je ubíjející.

Dítě z Marsu (2007)

Celkem pěkná pohádka, hlavně proto, že v hlavní roli filmu vystupuje milý, chápavý telepat, který, ač se nikdy nestaral o dítě, přesně ví, jak se k němu chovat, co má kdy říct, aby ho uklidnil apod. Ta hádka před závěrem je tam nejspíš kvůli "povinnému konfliktu před koncem". Ještěže jej hraje Cusack, díky němu ta role působí trochu lidsky. Film je dobře zpracovaný a nějaká myšlenka se taky najde, ale je příliš nalakovaný narůžovo.

Dětská hodinka (1961)

Tři hvězdičky nejsou proto, že by byl film průměrný, je docela kvalitní, ale pro mně bylo nepříjemné se na něj dívat, stejně jako vždycky, když se kvůli něčí zášti (ta holčička byla fakt strašná) dostane někdo nezaslouženě do průšvihu, a vy se celý film díváte jak trpí. Nemám to ráda.

Klan létajících dýk (2004)

Režisér musí bát fakt machr, protože první dvě třetiny filmu fungují (aspoň na mě) tak, jak asi plánoval - naprosto jsem se emočně chytila, obdivovala herce, vycizelovanost jenotlivých scén, dynamickou i romantickou hudbu, nápady, hercům jsem sežrala snad všechno. Bohužel pak vypukla jakási hra na odhalování skrytých identit, která sice ještě dávala smysl, ale byla ve velikém kontrastu s klidně plynoucím předchozím dějem. A závěr mě z filmu vyhodil skoro úplně - samotný konec mi sice přišel adekvátní, ale před ním se dostavilo pár nechtěně směšných okamžiků (tuny sněhu za pár chvil, skoronesmrtelnost hrdinů). Přesto výborné dílo, pro mě stejně dobré jako Hrdina.