Navždy spolu (2012)

Námět celkem slušnej, říkal jsem si "slušnej nápad", "hmm, podle skutečný události" ... Ejhle nějak ten film nefungoval, jak měl. Herci žádnej obří výkon nepodali, každý slovo (a v podstatě i děj) se dalo odtušit ještě předtím než bylo vyřčeno, v každý minutě se na mě řítilo jedno romantický klišé za druhým. A co je nejhorší, všechen ten potenciál vyšumněl úplně někam do ztracena.

Moneyball (2011)

Tak konečně jsem se ke konci roku dočkal filmu, který mě dostal! Už jsem myslel, že to nepřijde.. Film mě pohltil od první do poslední minuty. Já prostě sportovní dramata mám rád a když je to navíc natočený tak jako Moneyball, pak nemohu jinak než za pět! (hvězd) :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Vzpomínám si jak jsem se kdysi na Harryho Pottera díval trochu skrz prsty. Z části to bylo asi tím, že jsem byl již trochu odrostlejší, když jsem uviděl první díl. Z části jsem tehdy hltal Pána Prstenů a byl jsem přesvědčen, že tomu se nemůže nic rovnat.. Jak přibývaly díly Pottrovské ságy, tak přibýval i můj zájem o ně. Postupem času se pohádka o čarodejnickém klučíkovi přetransformovala do plnohodnotného "dospělého" filmu. Dnes mohu říct, že to dává smysl! Nevím zda od samého začátku J.K.Rowlingová měla takový záměr, nebo vše vyplynulo až později, ale to že sérii uváděla na trh tak, že děti se svými hrdiny postupně rostli, je podle mě v pravdě geniální tah! Skoro mě teď mrzí, že jsem se nenarodil o pár let později, abych mohl celou serii také tak prožívat. David Yates odvedl dobrý kus práce a za své filmy se vůbec nemusí stydět! Relikvie smrti (jak část 1, tak část 2) tvoří dohromady celek, který je důstojným zakončením celé serie. Ke konci mi subjektivně chybělo více emocí - tento potenciál zůstal trochu nenaplněn. Ale jinak jsem z kina odcházel spokojený a s pocitem, že se to povedlo..

Sociální síť (2010)

Finchrova spanilá jízda pokračuje - jen se podívejte na výpis jeho filmů.. Jen filmy v červených číslech:) a musím říci, že zaslouženě! The Social Network je především film dialogů, a to brilantních, které vás vtáhnou do děje. Ani okamžik se nenudíte.. K dokonalosti trocha schází, ale jinak se mi to moc líbilo!

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Neříkám, že to je špatný film, ale mě to prostě moc netankovalo. Spíš jsem se už díval na hodinky, kdy bude konec..

Ctihodný občan (2009)

Z počátku jsem měl pocit, že tenhle thriller má vše co správný thriller má mít. Takže jsem se těšil na super logické rozuzlení, protože to vypadalo na super "logický" a vynalézavý film. Bohužel z toho byla nakonec slatanina všeho možného, jen ne logické vyústění.. Za první pulku filmu dávám tři hvězdičky..

(K)lamač srdcí (2010)

Svěží, nenáročná komedie, která si na nic nehraje. Humor podavá hezky nenuceně, přesně tak jak to má být, výběr herců je super, hudba je vybrána také dobře! Přesně typ komedie podle mého gusta..

Iron Man 2 (2010)

Bohužel jsem viděl nadabovanou verzi, a na české hlasy jsem si zvykal déle než je zdrávo - za to ubírám hodnocení o stupeň dolů! Jinak je to pohodový film, u kterého se pěkně odreagujete, ale zázraky nečekejte...

Nezapomeň na mě (2010)

Tento snímek, jsem skoro přehlédl. Nicméně jaké bylo mé překvapení, když jsem nakonec shlédl herecky výborně a trefně obsazený, skvěle a vyváženě natočený, na nic si nehrající film s velice povedeným závěrem! Celý film jsem seděl jak přikovaný k sedačce a zíral na tu notnou dávku emocí, která ke mě zkrz plátno prostupovala.. A protože takováto překvapení (zejména filmová) mám rád, dávám hned plný počet hvězd! :)

Chceš mě, chci tě (2009)

Ani ne moc vtipná romantická komedie, kde jediná věc která docela fungovala, byla chemie mezi Gerardem Butlerem a Katherine Heigl.. 45%