• Krátkometrážní

Červená pustina (1964)

Antonioniho depresivní studie ženy, u které musím hodně věcí v životě prožít, abych toto dílo plně docenil a pochopil. Červená pustina je jakási hlavní potrava pro pravé filmové znalce a intelektuály, nikoliv pro pozéry, protože obrazy, výkon krásné a charismatické Monicy Vitti a hlavně filmová řeč jsou výborné.

Ztracen ve vesmíru (2011)

Co se stane, když spojíte Vesmírnou odyseu s Fontánou a do toho přihlíží Terrence Malick? L )VE. Meditativní pocitové umění, které kromě vystříbeného vizuálu a hypnotického soundtracku nabízí i filosofické otázky a boží závěr. Nízkorozpočtovost nevadí a Gunner Wright je nesmírně charismatický člověk. __ Celkové hodnocení je důkazem toho, proč být zlý na popcornové výkaly pro ovce.

Dům z písku a mlhy (2003)

Rádoby depresivní nuda, s ošklivě nepříjemnými herci (Eldard krajuje!) u které jsem se úplném konci neubránil silnému smíchu, protože něco tak debilního a tak silně hrajícího na city jsem už dlouho neviděl. 30%

Aguirre, hněv Boží (1972)

Krutá odysea za honbou za bohatstvím, šílenstvím, nadčasovostí a exotickou atmosférou. Pověst natáčení snímku je děsivá jako výkon Klause Kinskiho, který Aguirreho nehrál, on jím byl!

Nedotknutelní (2011)

Největší hype fail, hrající na city tak nevinně, že mu to většina snědla i s navijákem. Je smutné, že se to drží na zdejším 9. místě, které mu můžou závidět i filmy, které by si to právem zasloužili (zdraví Pulp Fiction!). Pateticko-vydíravý sračko-kýč pro ovce. 30%

Resident Evil: Afterlife (2010) odpad!

Anderson na fetech. Legenda nelhala, je to především výborná komedie. Nesmyslná a tupá akce, scénáristická haluz, obří várka demence (chyby kam se podíváš), která se nedala přehlédnout, topornosti všech (ne)herců i voskové a nesympatické Jovovich, vykrádačka nejenom Úsvitu mrtvých a zpomalené scény, nejenom byly akčnější jak akční scény, ale i šíleně otravovaly. 3D formát byl neklasicky debilní a předvídatelný. Každých ohodnocených 4-5 hvězd hraničí s nevkusem a primitivností. P.S. - Ono to mělo vážně jen 93 minut?!

Sex ve městě (1998) (seriál)

Feministický seriál? Možná, ale dokáže zaujmout i heterosexuála. Ostatně je to vtipné, svěží, nereálné, Allenovské a kolikrát mají Carrie, Samantha, Miranda či Charlotte ve věcech pravdu. Hateři se mohou jít zahrabat!

Živí mrtví (2010) (seriál)

Špatný nudný vtip, který se nebojí přisvojit soundtrack z filmu Sunshine. Fucking shit!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Jestli má Expendables 2 tak vysoké hodnocení jen proto, že ve filmu účinkuje estráda akčních herců, tak to jde s CSFD skutečně do prdele. Ať žije objektivita! Většinu filmu jsem se pronudil, protože mít jen dvě akční a mizerně natočené scény v tomto předvídatelném akčním filmu s nádechem patosu, je neuvěřitelně málo. Celkově to působilo jako slátanina. Film staví na akčních hvězdách a pár hláškách, ale zapomnělo to na nějakou strukturu scénáře, postavy se objeví, někoho zachrání, řeknou hlášku a odejdou. Konec. Zlatá jednička, která měla celkově větší koule, ale neříkám, že jsem si těm pár sympatických scén neužil. 40%

Oddělen (2011)

Depresivní melancholie, plná těch nejpravdivějších a nejbolestivějších myšlenek. Natočené je to profesionálně (Tony Kaye? Kult hákového kříže? Opravdu?) a kolikrát jsem měl pocit, že za kameru usedl Emmanuel Lubezki a Kayeovi pomáhá Terrence Malick (u monotónosti). Bohužel celkový dojem kazil pomalý start (cca půl hodina) a "mezirozhovory" s Barthesem, které se do Detachment nehodily a ubíraly na vážnosti. 70%