• Krátkometrážní

eXistenZ (1999)

"Jsme stále ve hře?" Neskutečně nedoceněný film, který je čím dál tím víc aktuálnější. Nadčasová senzace.

Nebezpečná metoda (2011)

Akademicky čistá a nedoceněná filmařina s inteligentními, ale i vtipnými dialogy. Vyspělý psychologický Cronenberg, který by se měl povinně pouštět na filmových školách. Mistrovské dílo.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

Umělé, nesmyslné a stejné jako novácké klenoty Ulice či Ordinace v růžové zahradě.

Temné stíny (2012)

Přeplácaná a přitom prázdná katastrofa, která nebyla nikde dodělaná do konce, nedávala smysl a děsivě nudila. Nevtipné grimasy přehrávajícího a už ničím překvapujícího Johnnyho Deppa nejsou legrační (stejně jako celek), postavy nemají prostor, jen tak se objeví a zase zmizí. (Sebe)vykrádající Burton natočil o chlup horší film jak Planeta opic a Mars útočí, který staví jen na pop-artu a soundtracku, kde se vyskytují stejně jen nejprofláklejší písničky. Burtona se u Alenky v říši divů dalo ještě nějak zastat, ale u Temných stínů si za vše může sám. Začíná točit pro stále mladší publikum a to se nelíbí nejen mě. Jeden z nejhorších filmů roku 2012.

Crash (2004)

Nemám slov. Film je to hloupý, lehce přitažený za vlasy, šíleně hrající na city (režijně i hudebně) a zdejší "filmoví labužníci a kritici" tomu nastrkají 5 hvězd proto, že je film ojebal. Dobrý film? Ne. Přeceňovaná sračka? Určitě! 30%

Ples upírů (1967) odpad!

Nesmírně dementní a nudná blbost, která nebyla ani hororem a už vůbec ne komedií. Sledovat grimasy všech přehrávajích a špatných "herců", bylo utrpení. Jenom proto, že to režíroval přeceňovaný Polanski a hrála v něm Sharon Tate (oběť Charlese Mansona), nebudu film zbytečně nadhodnocovat, ale jelikož jsem na CSFD...

Syriana (2005)

Kdo by čekal, že se dá natočil americký politicky nekorektní film pro intelektuály, který je tak bravůrně napsaný a zahraný. Gagham to dokázal. A nepochopitelný? Ale prosím vás. ___ CSFD rádoby kritici se zase předhánějí/li, kdo napíše hloupější komentář. Tleskám POMOVI, co vybudoval.

Povolání: Reportér (1975)

Antonioniho pojetí svobodného filmu, i když to na první pohled vypadá trochu jinak.

Příběh z Tokia (1953)

Scénáristicky špatná a herecky zapomenutelná cesta do Tokia za poznáním rodičovských vztahů. Příběhově slaboučké a celé se to tvářilo falešným dojmem, díky uměle nahozeným úsmevův. I když se mi několik scén líbilo a natočené to bylo pěkně, po zhlédnutí mi nijak nezůstal v hlavě a zeptal jsem se sám sebe, jestli je to ten slavný Příběh z Tokia, 3. nejlepší film všech dob?

Chata v horách (2012) odpad!

Špatná teen slátanina všech nejhorších klišé, kde nefungovaly ani lekačky. Nechtěná komedie s myšlenkou, kterou neuměla prodat. Platinum Dunes má konkurenci! Dojemné.