• Krátkometrážní

Narcis: Příběh chlapce, co si málem zlomil srdce (2011) (studentský film)

Solidní. Výborný hlas vypravěče, slušná práce s kamerou, hipster styl a bolestivá pravda dnešní zoufalé doby. Přesto to mohlo trvat o něco déle a nemuselo to býti tak uspěchané, každopádně by už Paulie Garand mohl sehnat peníze na jeho vysněný film, který touží tolik režírovat. Myslím, že by to v jeho rukou mohlo dopadnout dobře. Jen tak dál.

Příběh z Bronxu (1993)

Robert De Niro se režijně inspiroval Scorsesem (začátkem určitě) a zvládl to bravůrně. Možná jsem očekával druhý Goodfellas, hlavně akčně, což se bohužel nenaplnilo, ale scénář a postavy byly napsány výborně. Vyobrazení doby je na výbornou a soundtrack, skládající se z mým oblíbených songů, je špica. Silných 80%. __ Druhý den mám na A Bronx Tale stále chuť a 4 hvězdy mi přijdou málo.

Zeiten ändern Dich (2010)

Prvoplánovost, nesympatický Bushido, hloupé dialogy, snaha o Hollywood, sladký závěr a epický Kája s Májou. Může tohle brát někdo vážně?

Na cestě (2012)

Na cestě od Sallese sice není tak "geniální" jako od Kerouaca, ale přecejen jsem si tento film po těch skoro třech letech zalíbil a vracím se k němu pro svojí atmosféru "cesty". Hlavní herecká trojka má charisma a věřil jsem jim to. Možná by měl i Jack radost.

Dokonalý smysl (2011)

Pochopil jsem, co tím chtěl Mackenzie říci, bohužel to celé pojal tak nesympatickým a nepříjemným způsobem, že jsem měl co dělat, abych to vůbec dokoukal. Začátek byl komedie nebo ne?

5 centimetrů za sekundu (2007)

Můj první asijský animovaný film, který jsem viděl a myslím, že na lepší jsem narazit nemohl. Melancholie, krásná romantika, vymazlený vizuál, sladký soundtrack, poetické scény. Při první kapitole jsem cítil přesně to, co jsem pociťoval u Murakamiho Norského dřeva. Zamiloval jsem se do Akari.

Centurion (2010)

Tupé béčko s průměrným scénářem, digitální krví, nepřehlednou a vtipnou akcí, jedním černochem, bojující za Řím (EPIC FAIL) a to celé zabalené do historického oděvu, na který se celkem slušně dívalo. Fassbender zachraňoval co se dalo, Kurylenko s nakulmovanými vlasy zase kazila, Marshall historické filmy neumí, tak si vyberte. 3/10

Cosmopolis (2012)

"Everything in our lives, yours and mine, has brought us to this moment. - Benno Levin" David Cronenberg se vrátil ke svým nenáviděným snímkům a natočil směs Nebezpečné metody s Crashem - (vyprázdněný) Cosmopolis, který je podle kontroverzní a nadčasové předlohy Dona DeLilla a pojednává o rozpadu osobnosti, kritice kapitalismu, dokonale funguje ale i jako zrcadlo „zítřejší“ společnosti, „stádu ovcí“ (Je parádní vědět, že si z toho dělá film legraci a diváci mu skáčou do pasti. Celkem komedie.). Cosmopolis je jednodenní art dialogová odysea (úmyslně absurdní i intelektuální) s nádechem černého humoru i bizarních scén, na které klamavě lákal trailer a tak bohužel celý film více či méně potopil, neboť masa si o projektu nedokáže více zjistit. Celý film je natočen způsobem, který je většině divákům nepřátelský (nezájem), tedy pomalé tempo či (ne)složité dialogy, na které jedinci nestačí, protože nechali mozek v koupelně, musí mít vše dopodrobna vysvětleno tak, jak to bylo v hloupých Avengers. Rozhodně se svým způsobem jedná o nadčasový snímek, který s trochou štěstí, může být někdy doceněn (až úplně odpadne Twilight mánie). Cronenberg výborně zachytil DeLillovu vizi ve všem, v dialozích či v úplných detailech. Robert Pattinson je sice černá ovce filmu (nikoliv herecky, ale na film většinou láká lidi, kteří na něj nestačí), ale roli obstál na výbornou (i když se pár chybek najde), protože jsem mu arogantního miliardáře plně uvěřil. Celý výkon potvrdil v závěrečném „rozhovoru“ s výborným Paulem Giamattim, který jen tak mimochodem lépe ukončit nešlo (kdo četl předlohu, ví). Dvorní Cronenbergův kameraman Suschitzky vsadil na digitální kameru, která se nejenom do tohoto kyber-kapitalistického snímku náramně hodila, ale ještě s ní uměl pracovat natolik, že filmu nijak neuškodila, což se jen tak nevidí. Howard Shore a Metric se s elektroničtější hudbou též trefili do atmosféry snímku, experimentovali a složili nejlepší soundtrack roku (Úhlavní skladba "Long to Live" se tváří jako kdyby se mělo něco dít, ale přitom během 04:26 minut k ničemu vyjímečnému vlastně nedojde, stejně jako film.), který funguje i bez znalosti filmu. Je mi jasné, že se Cosmopolis z modrých čísel (50%) nedostane, na to je příliš nadčasový, kontroverzní (stejně na tom byl kdysi čirou (ne)náhodou Crash) a viděný nesprávnými lidmi, kteří raději měli zůstat u Avatara. __ Film roku a první film o našem novém miléniu (jako tehdy též nedoceněné Americké Psycho, které v mnohém dokonce připomíná), dokonalý ve všech ohledech. Viděno 3x. P.S. - Malby v úvodních a závěrečných titulcích nejsou prvoplánové.

Elizabethtown (2005)

(Zatím) Nejlepší Crowe, kterého jsem viděl, celkové hodnocení tvrdí opak, netuším proč. Asi si stádo muselo zase zamečet. Ano, je to sluníčkové a ehm, "kýčovité" (i když o kýči mám jiné mínění), ale ne tolik jako třeba We Bought a Zoo a narozdíl od "Zoo" mne Elizabethtown bavilo. Líbila se mi chemie mezi sympatickým Bloomem a krásnou Dunst, kterým jsem to celé zbližování věřil. Líbila se mi sympatičnost i melancholie snímku. Líbila se mi poslední "dvacetiminutovka" road tripu, která byla vskutku originální. Přesto mám dojem, že linie s otcovou smrtí a pohřbem, byla poněkud zbytečnější a kdyby to celé bylo o Drewovi a Claire, bylo by to ještě lepší. 85% ___ Elizabethtown mne pořád něčím přitahuje, musím si to zopakovat.

Máj (2008) odpad!

Příšerný videoklipový kýč, zahalený nudou, ňadry a EMO Stropnickým, který se snad už v žádném filmu neobjeví. Laciný film, který se nedá nazývat filmem a Brabec potvrdil status špatného režiséra, bravo!