• Krátkometrážní

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Po druhé / třetí projekci mám jasno. Zamiloval jsem se. Zase. Do filmu. Skutečně jde o (500) Days of Summer pro teen film. Svojí atmosférou je film natolik hřejivý, že si nepřejete konec, za což vlastně "může" nejenom atmosféra, ale i sympatické herecké obsazení s božským hudebním doprovodem, u kterého si ušní bubínky libují (tedy ty s vkusem). __ Možný důvod, proč si mne The Perks of Being a Wallflower získal je, že vidím jistou podobnost (chování) mezi mnou a Charliem. Také film obsahuje pár bodů k zamyšlení, což už v tomhle potvrzuje fakt, že se nejedná o klasický teen film. Navíc je sympatický, milý, silně emocionální a krapet vtipný. Zkrátka, nečekal jsem, že mne film, kterému jsem příliš nedával, takhle krásně zničí a nedá mi pořádně spát ani o tři dny později. Docela je mi líto těch, kterým se to nelíbilo. Přicházejí o hodně. P.S. - Znáte ten nepopsatelný pocit radosti, když film skončí a neuvěřitelně se vám to líbilo? Tak přesně toto jsem zažil i u The Perks of Being a Wallflower. S nejrozporuplnějším Cronenbergem a hipsterním Dolanem nejlepší film roku.

Terapie láskou (2012)

Russell je průměrný a přeceněný režisér, ostatně jako tenhle film, který stojí jen na kozách a zadku (čti dobrého výkonu) Jennifer Lawrence. Nebýt závěrečné pohádkové a klišovité scény, je to čistý průměr, bohužel se nedostavily žádné emoce, tak netuším, jaký film to Botič viděl, že u něj i dokázal brečet. 30% __ 8 nominací na Frašku chápu tak, že museli "něco" šoupnout do počtu, protože filmová nadílka 2012 byla poměrně slabá. Bohužel to "schytala" tato neurotická nuda s přehršelí scénáristických chyb a hloupého příběhu.

Total Recall (2012) odpad!

Co čekat od béčkového rutinéra Wisemana než další nezajímavý scifi výplach, který svojí kyberpunkovou vizualizací vykrádá Blade Runnera nebo Minority Report? Tupá akce na každém rohu, špatně napsaný scénář a obyčejná Wisemanova režie. Je to spíš na jednu hvězdu, ale vzhledem k tomu, že se mi nelíbil ani originál (díky svému osmdesátkovému akčnímu stylu), odpad je nejlepší volbou. Sorry, Coline, ale poslední dobou hraješ v pěkných kekelech.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012) odpad!

Absolutní prázdnota (herci nemají příliš prostoru, dokonce i Robert Pattinson je v povzdálí) s klasicky hloupými dialogy, která až v úplném finále, kde se trhají hlavy i čelisty (ale samozřejmě s absencí jakékoliv krve), nějak graduje. Což se samozřejmě i Twilight haterovi jako jsem já začne líbit a cokoliv odpouštět, ale to by nesmělo dopadnout tak, jak to dopadlo. Člověk začne být opět šíleně znechucený a následující vyláskovaný happy end celou tu nasranost jenom potvrdí, takže zapomene na EPIC (FAIL) finále a Schwarzkopf, který na konci potvrdil svůj dlouhotrvající účinek a napaří mu bez milosti odpad. __ Jo a abych nezapomněl, komentář obsahuje spoilery.

Žena v černém (2012)

Klišé. Filmu chybí napětí, lekačky nefungovaly a objevovaly se v nejočekávanějších situacích; Radcliffe opět potvrdil, jaký je to herecký mamlas a roli jsem mu nevěřil. Dále provedení mrtvých dětí a digitální úprava "Ženy v černém" je špatná až směšná. Závěr je shit, který podkopává nohy celému příběhu. Jediné, co mi přijde povedené na tomto omylu, je vyobrazení viktoriánské doby, což je dle mého jediné, na čem film staví. P.S. - Hammer by měl už zatraceně něco dělat, pokud nechce zase krachnout; to už jsou dva filmy, které se absolutně nepovedly...nebo je jich víc?

Bezedné moře (2011)

Bezedné moře má tu smůlu, že si to hraje na poetiku, kterou není. Tím pádem se z něj stává k neuvěření nudný film (ano, po pár minutách si myslíte, že bude konec) se scénářem, kterému nevěříte nic i prapodivnými střihy a skoky v čase, díky kterým to celé moc nedává smysl. Hudba mi narozdíl od většiny nevadila. Akorát zdůraznila mojí oblíbenou dobu, ve které se Bezedné moře odehrává. Herecké obsazení mi kromě výborné Rachel Weisz nesedlo. Hiddleston je nevýrazný a ke vší smůle nesympaťák (a může si ty svá očka kroutit jak chce). 20%

Bouřlivé výšiny (2011)

Žádnou jinou filmovou adaptaci Wuthering Heights jsem neviděl, ale pochybuji, že jsou ostatní takto moderně pojaté, temné, poetické, přírodopisně se přibližující Fliegaufovi a kamerově dokonalé. Škoda, že druhá polovina ztratila to kouzlo a scénárista nebyl bůhvíjaký pisálek.

Bůh masakru (2011)

Tak tohle mě neuvěřitelně zklamalo. Trailer se mi hrozně moc líbil, nalákal na inteligentní svižnou komedii. Inteligentní to bylo, o tom žádná, ale nejlepší vtipné kousky byly už v traileru, pak už jsem se nezasmál. Místy to bylo dokonce i nudnější, takže 79 minut je i příliš. Herecké obsazení v čele Kate Winslet, Christophera Waltze (nejlepší postava ve filmu) a spol. výtečné. Netuším, jak by film dopadl, nebýt skvělé režie Romana Polanského a tak zvučného hereckého obsazení. 50%.

Captain America: První Avenger (2011)

Tak tohle mne zklamalo na plné čáře! Nečekal jsem, že to bude tolik bez inovací. Joe Johnston film natočil jako klasický jednoduchý ˇpopcorňák", takže by to vůbec nemusel být film o Amerikovi. Hlavně to bylo zbytečně natahované, protože v první hodině se takřka důležitého nic nedělo. No nedá se nic dělat. Neříkám, že to nemělo světlé chvilky, ale očekával jsem něco jiného. Každopádně to utíkalo svižně a titulní postava v Evansově podání byla výborná, charismatická a okamžitě jsem si jí oblíbil.

Czech Made Man (2011)

Zapadlý ekvivalent v novodobé české kinemantografii.