• Krátkometrážní

Skála (1996)

Tento hnus a hodnocení je důkazem toho, jak moc je CSFD web, plný filmových "znalců". Nehorázná sračka plná chyb, odporné kamery (jak je u Baye zvykem), režie (je nějaká?), tuposti, patosu, atd atd... 1 hvězdu za hudbu, ale i tak měl Zimmer už lepší. Skála = 86%? Are you fucking kidding me?

Gerry (2002)

Geniální vyprázdněná narace aneb jak se mainstreamovci zatoulali k filmu, kterému nemůžou rozumět. _____ Krásné poetické záběry hor, modrého nebe, pouště, záběrů jdoucích kamarádů; jednoduchý a tak dojemný soundtrack celý tento "ztísněný" film podtrhl. Z Gerryho (filmu) sálá sucho, horko, melancholie a beznaděj. Ze závěrečné scény, kdy ležící Gerry (C. Affleck) řekne totálně beze sil "Opouštím to tady", mě mrazí ještě teď.

The Brown Bunny (2003)

Vyprázdněné narace mám rád, ale The Brown Bunny bylo slušné zklamání. Místy zajímavé záběry, posledních 15 minut líbivých, ticho mám rád a rozhodně jsem se nenudil, ale nemůžu se ubránit pocitu, že je to celé jedno velké sebeukájení.

Utrpení Panny orleánské (1928)

Film, který předběhl dobu o několik let. Úžasný střih, geniální kamera a její úhly a neskutečně lidský výkon Marii Falconetti. A ačkoliv je to film němý, celou tu melancholii tam člověk vycítit dokáže. Krásný prožitek fyzický a psychický.

Hrdina (2002)

Zhang má úžasný cit pro vizuál a poetičnost, ale co mu je absolutně cizí, jsou zpomalené záběry a scény alá "Matrix", které byly více jak humorné. Očekával jsem od tohoto tak známého snímku asi přespříliš.

Šťastni spolu (1997)

Kar-wai Wong miluje Godarda. V Happy Together to nejde nepoznat. Zvlášť díky pohybům kamery a ostrých střihů, které jsou profesionální. U In the Mood for Love jsem psal, že Wong je skutečný vizuální mág, který se obejde bez zelených pláten a dokáže z typických barev města vykouzlit něco nevšedního, magicky pohlcujícího. Zde je vizuální stránka snad nejlepší ze všech jeho filmů (pokud nepočítám 2046). Zpomalené záběry, lampy, kouře, sluneční paprsky, odrážející světla aut, barevné oblečení, závěsy, vodopád, ale dokonce i krev. Homosexuální téma, které není nijak extra homosexuální (pokud opomenu dvě scény, kterých by se bála i Zkrocená hora či Single man), obsahuje pocity, které občasně mívám i já. Hlavní herecká dvojice je na jedničku s hvězdičkou, zvlášť Tony Leung Chiu Wai (Wongův dvorní herec) jako Lai , kterého považuji za jednoho z nejcharismatičtějších a nejlepších herců, které jsem měl tu čest ve filmech potkat, nejenom v těch asijských. Soundtrack, jak je u filmů Kar -wai Wonga zvykem, je chytlavý a špičkově podkresluje atmosféru filmu. Nízkému hodnocení nerozumím, ale věřím, že popcornový hateři dávali odpad z principu homosexuálního tématu, což už ale hraničí se silným nevkusem. __ Po druhé projekci jsem si jist, že se jedná o jeden z nejlepších snímků, které jsem viděl. Doporučuji v Bluray.

Rumový deník (2011)

Se Strachem a hnusem v Las Vegas to má společného tolik, jako asi Star Wars s Vesmírnou odyseou. Pár světlých chvil to mělo (+ Amber Heard), ale jinak to byla jedna velká portoritská nuda. Johnny Depp by měl s herectvím skončit, protože je v háji. Nedokáže už absolutně nic jiného než ty své trapné grimasy ještě trapnějšího Jacka Sparrowa. Jestli se chtěl vrátit k Raolu Dukovi, tak se mu to absolutně nepovedlo. 3/10