• Krátkometrážní

Zabil jsem svou matku (2009)

Xavier Dolan v devatenácti letech usedl za režisérkou a scénáristickou stoličku a natočil J’ai tué ma mère. Tedy film, který je na jeho věk až příliš vyzrálý (a potvrzuje fakt, že stejně staří čeští "filmaři" natáčejí kýble hnoje zabalené do studentských filmů) a už tady Dolan nepopírá lásku ke Kar-wai Wongovi či Jean-Luc Godardovi. Dialogy jsou opět vybroušené, hudební složka brilantní, myšlenka filmu příliš pravdivá a Dolan "začíná" objevovat Pop-Art, který ještě více využije v dalších filmech. Jo a abych nezapomněl, emoce na každém rohu!

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Mám za sebou sice teprve první řadu, ale jsem si jist, že se jedná o jeden z nejgeniálnějších seriálů, kde nechybí popkulturní, rasistické (miluju Señora Changa!) i sexuální narážky. Postava Chevy Chase je neskutečně vtipná a Jeff je tak charismatická postava, že kdybych byl gay, zbalil by mne na svůj úsměv. Ale co to plácám, všechny postavy jsou skvělé. http://www.youtube.com/watch?v=j25tkxg5Vws

2012 (2009) odpad!

Další dementní katastrofický film. A opět v tom má prsty Emmerich. Nejenom, že zde je spoustu blbých scén (např: Cusack jede autem po čisté, rovné silnici, která je najednou uprostřed popraskaná. A z čista jasna ji přeskočí.) a má to debilní konec - happy end, tupý scénář a k tomu všemu je film tak nudný, že jsem si přál konec už po prvních 45 minutách.

3 sezóny v pekle (2009)

Velké zklamání. Plakát i trailer ukazovali, že se bude jednat o skvělou podívanou, která se bohužel nekonala. Člověk čeká skoro rok do vydání DVD a takhle se mu to odmění. Neskutečná nuda, která je vlastně úplně o ničem (hlavně že trailer ukazoval, že to bude o rebelství) zabalená do parádního vizuálního kabátu 40.let. (kam se s tímto hrabe Protektor) Štvali mě ty mezi scénky, které se objevovali v první polovině filmu, ve kterých Hádek neskutečně přehrával. O přehrávání by mohla mluvit i Karolina Gruszka...

500 dní se Summer (2009)

Roses are red, violets are blue... Fuck you whore! (Nejlepší neromantická a pravdivá romance.)

Děti noci (2008)

Film o Marthě Issové, jejím neherectví a jejím "Ty jsi debil."

Disaster Movie (2008) odpad!

"Tahle země není pro starý, Wanted, Wrestler, Juno, High school musical 3, Hannah Montana, Hancock, Sex ve městě, 10 000 př.n.l., Jumper, Letopisy Narnie:Princ Kaspián, Leť's Dance, Iron Man, Hellboy, Hulk, Cloverfield, Alvin a Chipmunkové, Temný rytíř, Speed racer, Indiana Jones 4, Noc v Muzeu, Beowulf, Kung Fu Panda." -> tak tyhle filmy stačil totálně sk*rv*t nebo jim naopak přilepšil (High school musical, Hannah Montana,...) tenhle totální shit, kde humor znamená hovna, krkání atd. Totální ubohost!

Einstein a Eddington (2008) (TV film)

Skvělý naučný TV film o Albertu Einsteinovi a Arturovi Eddingtonovi. David Tennant je můj oblíbenec a rolí Eddingtona mě překvapil a ujistil, že umí hrát a má právo neobsazovat ho pořád jen do seriálů.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Svým zpracováním to připomínalo německé romantické filmy, běžící v nedělním odpoledni na Nově. Herci byli hrozně nesympatičtí (vyjma Very Farmigy), výběr dětských herců nemohl být horší, protože jim to člověk prostě nevěřil ... a všechno to bylo neskutečně naivní. A hlavně taková náhoda -> SPOILER: Bruno se prokope do koncentračního tábora, kde zrovna z čista jasna Němci posílají Židy do plynu. :-) Plusy: Hornerova hudba a Nacistická propaganda. 2/10

Iron Man (2008)

Nadupaná akční jízda doprovázená vtipnými řečmi Tonyho Starka, kterého hraje sympatický Robert Downey Jr. Jen je škoda toho nedotaženého a ukvapeného konce...jak finální boj, tak závěrečné tiskové prohlášení. Každopádně plus navíc za stylové závěrečné titulky.