xXx (2002)

Klasicky tupý akční film, který pobaví a udrží pozornost. Přes jistý sebenadhled se stejně musíte smát neomylnosti a dokonalosti Vina Diesela a především všemu, co souvisí s Českými reáliemi, protože za Prahou máme velehory, policajti jezdí s francouzkou houkačkou a po hospodách nám tu hrajou Rammsteini!

Návrat do budoucnosti (1985)

První díl jedné z nejlepších sérií všech dob. Dvojka Fox-Loyd je nepřekonatelná. Tvůrci si moc nelámou hlavu s časovými paradoxy, místo toho na nás chrlí jeden zábavnější nápad než druhý. Gradace ke konci je téměř k nevydržení.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Druhý díl jedné z nejlepších sérií všech dob. Fantazie, s kterou tvůrci znázornili budoucnost je až neuvěřitelná. Takové množství nápadů (a některých opravdu skvělých) se jen tak nevidí a věřím, že mnoho z nich se brzy stane skutečností. Gradace ke konci je téměř k nevydržení.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Třetí díl jedné z nejlepších sérií všech dob. Tentokrát především na Divokém Západě a s největší dávkou komedie. Můj nejoblíbenější díl, ačkoli samotné časové hrátky jsou omezeny na minimum. Gradace ke konci je téměř k nevydržení.

Pod povrchem (2000)

Několik děsivých momentů, jeden opravdu vtipný, Ford v příjemně neobvyklé roli a jedna geniální scéna ve vaně. Zbytek se jeví jako obyčejná duchařina. Podtrženo a sečteno, ujde to! Zemeckis tenhle film natočil jen tak, aby se nenudil, mnoho jiných by to rádo považovalo za své vrcholné dílo.

Noční můra v Elm Street (1984)

Jeden z nejlepších hororů a jednoznačně nejsympatičtější brutální zabiják. Craven zkombinoval horor a komedii takovým způsobem, jako nikdo předtím (ano, viděl jsem Ples upírů i Malý krámek hrůz) a dlouho po něm (podobně vyšperkovaná byla druhá polovina Od soumraku do úsvitu)! Škoda, že Freddymu vzápětí došel dech! …Ale opět ho nabral v duelu s Mikem Mayersem!

Četa (1986)

Myslím, že tohle je kapku přeceněný film o Vietnamském konfliktu. Je dobrý, ale určitě mi nesedí na 67. místo top 200.....12.11.2008 - dokonce 61. místo!!....7.3.2010 - dokonce 55. místo!

Střihoruký Edward (1990)

Burton se poprvé se svým dvorním hercem Johnnym Deppem sešel v této moderní bizarní pohádce pro dospělé a hned společně vytvořili nezapomenutelné dílo. Depp jako Střihoruký Edward předvádí famózní výkon (sám prohlašuje že se s postavou dokonale sžil, protože nejsou moc odlišní, což lze stejně tak říci i o Burtonovi) a v této vizuálně fascinující podívané si ho prostě musíte zamilovat. ...Když to teď po sobě čtu, tak musím uznat, že jsem napsal dokonale nudnej komentář. Takže: Winonu bych prcal!!!

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Hallstrom vyfoukl látku pro hollywoodský debut Bohdanu Slámovi a protáhl nás životem amerického venkova. Procházka to byla velice příjemná, dojemná, smutná i veselá a hlavně opravdu obyčejná. Už jsem si jí zopáknul několikrát.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Osobně je pro mě Donnie Brasco jedním z vrcholů gagsterského žánru, proto mě poměrně nízké hodnocení zde dost překvapuje. Výborné výkony skvěle obsazených herců (Al Pacino v roli vysloužilého mafiána prostě nemůže zklamat i kdyby chtěl, stejně tak Johnny Depp taky neumí hrát špatně) a hlavně dokonalé prostředí servírující nám kontrast mezi rodinnou vřelostí a ctí tradiční mafie, čili těch zlých a strohou bezpohlavní odlidštěnosti CIA, jednající tvrdě v zájmu dobra. Jako sonda do zákonitostí života uvnitř uzavřeného kruhu mafiánů, malých ryb i bossů jde jednoznačně o pětihvězdičkovou záležitost….Nech to plavat!