Oheň (1991)

Špičkoví hereci se předhání, kdo předvede větší klišé. Přiblblý scénář však zachraňují vynikající pyrotechnické efekty, zkušená Howardova režie (který se opět drží svého motta „Efektně, jednoduše, dojemně a hlavně žádný experimenty.“) a již zmíněné hvězdné obsazení.

Frankenstein (1994)

Konečně adaptace Frankensteina která nepůsobí směšně (ať už úmyslně nebo ne) a navozuje opravdu tísnivou a šílenou atmosféru. Branagh svůj vůz kočíruje bez zaváhání, stejně tak si s jistotou střihl i titulní roli, Helena Bonham Carter je famózní, především ve své "druhé" poloze, kde zastíní i skvělého De Nira.

Nelítostný souboj (1995)

Michael Mann natočil jednoznačně jednu z nejlepších kriminálek všech dob. Postavil proti sobě dvě herecké legendy, přičemž oba dva géniové obdařili své postavy životem a lidskou tváří a my se sami musíme rozhodnout s kým se spíše ztotožníme a komu budeme fandit. A rozhodování je to opravdu těžké, protože o jednoznačnou postavu zde nezavadíte i když zabrouzdáte do vedlejších rolí a vztahů mezi nimy. O preciznosti akčních a vylupovacích scén snad mluvit nemusím, stačí fakt, že scéna vyloupení banky je prý promítána skutečným zaměstnancům bank jako ukázkové přepadení a následná přestřelka je všeobecně považována jako nejlepší všech dob! Prostě, jedná se o filmový klenot, přesně takový jaký si Al Pacino a Robert De Niro zasloužili, aby se mohli konečně potkat na plátně jako muž proti muži!

Jackie Brown (1997)

Tarantino opět rozhazuje parádní dialogy, potrhlé postavy a tentokrát i velice slušnou zápletku, dohromady to ale nějak nedrží a já jsem se ke konci už vážně nudil! Obsazení je snad až brutálně hvězdný!

Velké naděje (1998)

Občas se mi přihodí, že mi nějaký film tak vytrvale uvízne v paměti, že ho z hlavy nedostanu už zřejmě nikdy. Některé scény, nebo nádech atmosféry se mi zkrátka stále vrací a já denně zažívám stejné pocity, jako jsem měl při jeho sledování. A právě Velké naděje jsou tohoto jevu nejzářnějším příkladem, protože ač jsem je za život viděl třikrát, připadá mi jako bych znal každou scénu nazpaměť, v uších mi stále zní geniální hudna Patricka Doyla a před očima se mi stále zjevuje přenádherná Gwyneth a ten úžasný polibek v dešti. Alfonso Cuarón natočil velmi svéráznou adaptaci slavné předlohy, kterou v mých očích překonal! Láska postavy Hawkea k Paltrow je absolutní, dechberoucí a tak strašně živoucí, že vždy když dosáhla naplnění, slzel jsem! Herecké výkony jsou famózní, Ethan Hawk je nedoceněný mladý herec a jeho zamilovaný snílek nemohl být zahrán lépe. Bože, jak já jsem mu rozuměl! A Gwyneth? To se těžko popisuje, předvedla něco božského. Do své postavy vtěsnala přeně tolik neodolatelného šarmu, dívčí bezbrannosti, bezohledného chladnokrevnosti a vnitřní nerozhodnosti, že její postava je přesně ta osudová žena, kterou nemůžeme mít, láme nám srdce a zničí nám život, přesto ji bezhlavě milujeme a když mávne prstem, rádi pro ni uděláme cokoliv a za jedinou chvilku s ní jsme ochotni obětovat vše! My totiž víme, že ona nás taky miluje, jen o tom neví! Ženský totiž mnohdy ani netuší, jak s chlapem dokáže láska zamávat! Bohužel i naštěstí! Díky neodolatelné Gwyneth, geniální hudbě a té absolutní LÁSCE mají Velké naděje navždy místo v mé soukromé síni slávy a ať to zní jakkoli pateticky, i v mém srdci!

Ronin (1998)

Můj první film na velkém plátně s prostorovým zvukem, jakožto úchyla na automobilové honičky jsem si nemohl vybrat lépe. Bez těch auťáků jde však "pouze" o klasickou, poctivou a dobře zvládnutou kriminálku.

Přeber si to (1999)

Velice povedená komedie, De Niro paroduje svoje kořenové postavy a Billy Crystal je po delší době ve formě a snesitelný! Věčný mafiánský pomocník Joe Viterelli v klasické roli, ale geniálně zábavný!

Fotr je lotr (2000)

Špičková komedie, která za 80% svých kvalit může vděčit skvělému hereckému obsazení, kdy proti sobě postavila neuvěřitelného smolaře Stillera a bývalého agenta De Nira jako nastávajícího zetě a tchána! Dlouho jsem se tak nezasmál.....druhé shlédnutí již přijato o poznání vlažněji, přesto nadprůměr.

Přeber si to znovu (2002)

Několik dobrých vtipů stěží zachrání tuhle těžkopádnou hysterickou taškařici, která jednoznačně zaostává za výborným prvním dílem.

Příběh žraloka (2004)

Jeden z prvních počítačových animáků, který se moc nepovedl, do té doby to byla pokaždé událost! Nezachrání to bohužel ani superhvězdné dabérské obsazení!