Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Psychoteror, který na vás vychrlí Terry Gilliam hned od prvních minut je skutečně zničující a zcela nekompromisně oddělí zrno od plev, nebo spíše tvrdé jádro od normálního zbytku. Prostě buď se někdo chytí a začně pro něj to nejfamóznější road movie (čti trip) všech dob, nebo se nechytí a znechuceně bude koukat na dvě cestující zfetovaná hovada. Já se v kině chytil a to tak fest, že jsem měl ihned jasno o nejlepším filmu co jsem kdy viděl (avšak pouze dočasně). Zběsilý úlet skvěle obsazených a k nepoznání zpustošených Johnnyho Deppa a Benicia Del Tora se mohl zrodit pouze ve zcela geniální mysli, schopné do jednoho filmu vtěsnat absolutně všechno, obalit to inteligentní nadsázkou, nezkrotnou vizuální šíleností a zcela jedinečným druhem humoru. Tato výše jmenovaná mysl naštěstí skutečně existuje a Terry Gilliam pro mě zřejmě navždy zůstane režisérským géniem v pravém slova smyslu!

Ospalá díra (1999)

Vizuální lahůdka pro otrlejší. Prostě co si představíte, když se řekně gotický horor Tima Burtona? Ano, přesně taková je Ospalá díra.

Astronautova žena (1999)

Má to velice silnou tajemnou atmosféru a hrajou tam Viciousovu verzi My way. Taky je tam Charlize Theron s nádherným účesem a Johnny Depp. To je asi všechno co si z filmu pamatuju a to jsem ho viděl…no to si taky nepamatuju, ale nebylo to moc dávno! Je to pouze lehce nadprůměrná podívaná.

Než se setmí (2000)

Drama syrové a špinavé, natočené jako vymazlený klenot vychytaný do nejmenších detailů….Když se to vezme kolem a kolem, tak Johny Depp vlastně ztvárnil svou celkem typickou roli, avšak v neobvyklém filmu. Tady je ale králem Bardem!

Čokoláda (2000)

Nenápadný hezký film, tak poklidný a sladký, až vás ke konci budou bolet zuby. Depp a Binoche jsou krásný pár.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Desperado měl styl a jistou důstojnost, tohle už je (kromě skvělé postavy Johnyho Deppa) hlavně šílená akční taškařice s cílem diváka poněkud brutálním způsobem rozesmát. A daří se jí to.

Velký (1988)

Jak já tenhle film jako dítě hltal a chtěl, aby mě potkalo to samé. Hanks je jako vždy skvělý a příběh tak krásně originální a přívětivý, až vám musí zvednout náladu.

Philadelphia (1993)

Je to přesně ten typ filmů, které ve mně evokují pocit, že vznikly za účelem získávání Oscarů a laciného dojímání. Protože když vezmete námět, snad už ani dojemnější být nemohl. Ale tvůrci dokázali natočit film velmi důstojně a jemně se vyhnuli většině patetických přeháněk. A nakonec jim ty Oscary přeju.

Apollo 13 (1995)

Nevím jak vy, ale když se řeklo Ron Howard, Tom Hanks a hromada dalších skvělých herců, avšak ne tak hvězdných, velký rozpočet, film podle skutečné události a Apollo 13, představil jsem si přesně takový film, jaký vznikl! Tedy skvělý pro nesčetné reprízy, který nikdy neomrzí, ale mezi nejoblíbenějšími ho bude mít málokdo! Prostě taková typická „howardovina“.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Nebudu omílat stokrát omleté, tohle je prostě revoluce ve válečných filmech i bez famózní úvodní sekvence.