Pád do ticha (2003)

Horolezci jsou magoři! Ale myslím to v dobrém slova smyslu, ale jak nazvat lidi, kteří se dobrovolně podrobují neuvěřitelně těžkým zkouškám fyzické i psychické odolnosti! A to i pokud jde všechno podle jejich plánu, bez komplikací, je to nadno sil! A pokud se něco posere, tak to většinou končí tragicky - jinak teda samozřejmě nic nevím o horolezectví, ale tohle si myslím!...Samotnej film je vlastně branej jako hraný dokument (něco na způsob Přežít, co běží teď na čt1, ale velmi profesionální) o tom, když se něco posralo a jak člověk dokáže čelit smrti! Vždycky jsem bral jako nejlepší a nejrealističtější horolezecký film K2, ale tohle předčilo všechna moje očekávání! Rozjezd je pomalej a nudnej a díky formě dokumentu to vypadá, že to až do konce bude pěkná otrava, ale pak je to najednou uplně strhující! Perfektní "film" a devět z deseti!

RRRrrrr !!! (2004)

Je to píčovina. Ale ta píčovina náhodou výborně vypadá a je tak pitomá, až je zatraceně zábavná. Depardieu se určitě brzo objeví v rodinných poutech, protože ten chlap je opravdu schopen vzít jakoukoli roli v jakémkoli pro-jektu.

Simone (2002)

Jako obyčejná komedie s klasickým humorem to rozhodně neuspěje! Vtípků k zasmání by tu bylo žalostně málo! Síla filmu spočívá v téměř dokonalé satiře a alegorii na bulvár, média a Hollywoodskou filmovou mašinérii! V tomto ohledu je film perfektní a spousta narážek přímo zahřeje u srdce (vymyšlené dětství, snaha zničení Simoniny kariéry vyvolá mnohem větší ohlas => pokud tě chtějí, tak jdou slepě za tebou, snahou o Simoninu fotku novináři poráží stoly až skončí v bazénu.....). Díky těmto "vychytávkám" lze odpustit (jasně úmyslné) zjednodušení Simoniny technické stránky, kdy její ovládání zde nemá nejmenší podobnost s možnou skutečností! Samotná Simone je jako virtuální postava také dokonalá - a to dokonalá doslova, bez vady, která by jí dodávala osobitost - což je další narážka na dnešní Hollywood! Když se jí osobnosti dostane, tak to fanouškům nevadí! Al Pacino je skvělý herec, ale po celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že do této role se příliš nehodí a že by v ní lépe vynikl Robin Williams! 7/10

Good bye, Lenin! (2003)

Po všech pozitivních ohlasech z mého okolí je to celkem nudné zklamání.

Přichází Satan! (1976)

Nevím, možná je to tím, že jsem film viděl na Primě s neuvěřitelným množstvím reklam a špatným dabingem, ale nijak mě to nezaujalo.

Kamarád do deště (1988)

Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík vytvořili na plátně nejednou skutečné raubířské přátelství, aby za znění písní Michala Davida, pod režijní taktovkou ještě svéprávného Soukupa doháněli davy socialistických diváků k smíchu i k pláči. První díl Kamaráda do deště nezestárl a i přes jisté úsměvné situace vyplývající spíše z nostalgie na dobu téměř před dvěma desítkama let minulou jde stále o skvělou zábavu. Porevoluční druhý díl již naopak trpí všemi „tesnoporevolučními„ nešvary.

Byl jednou jeden polda (1995)

Je to zvláštní, ale v kině jsem se bavil o sto šest. Hlavně ve scénách, kde měl Moravec na hlavě masku Mickey Mause! Je smutné, že se člověk vyvíjí a stárne a stává se náročnějším.

Láska nebeská (2003)

Těch postav je tam fakt moc, takže žádná nemá dost prostoru aby se nějak víc ukázala, nicméně je to romantika na entou a k tomu občas fakt vtipná. Všude samá krásná kost (když vyleze Elisha Cuthbert a pak Shannon Elizabeth spadla mi čelist a spousta dalších krasavic) celkově tak nějak krásně baravný, některý postavičky úžasný (vysmaženej zpěvák se svým manažerem, nadrženej mladík, kterej hledá štěstí v americe - příjezd do typického amerického je asi nejlepší scéna celýho filmu - homo, co vlastně neni homo, roštěnka, co chce voject svýho šéfa atd) a těch romantickejch dojemnejch momentů je tam taková spousta, že člověk chudák byl z toho celej naměkko! Lepší než 4 svatby i Notting hill! Fakt perfektní vánoční romantickej film, kterej by vedle Sám doma a Mrazíka už nikdy o svátcích neměl v bedně chybět!

Líbánky (2003)

Hmm, je to docela trapný, ale stejně to příjemně utíká!