Byl jednou jeden zločin (1992)

Oddechová komedie s bláznivou detektivní zápletkou a výborným obsazením. Hlasitého smíchu minimum, lehký úsměv však neustále.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Zajímavá romantika, která se narozdíl od naprosté většiny soukmenovců může chlubit námětem, kdy není úplně jasné, jak to dopadne. Tedy abych byl přesnější, MNĚ to nebylo jasný, všem ostatním jo! Jenže hodnocení je subjektivní, takže 4* a hotovo. Osobně bych mezi oběma děvčaty moc neváhal, Cameron byla lepší po všech stránkách!

Evita (1996)

Madonna příjemně překvapila a kromě skvělého zpěvu přihodila i pěknou porci slušného herectví. Když si vzpomenu na ty silné protesty ze strany argentinců, když se dozvěděli že jejich zbožňovanou „první“ dámu bude hrát tahle kontroverzní sexuální bohyně, přijde mi to docela zábavné. Argentinci jsou zkrátka tupci, kdyby měla Madonna hrát Lívii, pochybuju, že by se to nějakýmu čechovi nelíbilo!

Chyťte doktora (2007)

Ze začátku mě to dost bavilo, ale jakmile se Malátnej podruhé probudil nadšení opadlo. Jednak to v druhé a třetí „části“ už nebylo tak zábavný a jednak se zase z obyčejné komedie vyklubal jakýsi rozbor vztahů a chlapů k zamyšlení, aniž by to mělo nějakou hloubku a pointu. Forma tří různých „paralelních“ vesmírů to zkrátka dost pohřbila a nezachránila to ani neobyčejně hvězdná herecká sestava, ani dvojitá porce Tatiany.

Vysněný dům pana Blandingse (1948)

Vzhledem k tomu, že jsem s partnerkou nedávno koupil NÁŠ vysněný dům a po konečném předání se na nás začaly valit hromady závad a nedostatků, nesmírně jsem si tuto komedii užil. Cary Grant je famózní a svou zbrklou blbostí a bezhlavým nadšením pro nově koupený vlastní dům, přitom naprostou řemeslnickou negramotností mi mě velmi často připomínal. Například ve scéně, kdy se ho dělník na stavbě ptá, jestli chce ty překlady mezi nosníky zadlábnout, on absolutně neví o čem je řeč, přesto suverénně odpoví že ne, jsem se přes slzy v očích smíchem úplně viděl! Výtečná komedie, která mi velmi nečekaně zpříjemnila nedělní večer!

Cesta do fantazie (2001)

Laputa pro mne stále zůstává nejlepším Miyazakiho snímkem, ale Cestou do Fantazie mě opět přesvědčil, že ta JEHO fantazie nemá absolutně žádných mezí!

Holky to chtěj taky (2001)

Německý pokus o variaci na Prcičky dopadl tragicky přesně podle očekávání, jedna z trojice dívek (nejvyšší,hnědovlasá) je však natolik nádherná, že jsem celý film přěžil bez úhony (vlastně s úhonou). A za to ty dvě hvězdy.

Collateral (2004)

Zábavný, lehce naivní rozjezd (nesmělý Foxx v taxíku plácá a svých snech, och jak trapná postava) vystřídá už pouze naivní prostředek, kde Jamie pomalu vystrkuje růžky na šedohřívatého Cruise a všechno to vypadá tak nějak hloupě. No a pak na nás můj oblíbený režisér Mann (neobsazuj už toho Foxxe, co film s nim, to hrozné zklamání) vytasí absolutně stupidní konec, který pohřbí vše alespoň trochu uvěřitelného z dosavadního děje.

Zelené peklo (2003)

Průměrné drama z prostředí vojenského soudu. Ten říká to a ten zas tohle, několik flashbacků, nikdo neví co je pravda. Už to tu bylo mnohokrát a asi ještě bude.