Transcendence (2014)

Ani mi tolik nevadilo, že by byl scénář nějak dementní, ale já se prostě strašlivě nudil už po deseti minutách.

12 let v řetězech (2013)

Mají tam chybu, správnej název měl být 12 měsíců v řetězech. Ale rozhodně to bylo méně kýčovitě patetické než jsem čekal. ... jo a docela škoda, že Solomona nehrál Morgan Freeman, některý dialogy by pak byly docela úsměvný - "I´m free man!" - "No, you are not a free man!"

Zátah 2 (2014)

Raid 2 je bomba, to jo, je tam mraky nezapomenutelných scén, má to slušnej příběh, je to brutál, souboje jsou velkolepé, pestré a .... a taky občas překombinované, přepálené, silně nerealistické a efektní, nikoliv efektivní a taky scénář se ne vždy dokáže se ctí vypořádat s různými klišé. V jednoduchosti je síla a právě ta soubojová a příběhová přímočarost, ten nekompromisní živočišný tah na branku, to je to co miluju na jedničce a proč se při srovnání obou Raidů nemohu ubránit jistému zklamání z dvojky.

Pryč od pece (2013)

Nadějný atmosférický začátek se postupně utápí v klišoidní předvídatelné nudě.

300: Vzestup říše (2014)

Jednička je lepší, tohle by byly čisté čtyři hvězdy, navíc je tu ta dementní přepálená scéna s koněm pobíhajícím po lodích... jenomže Eva Green!

Poslední motýl (1990)

U nás téměř neznámý Kachyňův klenot z Terezína. Bez hromad mrtvol, zubožených těl a naturalistických scén je vykreslena tak "úžasně" zoufalá atmosféra beznaděje a nespravedlenosti, že bledne i Schindlerův seznam. Takhle to prostě umí jen Kachyňa. Finální představení pro zástupce Červeného kříže bylo hrozivě skvělé.

Prodloužený víkend (2013)

Tentokrát se jindy neomylný Reitman příliš nepředvedl. Vedle toho, že celej příběh je strašlivě klišé, se především nesnesitelně vleče a bere se příliš vážně. Herecké výkony jsou bez debat výborné, ale čemu to pomůže, když člověka film už po čtvrthodině nebaví?

Rozkacená sudba (1987)

Průměrná osmdesátková "špióni jako my" taškařice, kde se dvě zcela rozdílné, ale jinak obyčejné ženské zapletou do vysoké hry tajných agentů a spiknutí. Není to nuda,je to absurdní a za vlasy přitažené, je to příjemně retro a Shelley Long je kočka.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Ta přirovnávání k Forrestu Gumpovi jsou sice v každém komentáři, ale oprávněně, pravdou totiž je, že kdo Forresta někdy viděl, ten si na něj při staříkovi prostě musí vzpomenout...v některých scénách jsem se až "zastyděl", jak nehorázně tvůrci od Gumpa kradou. Což ale nic nemění na tom, že film je, stejně jako Zemeckisův majstrštyk, skvělej a v naprosto dobrém slova smyslu líbivej a vlezlej, pouze mapuje evropskou historii a je seversky drsně černohumornej.

Ona (2013)

Originální, dojemné, citlivé a příjemně hi-tech retro, ale strašně roztahaný, ke konci už vyloženě nuda.